Jump to content

NBA 15/16


alfa

Recommended Posts

ma ocajan je kari, sta ti je

kakva serija jbte!

KAKVA SERIJA.

gg obe ekipe nema sta. Muska kosarka sa obe strane do samog kraja

. A za vas sto kukate na sudije i grina cu samo reci LOL, ko da adams nije prljav kolko i grin, samo to radi malo iskusnije.

Iskreno samo sam cekao trenutak kad ce da ih slome, ali se taj trenutak bas odlozio. Ovaj durent mi sad vec nije jasan. Izigrava hero ball i sutira sa 10 metara preko coveka u petoj sekundi napada. 

Sace kavsi da izlesinare i to je to

Edited by shoocky
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

al je isto tako i apsolutno sve sto valja u kosarci. Opet, mrzeti ceo tim zbog jednog igraca je malo over the top.
Sta, rodmani, birdovi i ostali su legende iako su bili 50 puta gori od grina, al on je sve sto ne valja u kosarci? Ili je to bilo drugo vreme, pa ne moze tako da se gleda? Ako nista drugo, bar razbija monotoniju "drugarstva" po ligi. I adams je podjednaki prljavko, pa ne mrzite okc?

Edited by shoocky
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mohr said:

nejasno mi je kako neko moze da navija za cavse i pogotovo za lebrona,za zvezdu bih navijao protiv njih :D

jednostavno mi Cavsi imaju gotivniji roster, i zanimljiviji su mi kao ekipa. 
Plus naravno odvratni Green

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

jbg,sve se slazem za greena ali ostatak tima je vise nego gotivan a taj njegov bezobrazluk ce se nadam se s godinama smanjiti,bio je dobar intervju posle utakmice gde je bilo price,konkretno o tome sta se dogadjalo izmedju njega i adamsa,kavsi su generalno antipaticna ekipa i sem uncle drew-a nemaju ama jednog harizmaticnog igraca,mozda ludog j.r smitha koji se ponasao kao sto se green ponasa sada...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mohr said:

jbg,sve se slazem za greena ali ostatak tima je vise nego gotivan a taj njegov bezobrazluk ce se nadam se s godinama smanjiti,bio je dobar intervju posle utakmice gde je bilo price,konkretno o tome sta se dogadjalo izmedju njega i adamsa,kavsi su generalno antipaticna ekipa i sem uncle drew-a nemaju ama jednog harizmaticnog igraca,mozda ludog j.r smitha koji se ponasao kao sto se green ponasa sada...

ne mogu da budu gotivniji od Mozgova i JR Swish-a :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, tortky said:

Jedno je drugarstvo, a potpuno drugo flopovanje na sve strane i igranje rukometa (i još po kojih BORILAČKIH sportova) na košarkaškom terenu. Još pre sam rekao da me užasno smara što GSW bazira igru na šutu za 3 i to se pokazalo kao tačno jer su izgubili 3 tekme gde su imali loš šut za 3.

Tako da ono, meni je Green tolika slina, da ne postoje reči da to opišem.

jel si svestan da CLE sutira najvise trojki u nba-u? a tempo im je 3 puta sporiji od gswovog?

Link to comment
Share on other sites

Jeste, sutirali su vise u regularnom delu sezone, jer je gsw koristio kompletan roster, pa da daju svima priliku da osete kako je kad se igra malo slobodnije.
Al ae da se preformulisem, da ne bih rekao da uzmemo u obzir plejof, a i bolje je pitanje za samu tvoju iritaciju izazvanu gswovom igrom.

Da li si svestan da CLE "bazira igru" na trojkama podjednako kolko i GSW, ako ne i vise? 


 

Link to comment
Share on other sites

U playoffu za sada Cavsi šutiraju 33,2 trojke od ukupno 81,4 šuta po utakmici, a GSW 30,9 od 86,9. (CLE prvi od PO ekipa, Dubsi peti!)
Dakle, Cavsi imaju ukupno 5,5 manje šuteva po utakmici, a 2,3 trojke šutnute više! Što takođe znači da šutiraju 7,8 dvojki manje po utakmici... :)

U regularnoj sezoni, odnos je Cavs 29,6/84 GSW 31,6/87,3 - više trojki, ali i više šuteva ukupno. (između njih samo Houston sa 30,9)

Razlika u broju šuteva Cavsa leži pre svega u procentu šuta. Sa 36,2% iz regularne, za sada u PO imaju suludih 43,4%, pa je i logično da više pokušavaju.
Šta će se desiti ako njih "stane šut"? :)

Prošle regularne sezone CLE 27,5/82,2 (drugi u ligi iza Brade i ekipe mu), GSW 27/87 (četvrti, iza Blazersa).
Prošli PO CLE 28,7/82,7 (drugi), GSW 30,5/84,2 (prvi).

