Jump to content

Ode Vitara na dobos


fuse.buca

Recommended Posts

50 minutes ago, fuse.buca said:

Prijatelji, braco, drugovi... Ako znate nekog ko zna nekog kome bi ovo moglo biti interesantno, prosledite. Unapred zahvalan.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/25008805/suzuki-vitara-14?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0


Bilo kakva pitanja mogu ovde ili poziv.


Lep vikend zelim!

ako nema parking senzore @absolute kupuje odmah!

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, killYg0r said:

Prakticno isti auto ali makar smanjena cena, jer izgleda da svi to rade poslednja 2 meseca u godini.

Bukvalno (12 cm duzi, ima vise mesta pozadi i malko veci gepek). Ali promena ce mi biti jer je automatik i 4wd...

P.S. Suzuki ima akciju samo na automatike, nijedan manuelac nije snizen..

Edited by fuse.buca
Link to comment
Share on other sites

Lepši je novi SCross od vitare i deluje da je malo kvalitetnije nekako napravljen. 

Vitara iako ima neku tu liniju kao da je "pravi auto" je jednostavno previše jadnjikavo napravljena. 

Na kraju krajeva pogledaj ti tu boju 🙂

 

Za struju smo svi saglasni, neki plugin mooožda ima smisla, ali treba uračunati uvek povećanu težinu i nekad neke kompromise (tipa smanjen rezervoar etc).

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2024 at 1:47 PM, fuse.buca said:

...12 cm duzi...

kompenzacija za nesto ili...? :D
šalu na stranu prvi auto koji sam kupio bio je SX4 sedan u Euro Sumaru i taj auto je bio savršen za mene: elektronike taman toliko koliko meni odgovara, položaj sedenja, gepek, minimalizam unutra, jednostavnost... a taj novi mi se čini kao odlična kupovina. Suzukiji su strašno potcenjeni automobili, bar po mom mišljenju.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Tako je, evo potvrda od nekoga ko je vozio Baleno 15 god i skoro nikakvih problema nisam imao. Na kraju ga prodao kad sam otisao u DE. Auto od 20+ godina nije imao trunku korozije. Ali on je bio 1997. dok su ih jos pravili u Japanu, a ne u Madjarskoj. Igrom slucaja poznanik je imao istog Balena tipa 2000. koji nije pravljen u Japanu i pola trapa mu istrulelo vec tipa 2015.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, oddball said:

kompenzacija za nesto ili...? 😄
šalu na stranu prvi auto koji sam kupio bio je SX4 sedan u Euro Sumaru i taj auto je bio savršen za mene: elektronike taman toliko koliko meni odgovara, položaj sedenja, gepek, minimalizam unutra, jednostavnost... a taj novi mi se čini kao odlična kupovina. Suzukiji su strašno potcenjeni automobili, bar po mom mišljenju.

Suzuki po mom mišljenju "to sam radi sebi". 

Evo ti si čovek motora - Suzuki je u toj kategoriji "ozbiljan igrač" i prosto ceo brend ide ruku pod ruku sa ostalima.

Kod automobila su nekako uvek polu-bangavi 🙂 dal' je to neki smešan dizajn (mislim, šta je uopšte Ignis? 🙂 ) ili je nivo tog kvaliteta izrade toliko jadan da je to blam. I kao da pokušavaju da nešto tu oni otkriju neke svoje niše, ali nešto im ne ide... malo tu cenom uspevaju nekad da se izdvoje, ali svakako ne dovoljno u odnosu na druge.

Pa, hteli mi to da prihvatimo ili ne, i ceo "marketing" je polu-amaterski, a ljudi na to reaguju. Imaš tamo Fiat neki koji namunji reklamu (ili i drugi Japanci ajde da bude još lakše) a onda se pojavi Suzuki sa MS Paint materijalima. I tako, ima tu još svašta.

Dal' je pouzdan ili ne, druga je tema, evo imaš ovde svoj i duletov utisak koji su opet različiti na svoj način.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Lucky said:

... i ceo "marketing" je polu-amaterski, a ljudi na to reaguju...

potpuno tacno. Suzukijev marketing u Srbiji (pre svega) je jeziv. Anderji sam pričao još pre tri godine da mora da ima test motore, pogotovu DR 1050. On mi je odgovorio da neće to raditi jer - razlozi, ali kada je video (tri godine kasnije) da ljudi neće da kupuju kotore od 13K "na slepo" organiyovao je "test drive day"

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Bio je "skoro" test day za motore...

A sto se tice kvaliteta Suzukija - ja sam generalno zadovoljan. Redovno odrzavanje, zamene potrosnog materijala i takoc. Cene su vise nego pristojne, nize u odnosu na sve ostale ovlascene servise (drugih marki) u kojima sam bio i za koje sam cuo. Sto se tice @Lucky zamerki na kvalitet izrade - slazem se, mada meni to nije nesto sto je bitno, da ne kazem presudno. Kakva je plastika oko table i na vratima - iskreno briga me. Kada sam uzimao auto uzeo sam ga zato sto je pouzdan, i u to vreme za te novce je jedini nudio sve ove sisteme koji su sada "moranje" u osnovnoj opremi (automatsko kocenje, mrtav ugao, adaptivni tempomat itd)..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fuse.buca said:

i u to vreme za te novce je jedini nudio sve ove sisteme koji su sada "moranje" u osnovnoj opremi (automatsko kocenje, mrtav ugao, adaptivni tempomat itd)..

meanwhile @absolute

Scared Horror GIF

8 minutes ago, fuse.buca said:

slazem se, mada meni to nije nesto sto je bitno, da ne kazem presudno. Kakva je plastika oko table i na vratima - iskreno briga me

sve legit - ima ljudi kojima to nije bitno i ja to kapiram. meni nekako jeste, valjda zato što u tu plastiku gledam onda sve vreme dok vozim kola 🙂 sa druge strane ne poznajem najbolje to koliko je neki motor pouzdan a i iz iskustva se ispostavlja da je svaki i pouzdan i nije (da nema opela ford bi bio najgori auto a da nema njih onda bi bio fiat a alfa se stalno kvari a ...). 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Lucky said:

meanwhile @absolute

Scared Horror GIF

 

Pa lepo je čovek napisao "sisteme koji su sada "moranje" u osnovnoj opremi"...

 

Naterali nas da kupujemo bespotrebne idiotarije, samo da bi uzeli više kinte. 

  • Like +1 2

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...