Jump to content

Stanje OW u Srbiji ?


Tann1e

Recommended Posts

Pozdrav,

Zanima me kakav je status nase reprezentacije i koji su to igraci najbolji kod nas, dakle znam da Blizz sada pravi selekciju za WC prema odredjenim parametrima i da igraci moraju biti dobri na ranked ladderu, pa mene zanima koji su to igraci i koliko nas je.

Ja sam onako unapred da se izjasnim potpuno neobavesten o domacoj 'sceni', dok pratim sve sem Contenders-a, a cak i to ponekad stignem da pogledam. Dakle gledam OWL, streamove, neke scrimove sto uspem da nadjem itd.

Igram supportove ali mogu da flexujem na tenkove i neke dps (mogu u sustini da igram sve heroje, ali ne sve na svom sr nivou).

Trenutno sam 4010sr (nije neki sr... al ajde) i mejnujem supportove (sve supportove) ali glavni su mi Zenyatta(Rank#269 Zen World prema Overbuff-u) i Ana, kao i Lucio.

Znam za ono sto smo igrali protiv Austrije i generalno taj 'prozor' kvalifikacija, ali za ostalo ne znam, niti ko je 'glavni' za organizaciju tako necega.

Hvala vam unapred na svim informacijama.

Bnet Acc = Tann1e#2231

Link to comment
Share on other sites

4010 i nije neki sr? Svaka cast  na GM! Ja uglavnom visim na Diamondu, prosle sezone skoro mid diamond. Ove sam spao u Plat i ne ide mi nesto. Ja bih voleo da sam malo angažovaniji za neke online turnire. U timu sa kojim treniraš uvek si u mogučnosti da isprobavaš neke zanimljive stratgije, što meni deluje jako zanimljivo.

Uglavnom mejnujem DPS. Reaper, trenutno u top 500 prema Overbuffu ove sezone. Samo što reaper i nije toliko trenutno igriv protiv ove CC mete. Obožavam da igram Doomfista, kada je baš potrebno pikam i McCree-a.

Ja i ortak tražimo trenutno ekipu za Gamescon. Dodaću te na bnetu, pa se dop.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

Hvala na lepim recima.

Imam i drugi account sa kojim igram sa prijateljima jer smo predaleko u sr-u. Mozes me dodati na tom i mozemo igrati zasto da ne.

Tanchester#21651

 

P.S. Sto se tice samog sr-a (4010) iskreno ne osecam kao da mi je to limit, cak naprotiv, sto su gejmovi higher rated to bolje igram, mada i to je iskreno zbog same cinjenice da ljudi imaju bolju predstavu sta da rade i ne moras da kompenzujes za njihove greske i samim tim cinis svoj posao mnogo tezim i zahtevnijim.

Iskreno, ja igram OW od Season 7 (a opet imam vise znanja o tome kako gde i sta i kad treba igrati od vecine gm/top500 ljudi koje srecem u gejmovima xD) i od tada sam bas zagrizeni fan igre i cele competitive scene (OWL, Contenders... itd., ali nikada nisam pratio stanje kod nas dok nisao procitao o Gamescon turniru).

 

Edited by Tann1e
Link to comment
Share on other sites

Evo ja cu ti reci (kao neko ko je igrao u reprezentaciji na tom prvom WC-u, rating 4300+ itd).

Stanje je jadno kad se uzme globalno :) Taj prvi WC koji smo igrali se desio tako sto smo nas X sa velikim rankovima dobili invite da budemo na rosteru za reprezentaciju.. i onda su svi srpski OW igraci mogli da glasaju, i top 6 prakticno posle glasanja je cinilo tim. Bilo nas je 6, i niko od nas nije dovoljno dugo igrao i razumeo igru da bi uopste bili kompetitivni, pri tom Necros (koji je  jako dobar Genji i verovatno najbolji igrac, bio maloletan i nije ni mogao da igra te godine).