I jedni i drugi su izrazito trojkaške ekipe, kao i recimo Dallas, Houston i Portland. Pa ono, ne vidim razlog zašto bih voleo kad Dame i CJ sipaju, a ne kada isto rade Steph i Klay? :)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lex said:

U playoffu za sada Cavsi šutiraju 33,2 trojke od ukupno 81,4 šuta po utakmici, a GSW 30,9 od 86,9. (CLE prvi od PO ekipa, Dubsi peti!)
Dakle, Cavsi imaju ukupno 5,5 manje šuteva po utakmici, a 2,3 trojke šutnute više! Što takođe znači da šutiraju 7,8 dvojki manje po utakmici... :)

U regularnoj sezoni, odnos je Cavs 29,6/84 GSW 31,6/87,3 - više trojki, ali i više šuteva ukupno. (između njih samo Houston sa 30,9)

Razlika u broju šuteva Cavsa leži pre svega u procentu šuta. Sa 36,2% iz regularne, za sada u PO imaju suludih 43,4%, pa je i logično da više pokušavaju.
Šta će se desiti ako njih "stane šut"? :)

Prošle regularne sezone CLE 27,5/82,2 (drugi u ligi iza Brade i ekipe mu), GSW 27/87 (četvrti, iza Blazersa).
Prošli PO CLE 28,7/82,7 (drugi), GSW 30,5/84,2 (prvi).

I jedni i drugi su izrazito trojkaške ekipe, kao i recimo Dallas, Houston i Portland. Pa ono, ne vidim razlog zašto bih voleo kad Dame i CJ sipaju, a ne kada isto rade Steph i Klay? :)

dupli standardi na sve strane. Da ne pominjem sto, bar CLE, mnogo zrtvuje toga na drugoj strani da bi imao u igri ljude koji umeju da sutiraju. Dok gsw ne zrtvuje nista.
Nema veze to sto je gsw prosle godine bio najbolja defanzivna ekipa, ove peta (samo zato sto su tolko digli napad da ne moraju da grizu u odbrani toliko). 
Nema veze sto su ekipa sa ubedljivo najvise asistencija.
Nema veze sto imaju jednog od najraznovrsnijih plejeva lige.
Nema veze sto imaju najbolju all around dvojku lige.
Nema veze sto imaju jednu od najboljih cetvorki lige, koja je mozda i najbolji defanzivac lige.
Nema veze sto imaju verovatno najbolju klupu lige.
Nema veze sto imaju najboljeg trenera lige.
Nema veze sto imaju bukvarski protok lopte.
Nista to nije bitno, jer hej, videli smo neke hajlajtove na kojima samo pucaju za tri.

U krajnjem slucaju, dal stvarno mislite da se 73/82 tekme dobijaju tako sto se oslanjas na trojke?

Mislim razumem ja da kad dodju neki novi klinci, naprave tolki haos u ligi i poruse sva verovanja kako treba da se igra da bi se pobedilo, dobar deo ce da pocne da ih mrzi.
Pored svega toga, cinjenica na koju niko obraca paznju: vecina najbitnijih igraca ekipe je DRAFTOVANA, od koji je vecina draftvovana posle 2010 (klay, green, barnes, ezili...).
Momci jednostavno igraju ono sto svaki trener sanja, i pritom se zabavljaju radeci sve to. To sto su mentalno neverovatni ne treba ni spominjati. Dzordanovi bulsi su igrali sa besom, gsw igra s radoscu. Sta reci o ekipi u koju dodje ceo zivot nadrkani iguadala i postane najveseliji moguci lik. U koju dodje varezao iz klivlenda i izneveruje koja razlika u pristupu. Ekipi koja je spasla karijeru bogu ocu kosarke MA MAN SHAUN-u! Ma samo sutiraju trojke...

Naravno, ne kazem da treba da ih volite, cak sta vise, sto ih vise ljudi sputavaju oni sve bolji  i bolji, spremni da zapuse svima usta.
Samo malo pazljivije pogledajte, zagrebite ispod tih trojki i mozda i shvatite kolko su posebna ekipa u svakom smislu te reci. Ako nista drugog, bar da mozete malo temeljnije da ih mrzite.
 

Edited by shoocky
  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Eh sad... NBA je tako napravljen da ti imaš 2-3 igrača po timu koji daju mnogo poena i ostale koji se učipe. Tih ostalih bude maksimalno 4. :)

Retke su anomalije kao što su Hawksi i Spursi koji baš ravnomerno raspodele poene na 5-6 igrača.

