Jump to content

nVidia miruje


Zoolok

Recommended Posts

Pa bespotrebno im je da izbacuju nove modele.

Prvo shto su sa onim neispravnim chipovima [chitaj: chipovi koji nisu proshli 100% testa za 6800ultra i gt, trpali su u 6800le kartice koje 6600gt shisha ko blesav], izgubili su dosta kesha ulagajuci u nx seriju koja opet i po drajverima i po preformansama za sada [mada to je trichavih nekoliko procenata (/me okoreli ati korisnik [;)] )] bolja od x800 i x700 serije [mada ima i sad ovaj novi ati x850]

Link to comment
Share on other sites

boli ih uvo - utalili su se sa Sony-em i imaju staru slavu pa dobro prodaju GF6600GT koji je u principu cool kartica. Ako cemo realno - ATi nije nishta novo izmislio od pojave r9700 tako da bi oni sada trebali malo da se potrude :)

Isto mislim da je ati pravilno postupio i sacekao sa PS 3.0 poshto do dana danashnjeg nema maltene nijedne igrice koja to podrzava. Videcemo shta oni spremaju sa svojim r500.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

slazhem se sa zerbahom, ati mora pod 'itno da napravi novi chip, no, ako nvidia sedi skrstenih ruku i ne radi nista to ce ih mnogo kostati, poslednji put kada su to uradili ati im je uzeo pola trzhista, ako to ponove pretji ce u ilegalu =o)

lichno mislim da je ovo shahovski potez ne bi li se u atiju uspavali malo =o))

Link to comment
Share on other sites

ATI sprema R520, a nVidia racuna na SLI. ATI ima deal za XBOX 2 i mozda za Nintendovu novu konzolu, nVidia ima deal za Playstation 3. Niko tu ne rizikuje bas puno, a nVidia i jeste najavila (pre desetak meseci) da im graficki cipovi vise nece biti apsolutni prioritet.

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

Nvidija ima i dobar deo AMD chipsetova, tako da im nije strashno ako izgube neki deo grafichkog trzishta - za vecinu prosechnih ljudi je "geforce" davno postao sinonim za grafichku karticu, tako da ce grafichke sigurno prodavati i u buduce, a da ne pricham o OEM kupcima...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Da, naravno da Intel prodaje najvise grafickih kartica :) Ali mi pricamo o stand-alone resenjima =)

Treba da postoje bar dva, a verovatno je dva i idealan broj za tu situaciju. U nekim stvarima je drugacije - recimo, da imamo vise od jednog OS-a, a da su svi OS-ovi nekompatibilni i razliciti medjusobno, na sta bi to licilo?

Just for the record, Matrox i dalje ima najbolji kvalitet slike, a na 2D trzistu im nema ravnih.

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

najbolji odnos cena kvalitet ima ATI ? hmmm, ajde da vidimo, 6600 (brzi od 9600xt i to dosta, brzi od 5900ultra, jako blizu 9800pro - ) 140e - 6600gt - no comment - 210e (a bice ispod 200e za mesec dana). Pa da vidimo dalje, ah da, asus v9999le/td (6800le) SVAKI se otkljucava na 12 cevki (8400markova) a do sada sam video 3 komada, nasumicno uzeta, sva 3 su se otkljucavala 16x6 (12500markova) cena: 250e za vas (za mene 225)

u staroj seriji: fx5900xt =140e - radeon 9600xt 140e

I po cemu je ATI najbolji u odnosu cena kvalitet ?

PS. Vama to mozda nije vazno, rad sa ATI kartama na dva monitora je katastrofalan, na 3 monitora nemoguc. Ako imate TV tuner, 2 monitora zaobidjite ATI.

snatch.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...