Jump to content

Problem sa monitorom(gubi sliku,gasi se)


Timeleft

Recommended Posts

Pozdrav svima vec duze vreme  imam problem sa monitorom 

u pitanju je monitor: Samsung syncmaster 2232bw,desava se da se sam od sebe u nekom trenutku ugasi ,npr ulaskom na neki sajt ili igricu kao da gubi neki kontakt,ili se ugasi ili par secundi pocne slika da treperi pa se sve povrati, isto tako pri paljenu racunara kad podize sistem na pocetku ima slika ,sve ok...onda se u jednom trenutku ugasi i kad podigne sistem posle nekih 5/10min proradi sve normlani ili moram da ga nonstop palim/gasim... jbt ovo sam radio sa starim EI televizorima secam se trebalo mu je 10min da se zagreje da dobije sliku

pomoc neka? da li je neko imao slicnu situaciju,moze li ovo nekako da se popravi ili da spremam pare za novi monitor ?>:/

svi poslednji drajveri za graficku,java su instalirani.

hvala

 

Edited by Timeleft
Link to comment
Share on other sites

imam slican/isti monitor (2233BW) i imao sam slicne probleme (bez gasenja, samo treperenje, ali je gasenje/paljenje pomagalo kad monitor krene da se gusi). kod mene je problem bio u panelu koji je umro i morao da se menja, sto me je u servisu kostalo 30e.
proveri da slucajno nije neki od kondenzatora crkao. ako jeste, onda se spremi da das ~200din i odvoji 20ak minuta da ih zamenis. u suprotnom, nemam pojma. taj model je realno vec dovoljno mator (8 godina, najmanje) i spreman da se menja, al' ja sam bio presrecan sto sam uspeo ovo moje cudo da popravim, sentimentalna vrednost ftw, a i licno mi je mnogo lepsi od ovih koje danas prave.

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Isti slucaj ,kad se izgubi slika ugasim/upalim i proradi al opet...iritira. mislio sam da je mozda nesto do podesavanja,drugar mi rece da je mozda do tih kondenzatora i nekakvih senzora,ne razumem se u to,jbg moracu da nosim u servis pa sta bude, samo da proradi,ne uzima mi se ni novi, ovaj mi je odlican,jeste mator mada je po meni bolji od mnogih novijih , a i emotivno sam se vezao za njega haha

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...