Jump to content

Berserk


Recommended Posts

Odgledao sam celu seriju (28 epizoda, hvala Niger) i evo sta imam da kazem. Nisam odgledao puno mangi/anime (nikad ne znam sta je sta) u svom zivotu, Akira, Ghost in the Shell 1 i 2, Dragonball Z (negde oko 30 epizoda), Vampire Hunter, Princeza Mononoke, Ninja Scroll, i mislim da je to to, gledao sam jos jednu epizodu jednog serijala koji se spominjao ovde ali ne secam se vise kako se zove. Dakle, iz ove perspektive idemo.

Prvo sto mi je zapalo u oci je kako je nacrtan. Odlicno, bar meni, jer kad odgledate toliko Dragonball Z, onda vam je kriterijum prilicno nizak. Generalno, crtez nije nista specijalno ali nije ni los. Dopala mi se rezija, osecaj brzine kao u svim japanskim animiranim filmovima (valjda su zato toliko popularni) kako su kadrirane neke scene. Ono sto mi je najvise zasmetalo to su prva i epizode posle rastanka dva glavna lika. Zasto? Onaj ko je gledao zna o cemu pricam, radnja se potpuno menja (iako ima nagovestaja tokom ovih dvadesetak) ubacuju se neki natprirodni elementi koji su potpuno bezeveze i neuravnotezeni. Ipak u ostalim epizodama sam bas uzivao. Radnja je ok, a najvise mi se dopalo kako su likovi razradjeni.

Glavni lik, Gatsu, je nadrkani baja koji nosi mac koji je veci od njega (a on nije mali), sa njim kolje neumereno i sve oko njega prsti od krvi, kako su mu misli ciste dok ubija on je zapravo ultimate killing machine. Neko bi mozda ocekivao do njega da ima neke ekstra psihicke probleme ili da je mudar, ali ne, on je jednostavan, malo zbunjen jer nije siguran koji mu je cilj u zivotu, ali kada vitla macem za njega vise ne postoji nista. Uzasno je jak, izdrzljiv i brz, i silinom svog udarca nadoknadjuje tehniku.

Drugi muski lik je Grifin (otprilike), on je lep ka upisan, vodja, izuzetne vestine u macevanju, mada krhk svi podredjeni u njega veruju kao u Boga. Ima cilj koji je zacrtao i sve ce uraditi da ga ostvari pri cemu se drzi izvesnog kodeksa koji je specifican, rekao bih, za mudre ljude (ako se takvi uopste bave osvajanjem). Odlicno predvidja situacije, vlada taktikom, filozofijom, itd. Ovo je lik oko koga se sve okrece i Gatsu je njegova desna ruka koja mu pomaze da sve sto je zamislio ostvari.

Kaska je zenski lik koji je sticajem okolnosti upao u druzinu, koja se bori odlicno i koja je dok Gatsu nije dosao bila Grifinova desna ruka. Na sve to zaljubljena je do usiju u Grifina, ali sa pojavom Gatsua shvata da Grifin ima svoje planove u kojima nema nje kao zene, pa se njena ljubav prebacuje na Gatsua ali ipak ne do sasvim. Ona je katalizator izmedju ove dvojice a u isto vreme i usporivac, rastrzana, kao pravo zensko.

Za kraj. Ko bude gledao nek ocekuje mnogo krvi, solidne zaplete, flashbackove, zamrznute screenove i puno besnila i ludila od strane glavnog lika kada je u borbi, zato se serija i zove Berserk.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

... ja sam odgledao 8 prvih epizoda i prochitao nesto malo mange....

Uglavnom... Berserk manga je odlichna...

Prvo sam prochitao deo koji objashnjava kako je izgubio oko,ruku,nogu i kako je dobio DragonSlayera (valjda se tako zove mach), i to je tako dobro crtano da nemam rechi...

A ostatak mange koju imam (jedno 6-7 chaptera) je isto kao i radnja prvih par epizoda serije, pa nek mi neko objasni kojim hronoloskim redom ide manga, posto cu uskorro da nabavim 1.4 gb berserk mange pa zelim da znam kojim redom da chitam.

1337 , c00l ,etc. :)

P|-|3r th3 cute ones !

ftb_08.gif

Link to comment
Share on other sites

Grifit...