Ali su retke i ekipe koje su kao GSW - 2 igrača nose gro poena, ali ih ima još 8 koji mogu da prebace 10 kad god. To je njihova najveća snaga. A i ovo što kaže Šuki, veseli su u beskraj. :)

I meni kod njih, kao i tebi čini mi se, smeta malo što su preopušteni, imaju tu dozu detinjaste arogancije. Zbog koje su im se desili Wolvesi i Lakersi lol. :))

Ali su mi svakako daleko simpatičniji od LeBronove družine, koliko god gotivio Kyriea i Fryea!

  • Upvote (+1) 2

.: l@w
.: co-founder of kouteki

Link to comment
Share on other sites

Ne kazem vico da treba da ih volis,  nego ako ih bas mrzis da to bude cinjenicni razlog,  il bar "ne gotivim ih" ko hajli i to je to. Tj.  ne mozes sputavati ocigledan kvalitet TIMSKE kosarke koju igraju samo zato sto ih ne gotivis. 

Cak ni to da im retko neko drugi ima 10+ poena nije tacno. Mozemo da izvlacimo brojke i za to ako oces.

Koriste APSOLUTNO svakog koga imaju u rosteru, kad dodje plejof malo to skrate, al opet je to oko 10 igraca,  gde svako chipinuje po malo il malo vise. E sad, da li je tebi vise timski da imas rotaciju od 7-8 igraca koji daju malo vise poena,  ili rotaciju od 10+ igraca gde svako daje malo manje?  Meni je ovo drugo.

Spursi su izuzetak u celoj prici, mada to je i zato sto nemaju vrhunskih poentera pa moraju drugacije (LMA im je unistio igru imho). Atlanta je jadna,  tako da su abitni u celoj prici. 

Mislim otkad se timska kosarka ogleda u tome kolko je ljudi dalo 10+ poena?  Jel ima tu nekih drugih stvari,  koje klasicna statistika ne pokazuje, cak ni napredna? Jel ulazi u tu pricu i timska odbrana il se gleda samo napad? Al jbga,  za to mora tim da se gleda, i to da se gleda bez ostrascenosti, a ne posmatrati tim kroz box score, nba memes i granicd na kladzama i zakljucivati na osnovu toga. 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/16/2016 at 11:47 AM, Face. said:

Msm da okc ne moze da parira small ball sistemu gsw,centri okc su sve samo ne poenteri koji sami sebi mogu da iskreiraju poene.ko ce da cuva Green-a?Adams?tesko,Kanter?jos teze,Roberson?nikako..da ne govorim o duzini klupe gsw(barbosa,livingston i ekipa)ne zaboravimo Iggija naravno 

 

Ffs zamalo ove svoje reci da progutam :)

okc su dobili u Adamsu i Robersonu neverovatne stvari,ako KD ostane mogu da se nadaju prstenu u skorijoj buducnosti.elem potvrdilo se da kad je greenova energija citaj prljavost visoka ,gsw igra mnogo bolje.mozete da ga mrzite ali lik radi sve apsolutno sve da bi ekipa pobedila.nista nije gori od rodmana,onog belca iz bad boyz pistonsa zaboravih mu ime i njemu slicnih.svaka velika sampionska ekipa je imala jednog green-a.jedan podatak upada u oci a to je da su splash bracovi ubacili u zadnje dve tekme trojki kao u prethodnih 5.znaci najbolji kada najvise treba.odlicna serija zaista,zao mi malo zbog okc ali ako budu pametni i KD ostane imaju cemu da se nadaju.

Link to comment
Share on other sites

jedino se ne bih slozio oko ovoga za aldridga,lik je najjaca cetvorka u ligi i povredjen (prst na main saci) je kidao,bio najbolji igrac vs OKC-a,podbacio lenard u napadu a i trojka je omatorila + nemaju dobru 5-ticu pa je okc izdominirao skokovima i em protok lopte nije bio kao ranijih godina,mozda je Lamarcus jedan od razloga ali svakako ne i glavni jer lik nije neko ko napucava svoju statistiku vec je pravi timski igrac,da mi je neko pricao da ce im tiago spliter faliti rekao bih mu da je lud ali treba im pouzdan centar i mogu da napadnu titulu sledece god(bar se nadam :)

Link to comment
Share on other sites

koja timska pobeda jbt,gg je ovo,ako nisu mogli nista kad kleja i karija nije islo,cemu da se nadaju ? ako sam od igija vec i navikao da uvek prska po klivlendu,shon livingston carina,covek koji je imao najtezu povredu u kosarci koju sam ja ikada video i pretila mu je cak amputacija noge a on danas ovako igra...kapa dole,puno srce!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...