Jump to content

Crklo nesto... opet


Feno

Recommended Posts

Well, I'm nearly out of ideas... Da rezimiramo

 

Sve ovo čačakaj sa raskačenim hardom because eto...

 

1. Iščupao kabl, pipnuo jednom power da "isprazni", izvadio bateriju na 4-5 min, vratio, right? Ako ne, ponovi to ovim redosledom.

2. Da li je na kompu drugo, provereno dobro napajanje trenutno? Noob alert - jesi siguran da si zakačio poseban kablić sa 4, 6 ili 8 pinova za napajanje procesora, i da ne ide u grafičku dodatno napajanje, koje si možda zaboravio da zakačiš?

3. Probao drugi, proverno ispravan monitor na ovom kompu? i na grafikoj, i na integruši? Još jednom, komp se gasi na dodir power dugmeta, bez potrebe za držanjem, kad je ram u ploči, right?

4. Probao sa monitorom zakačenim na integrušu, a sa grafičkom izvađenom iz kompa?

5. Uz sve ovo, ako imamš više ram modula, žongliraj malo samo sa jednim, u raznim slotovima, pa sa drugim, da vidiš hoće biti neke razlike.

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ok ovako. Prvo i prvo, izvinite glup sam... Graficka je imala svoj neki slot u koji je isao kabl iz napajanja. Ovo novo napajanje koje sam stavio nije imalo taj kabl(slican, ako ne i isti kao onaj koji ide u maticnu) te sam ga ignorisao. Da, jesam. :c Od vadjenja baterije se kapiram resetovao bios. U medjuvremenu je dosao ortak koji se kao razume. Posle vadjenja baterije izvukao je graficku, uboo u integrisanu i dobio sam sliku na monitoru. Dakle radi sledece: ram, ploca, proc, kuleri, monitor... Ne radi: napajanje za koje sam sumnjao u prvom postu i diskutabilna je graficka(posto nemam napajanje sa tim kablicem da proverim) Falabogu nedelja je pa moram da cekam sutra da pazarim neko krsteno koje ima tu "podrsku" za graficku. Znajuci sve to dajte misljenje sad. Hvala za cimanje svima. <3 Moze i preporuka za napajanje do 3.5k din.

Da odgovorim Milančetu

1 da

2 da i da

3 da

4 da

5 rade oba rama

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Dobro je kad nije ploča, sve je ostalo lakše :-) Mada, znao sam da nije, čim gasi odma ;-) Ako se ortak razume, znaće kakav je to konektor što ti fali za napajanje grafike, nema potrebe da se mi cimamo, pa onda vidi da li je i ona živa :-) GL

Edited by milanche
  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Napajanje koje sam stavio je neko najosnovnije te joj fali taj kablic, nema tu apgrejda. Novo uzimam svakako, necu budzim nista, ako je tih3k jedini trosak ne zalim. Ali eto, najranije sutra cu znati da li je otislo još nešto pored napajanja. Pu, daleko bilo.

Fala snoty, pazario bih friško. :)

I hvala sto me trpite ovako neukog.:*

no homo

  • Upvote (+1) 1
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...