Anima prati prvih 13 tomova mange. (uz par sitnijih promena) Do sada je izashlo 28 tomova... (28. februara izlazi 28. tom u obliku knjige) I nekoliko chaptera 29.

I ne znam shta ima da ti se objashnjava kojim redom da chitash? :) Ide volume 1, pa volume 2 i tako dalje... :))

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

28 epizoda?

hmmm ja imam 25

gde je prva ono kad je vec nabavio dragonslayera

a poslednja kada gleda kako grifit siluje kasku sa kandzom u oku?

koje su te preostale tri epizode?

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

bolke

to je 25 epizoda

manga mi je do jaja

crtezhi su od pochetka jadni

a kasnije savrsheni

inache sam tek uz mangu zavoleo gatsu-a

na scenu kada gatsu ugleda malu vilu (zlu naravno)

vadi banderu (dragon slayera) sa ledja i izgovara "witness mah power, bitch!" sam pishao 3 sata od smeha

znachi kako je jebeno bolestan :))..

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

uh... volo bih... da gledam... taj berserk... da gledam... ja... daaajj.... berserk...

Bole, pretpostavka mi se vrzma da si ti sada u posestvu toga... te... hm... datju ti neku motj u rurpgu u zamenu za to ;) :)

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

imam sve epizode to znam pouzdano mislio sam da mozda ima neka posle silovanja kaske, jerbo na svakom cd-u ima po 4 epizode a na poslednjem 1 i mange berzerka ukupno 7 cd-ova

prejak crtani :)

najjaci lik mi je ona seljacina iz protivnicke vojske koja stalno upraznjava neke matore planove i uvek se ispali :))))

a najjaca epizoda mi je ona kad sam ide na 100 vojnika, sve ih pobije i ovi dolaze u jutro sve zabrinuti a on sedi kod drveta i kulira :)

ili ona pred kraj kad oslobadjaju grifita, kad izlazi iz kule i onaj general kaze tipa "glup je sto pokazuje svoju slabost, zamorio se penjuci se uz stepenice sa tim macem, sad je nas" sekundu kasnije mrtav je a ostala vojska se razbezala ;)

gats je car :)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

generalno ne volim mange, jer ceo taj trip "lenjog crtanja" gde imas sustinski 2 frejma animacije razvucene na po 5 sekundi me jako nervira. plus sto su uglavno trivijalno bezukusni. doduse, nisam gledao berserk, pa ne mogu da sudim

nabavi "spirited away"

mozhda cesh se odusheviti

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Grrrrrrrrr... [:(!]

Wulfgar casts "Animate dead topic"... angrily

Sinoc sam odgledao 25-tu epizodu... Kakvo je bre ovo sranje koji kurac!? [:(!] Lepo pitam ortaka da li je to kompletan serijal, da li su tih 7 jebenih diskova zaokruzena celina? Jeeeeessss, jessss, samo ti gledaj. Kuvac! Ono bre tek pochelo u 25-toj! Aaaargh, i kako onda na kraju 25-te kad ide ono closing credits, idu isechci iz kao sledece epizode? Kad uzima od matorog kovacha novi mach? I want me next episode!!!

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Grrrrrrrrr... [:(!]

Wulfgar casts "Animate dead topic"... angrily

Sinoc sam odgledao 25-tu epizodu... Kakvo je bre ovo sranje koji kurac!?  [:(!] Lepo pitam ortaka da li je to kompletan serijal, da li su tih 7 jebenih diskova zaokruzena celina? Jeeeeessss, jessss, samo ti gledaj. Kuvac! Ono bre tek pochelo u 25-toj! Aaaargh, i kako onda na kraju 25-te kad ide ono closing credits, idu isechci iz kao sledece epizode? Kad uzima od matorog kovacha novi mach? I want me next episode!!!

Prochitaj ceo topic i sve tje ti biti jasno... :) Ili nadji neku zhenu da ti prochita, ako vetj sam ne mozhesh. ;)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Ne brini, prochitao sam. [}:)]

Ceo post je vishe bio u fazonu izrazavanja mog besa zbog ortaka koji me zajeb'o + pokushaja da definitivno razjasnim da li postoje te tri epizode koje Bolkonski pominje (26-28). Odjava u 25-toj je skroz u fazonu prethodnih epizoda i navodi na pomisao da postoje... no dobro, ako nema, potrazicu stripic.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...