Jump to content

Age of Empires III


Lucky

Recommended Posts

PlanetAgeofMythology http://www.planetageofmythology.com/ donosi pricu oko planova za Age of Empires III Koji su bazirani na članku u papirnom izdanju PC Gamer časopisa. Age of Discovery je navodni naziv nastavka koji će pokrivati period od 1500 do 1850. godine nakon Hrista i samim tim pričati o kolonizaciji Novog Sveta, raznoraznim otkrićima i sličnim stvarima. Sama igra trebalo bi da koristi između ostalog i Havoc fizički engine.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

heh pa i to sto kazes 2002-3 kad je vec izasla igra i nije toliko davno bila ali o5 ja ne pamtim kad sam je poslednji put video....cd-ove mi je neki ortak sjebao i stavio ih kao podupirac za nogu od stola....

zanimljiv ti je taj neki ortak...

ali to sto ih ti nisi video ili igrao ne mora da znaci da ostali nisu...

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pa ako si primetio prica iz prvog dela se stalno nastavljala kroz nastavke...i AoE II exp. se taman zavrsava tamo ge ce prica ovog dela da pocne[kao sto si primetio:)]...tj. kolonizacija i borba kolonizovanih teritorija za nezavisnost...bar predpostavljam...:)

nace nesto sam primetio bar po screenshotovima da ce pomorske bitke imati mnogo vecu ulogu nego u prethodnim delovima...sto moze biti jako zanimljivo...

i nadam se da ce biti veci maximalni broj jedinica...s' obzirom da je u drugom delu bio 200...ode cega je seljaka bilo oko 40-50...tako da se nije sticao utisak epskih srednjevekovnih bitaka sa 200 ljudi koji ucestvuju u njoj...i mnogo su se brzo zavsravale...

osim ukoliko naravno ne igrate mapu koju ste sami napravili i na nju natrpali 5000 jedinica...:)

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nije bas tako lose bilo i sa 200 jedinica... aj sad mi reci koliko puta napravis 50 seljaka? To samo shugavi kinezi naprave ih 100...

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Stvarno brale... Kako 40-50 seljobera. Pa bilo koja MP partija zahteva minimum 70 komada. I to pod uslovom da imash so kim da trgujesh pa za ekonomiju upada josh plus 20-25 kolica/trade kogova, inache 90.

Ako terash konjichke nacije treba i preko 100 komada za odrzavanje proizvodnje vojske i napada. Konjica guta zlato ko popizdela.

PS da ne bude zabune, pricham o pop limitu od 200.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

shugavi kinezi su najbolji u ovoj igri pa sad ti vidi...

Ma OK brate nije frka znam da su kreteni najbolji... Ne znam kako ali jesu... Mislim ja to gledam sa strane koliko puta na 10 partija se dobor "razvije" kinez? Bar 8 puta bude prvi po poenima....

Shto se tice seljaka... Brate preteraga... kolica - 70 seljaka ovo ono... Ja to gledam ovako .... uopste nije frka da dobijes partiju sa 40 seljaka... (treba ih rasporediti) Britancima treba recimo drvo... Hrana svima... itd ali gledas kolicinski... zamisli da je pop limit 350... to bi bilo karanje na sve strane kad napadnes sa 200 vojnika... Ipak bi mozda to bilo preterivanje... nekako mi je ovo optimalna varijanta koja odgovara svima (nekima vise nekima manje...)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Shto se tice seljaka... Brate preteraga... kolica - 70 seljaka ovo ono... Ja to gledam ovako .... uopste nije frka da dobijes partiju sa 40 seljaka... (treba ih rasporediti) Britancima treba recimo drvo... Hrana svima... itd ali gledas kolicinski... zamisli da je pop limit 350... to bi bilo karanje na sve strane kad napadnes sa 200 vojnika... Ipak bi mozda to bilo preterivanje... nekako mi je ovo optimalna varijanta koja odgovara svima (nekima vise nekima manje...)

Aj da te pitam...

Sa koliko militari bildinga (baraka, shtala, zamkova itd) gradish vojsku?

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Sad cu da ti kazem... koliko se ja secam zamkova sam imao bar 3-4 (nekad i vise) zavisi da li su specijalne jedinice dobre ili...

Najvise sam voleo stale (mislim da ih je bilo uvek 3). Barake fazon, napravim u pocetku ali retko kad pravim vojsku (Two-Handed, Champion...)... Archery Range (2 ja mislim)... I jedan SiegeWorkshop....

Sunce vam ... sad mi se igra AoE2:C. A ne mogu da ga nadjem po kuci ima da poludim [:D] .

E ajde da oderemo jednu partiju AoE2 (naravno kad ga nadjem da se vratim u formu) pa da odigramo neku Multiplayer varijantu... moze? [:)]

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Heeeee

Tri shtale kao primarne... Malo je to...

Pazi sad shta tju da ti kazem, ja igram sa najmanje pet shtala (za naciju sa konjicom) i recimo 4 zamka je ok, chak i ako je glupa specijalna jedinica, zbog odbrambenih sposobnosti pomenutih (u tom sluchaju josh 3-4 shtale). Napad nikad ne pochinjem dok populacija nije na chepu i narucheno do chepa u svim gradjevinama josh vojske (u ovom slucaju konjice - paladina).

