Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

@zadatak

 

Naravno da stoji redosled operacija, ali meni zadatak deluje kao tipa između brojeva su prazna polja pa ubaci šta treba (s obzirom da je moguće i pripajanje susednih brojeva)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

@zadatak

 

Naravno da stoji redosled operacija, ali meni zadatak deluje kao tipa između brojeva su prazna polja pa ubaci šta treba (s obzirom da je moguće i pripajanje susednih brojeva)

 

Pa da, sto znaci da treba da ubacis i zagrade inace ce vitja biti nosan.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

mrzi me sad da tražim unicode znak za to, ali 6,68888888888... se najkraće zapisuje kao 6,6gde je ova osmica nadvučena

pa matematički se piše sa tačkom iznad poslenje cifre koja se ponavlja, ako dobro sećam. dakle 6, 68' (apostrof zameniti tackom)

op lol according to wiki, ivke je američki djak, ja kineski :)

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Repeating_decimal

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

pa matematički se piše sa tačkom iznad poslenje cifre koja se ponavlja, ako dobro sećam. dakle 6, 68' (apostrof zameniti tackom)

 

ne, zwerko, piše se sa horizontalnom crtom iznad cifara koje se ponavljaju, jer tako najbolje možeš da obeležiš koje se tačno cifre ponavljaju. kod racionalnih brojeva mogu da se ponavljaju i grupe cifara, ne samo jedna cifra (npr: 11,234234234234...)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...