Jump to content

Pajz sad vamo...info needed...


Kole

Recommended Posts

  • 1 month later...

Da je boken osnovni mach u sparingu ljudi bi kuci odlazili plavi kao shljive nakon svakog treninga, a neretko bi morali da potraze i hitnu medicinsku pomoc zbog preloma :)

Shinai - Sparing "mach" - zapravo stap od bambusa (ne boli toliko ;)

Boken - Mach od drveta koji i izgleda kao mach (malo zakrivljen i ima drsku jasno definisanu), ali je zbog toga sto boli opako zamenjen Shinaijem, i to izuzetno davno. Bokenom sada vezbaju samo iskusni "kendoisti", a mahom se koristi samo za kate i polaganja.

Eto.

Link to comment
Share on other sites

Nego Lucky, jel ti to iz iskustva, poshto me jako zanima kendo, cuo sam i da ima da se trenira u BG-u, samo pitanje je shta je to...

To je (uprosceno) disciplina fajtanja machem poznatijom kao katana, ali da ne bi ostao bez glave koristi se shinai :) Imas u Beogradu na nekoliko mesta kendo klubove, preporucujem Kraljevski kendo klub, mislim da se tako bese zvase, oni treniraju na x mesta, izmedju ostalog u Radojka Lakic skoli, starom Difu i Loli.

Moja preporuka ti je da odes na jedan trening i odgledas ga, pa po tome zakljucis da li bi to trenirao ili ne. Ume da bude prilicno dosadno, posebno ako si pocetnik i ne radis stvarne borbe.

Link to comment
Share on other sites

eh, pa ovo je frp forum, moze da se tripuje:)

lepo sklopis bildera, pirata i nindzu i dobijes megakul kombinaciju...

'the new mister olympia, henry 'subotai' morgan, showed us once again the importance of using kobodera to ensure the successful ship robbery.'

:)))

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka ti je da odes na jedan trening i odgledas ga, pa po tome zakljucis da li bi to trenirao ili ne. Ume da bude prilicno dosadno, posebno ako si pocetnik i ne radis stvarne borbe.

Totalni pochetnik, znam poneshto, ali nije problem da me biju, ja sam mazohista. :) Kao shto sam trenirao kick-box. Super ti je mesec dana, pokazuju ti kako shta, mlatish strunjache, super se zezash. A onda ti daju prvi sparing... 80% ljudi tada prestane da trenira. Slomili mi prst :)

Hvala za info u svakom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

I meni je kendo mega-cool. Kad tad u zivotu bih bash voleo da ga treniram

Pa ajd' polako ... nije da ima nekog limita u godinama, ali neke dvadesete su kul da se pochne, rekreativno naravno ...

Totalni pochetnik, znam poneshto, ali nije problem da me biju, ja sam mazohista. :) Kao shto sam trenirao kick-box. Super ti je mesec dana, pokazuju ti kako shta, mlatish strunjache, super se zezash. A onda ti daju prvi sparing... 80% ljudi tada prestane da trenira. Slomili mi prst :)

Hvala za info u svakom slucaju.

Pa pazi, kada predjes sa standardnog treninga na sparing obicno te vec kompletno "obuju i obuku" pa nije da boli nesto preterano ... tako da samo napred i nemoj da se ubijesh od smeha kad krenu da se deru na prvom treningu :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...