Nakon toga je promenjen sistem tako da svake godine se gleda SR prosek od top50 ili top100 igraca u svakoj zemlji i na osnovu toga se rangiraju zemlje i biraju. Stanje je toliko tuzno npr... da Srbija nije bila ni blizu da se kvalifikuje na osnovu proseka MMR-a. Hrvati su bili nesto tipa.. 15 mesta ispod crte (a oni generalno su imali popularniju scenu).

U Srbiji verovatno moze da se formira jedan relativno jak tim, ali mislim da nikoga to ne zanima od boljih igraca (svi imaju druge stvari koje rade u zivotu). 

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

Hvala na odgovoru. Ja sam iskreno zainteresovan za to da iako kako ti kazes nije dovoljno razvijena igra kod nas, ali opet ima dobrih igraca da se barem ti igraci okupe jednom u nedelju dana i da se odigra neki scrim 6v6, cisto eto, radi upoznavanja i sto bi rekli 'mutual feedback-a'.

Ja iskreno mislim da to ne moze da skodi, niti oduzima neko vreme previse (ne mora cak ni jednom nedeljno, moze kako god odgovara vecini), a opet je dobar practice + moze da sluzi za ubuduce ako to 'ubuduce' nekad bude postojalo.

Ja sam prilicno velik optimista i smatram da se sve moze kad se hoce i kad se ulozi neki rad i trud (ok, ne mogu ja da ucinim da nas mmr bude bolji od neke druge zemlje). Ali eto, ako bi neko i streamovao takav neki scrim, ja sam siguran da bi bilo srpskih viewera koji bi mogli i da nauce nesto iz tih gejmova. To je neki moj predlog, mozda je neko to i ranije predlagao, ali smatram da je to skroz ok ideja sa totalno minimalnim trudom, a sa pozitivnim, optimisticnim i ko zna kakvim jos efektom.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se gleda SR prosek top150 igrača u zemlji. Prošle godine je 32 rank zauzimala ekipa Rumunije sa prosečnim SR-om od 3.8k, ove godine je Brazil bio 20 sa SRom od 4k. OW scena u Srbiji je poprilično mrtva jedini LAN turnir(afaik) je onaj na gamesconu i to je to.

 

Edited by Aleksandar_

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

To je steta, jer OW ima potencijal. Znam da nije popularan kod nas koliko neke druge igre, ali koliko ja mogu da vidim, imamo i mi 4k+ igraca koji bi mogli da igraju aktivno. Sve je pitanje volje i zelje. Ja sam zaista za tu ideju za scrimovanje izmedju sebe, odnosno svojih igraca da se malo bolje upoznamo itd. i to cu i probati da prenesem drugim ljudima na ovogodisnjem Gamescon-u. Imam drugara koji bi cak i streamovao scrimove na Twitchu ako treba, tj. ako niko drugi sa vecim kanalom nije zainteresovan.

Vidim da je ovde kod nas generalno problem volja, ok nemamo neki dijapazon igraca da biramo sad previse, ali opet kad bi svako od 4k+ ulozio 2-3 sata u 14 dana na scrimovanje iskljucivo izmedju srpskih igraca, bolje bismo se upoznali i mozda cak i zainteresovali neke manje rangirane igrace za napredak itd itd.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AnarchyOW said:

 treba samo okupiti ljude

Treba bre! Ajde malo zivnite ljudi, OWL S2 pocinje jos malo, WC zavrsnica ce sada, mnogo stvari se dogadja da se 'podigne' ova igra, znam da kod nas nema sponzora i generalno e-sports scena nije dovoljno razvijena u odnosu na talenat koji se nadje na ovim prostorima, ali opet ja kazem... poceti od scrimovanja i upoznjavanja, sto da ne?

Ne bih ja ni na sta nikoga terao, samo volja i zelja, siguran sam da su se ljudi ranije zanimali za iste stvari za koje ja imam entuzijazam i optimizam sada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...