Jump to content

Warren Spector se vraća System Shock serijalu


SolidChief

Recommended Posts

System-Shock-3.jpg?fit=450%2C253

Voren Spektor (Warren Spector) je legenda u svetu igara. Čovek koji je radio na serijalima Deus Ex, Ultima Underworld, Thief i Epic Mickey, zadnjih godina se povukao iz kreiranja igara i posvetio se predavanju. Na Univerzitetu Teksas, predavao je na postdiplomskim studijama program o dizajniranju igara poznat kao Denius-Sams Gaming Academy.

Ovaj proslavljeni dizajner se vratio da pomogne OtherSide Entertainmentu u najnovijem delu System Shock serijala, koji je započet davne 1994. godine, kada je Voren radio u Looking Glass Technologies studiju. System Shock 3 će biti smešten u daleku budućnost, gde je veštačka inteligencija zvana Shodan preuzela kontrolu nad svemirskom stanicom, a na igraču je da hakovanjem raznih sistema preživi.

“Kada kažem da pravimo System Shock igru, postoje stvari koje jako želim da uradim. Želim da u igru uključim Stanicu Citadelu, iako je navodno uništena u originalnom System Shocku. Želeo sam da uključim Shodan kao glavnog protivnika, očigledno. I želim da vratim Hakera kao heroja. I tone straha, paranoje, pritiska – praćenjem tragova koje su ostavili System Shock i System Shock 2, to je sigurno. Da li će igra nastaviti gde se završio drugi deo? Morate da sačekate i vidite.”-objašnjava Voren.

On nije radio na drugom delu System Shocka, ali je veliki ljubitelj te igre. Želja mu je da u trećem delu iskoristi najbolje od oba dela:

“Ljudi su voleli System Shock 2. Igrao sam drugi deo, naravno i mnogo sam uživao, ali mi je prvi deo bliži srcu, jer je u njemu manje tradicionalan pristup rolpleju nego u nastavku. Razmišljamo kakav bi RPG sistem trebao da bude u System Shock 3, šta da radimo sa ‘Psi’ moćima koje su uvedene u System Shocku 2 i da li da idemo sa otvorenijim horor elementima kao u drugom delu. Mislim da će igrači videti da smo postigli balans između ta dva dela. To nam je svakako bio cilj.”-kaže Voren Spektor.

System Shock 3 će osim za PC izaći i za konzole, zahvaljujući Starbreeze studiju, koji finansira i objavljuje igru. Ako se uzme u obzir iskustvo ljudi koji rade na ovom projektu, možemo očekivati da ovo bude prava poslastica. Tačan datum izlaska se još ne zna.

U isčekivanju trećeg dela serijala, dobra vest za sve fanove je da će sledeće godine izaći System Shock reboot, koji radi Nightdive Studios i to za PC, PlayStation 4, i Xbox One.

 

Pročitajte vest na PLAY! sajtu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...