Pretpostavimo situaciju da ja i ti igramo jedan protiv drugog ti sa 160 vojnika ja sa 100.

Situacija 1. ti si napao sa full force prvi moju bazu, chekaju te mojih 100 vojnika i zamkovi. Ginu obe vojske podjednako (pretpostavimo da su i moji i tvoji paladini, kao zbog balansa) moji zato shto tvojih ima vishe, a tvoji zato shto ja imam zamkove koji kompenzuju tvoju brojnu nadmotj. Meni je vetj narucheno 8 shtala x 15 paladina znachi u toku bitke meni stize pojachanja koliko ti u tri shtale ne mozesh da nashtancujesh, usput ekonomija radi ko luda i ja imam resursa da popunim kju u shtalama. Kad padne cela tvoja vojska u tom napadu ja za minut-dva imam 100 (dve i po grupe) paladina koji mogu odma u tvoju bazu u kojoj ti imash za to vreme najvishe 50 paladina (iz tri shtale). To je vetj bolji odnos snaga nego shto si ti imao kad si me napao, i kad pochne krljanje u tvojoj bazi ja postavljam reli point kod tebe u bazu i tamo svakih par sekundi stize 8-9 mojih paladina dok tvojih stize 3 (i to ako sam sluchajno nashao neshtho prioritetnije za rushenje od shtala.

Situacija 2. ja napadnem prvi. Kao prvo upitno je da li imash vojske do pop limita sa tvojom ekonomijom i da li su apgrejdovani skroz. Recimo da je tada odnos snaga jedan na jedan, opet sam u prednosti jer mi pojachanja dolaze tri puta brze od tvojih, a usput dok paladini napadaju tvoju bazu komotno napravim autpost blizu tvoje baze sa par baraka ili arceri rejndzova za sluchaj da ti pokushash neshto sa pajkmenima.

U obe varijente zavrshish loshe zbog slabe ekonomije.

Jedino shto mozesh da pokushash protiv mene je vrlo rani rush, ali sumnjam da sa ekonomijom koju radish mozesh na vreme da napravish dovoljno mase za to.

Da rezimiram: 45 radnika na primarni resurs (drvo za archere i siege, hrana za ostalo), dvadesetak na ono drugo (drvo, hrana), nekih (ja praktikujem) 12 na rudnike i 20 kolica (ako ima s kim da se trguje, inache radnici na recimo drvo ako ga ima jer to zahteva manje mikra od farmi). Eventualno onih 12 rudara moze da umre kad povade sve shto se moze, pa da se umesto njih shtancuje vojska.

Ako imash s kim da probash u mp istestiraj malo, pa tjesh videti kako to radi. Kompjuter je retos koji nema blage veze sa organizovanim napadom, chak i na najtezen nivou, ako dozivish tretje doba penalish ga ko od shale. Njemu moze da se prodaje ekonomija od 40 radnika, ali protiv malo iskusnijeg coveka teshko.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

OK nije ti los summary [:D] ... Slazem se i ja da je ekonomija majka svega u ovoj igrici... ali protiv kompa osim kada nisam totalno popaljen nisam pravio vishe od 40 seljosa (60 maximu - rekord) a kamoli kolica... Kolica- pih... Mozda si u pravu hvala na savetima....

Ali nekako ja se stalno oslanjam na brzo ulazenje u IV doba (Imperial Age).... to mi je nekako bio najveci adut... shta znam? Za koliko ti udjes u II,III i IV doba... bas me interesuje. [:)]

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Ne bih ti znao napisati minutazu [:D] , ali evo ti opisno

Za drugo doba prilicno kasno, vetj imam 32-33 radnika kad pochnem apgrejd doba. Tako dok se apgrejd zavrshi imam resurse da uradim sve ekonomske apgrejde odma (testeru, kolica, plug...) i onda kretjem razgradnju.

III i IV kako resursi pristizu. Vojsku generalno pravim tek u tretjem dobu, pre toga eventualno napravim neki anti-harass party od swordsmena, poshto ovi ljudi s kojima igram imaju naviku da poshalju grupice pajkmena da sabotiraju proizvodnju.

Protiv kompa ko shto rekoh mozesh da se zajebavash poshto nema veze sa organizacijom bilo chega, jedino dobro radi harass - dodje u drugom dobu sa tri swordsmena i najebe ti se kewe, ali u kasnijim dobima kad dolaze napadachke grupe sa 1/3 laka konjica, 1/3 pikemani i 1/3 swordsmeni je smeshan. Ako igrash pametno mozesh da imash minimalne gubitke i onda ekonomija od 50 seljaka odlichno gura ratnu makinu.

Chak probaj da odigrash partiju: ti + 3 kompa protiv ostale cetvorice, pa experimentishi malo sa ekonomijom i obavezno pogledaj ekonomski skor na kraju. Probaj moj recept i smejatjesh se na kraju kakve cifre ispadnu.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...