Jump to content

Town of Salem


lancemi3d

Recommended Posts

Aaaaaah, ne mogu da verujem da ne postoji tema za ovu igru! Cak nisam ni siguran da sam pogodio forum, ali kada sam video muckanje glavom skapirao sam da bi ovo trebalo da bude ta.

 

 

 

Pre svega prva browser igra koja mi se ikada stvarno svidela. 

 

U igri ucestvuje uglavnom 15 igraca, no to zavisi i od moda koji igrate, a ima ih cetiri ako se ne varam.

 

U svakom slucaju, probacu sto bolje da objasnim kako stoje stvari. Na pocetku svake igre birate ime za tu partiju, uvek mozete izabrati novo, tako da samim tim necete cesto biti u prilici da se pronadjete sa nekime s kim ste vec igrali ranije. Samim tim ako skajpujete i zelite da igrate sa drugarem, mozete da otkrijete jedno drugome koju ste ulogu dobili, bez da znate ko je ko u igri i samim tim pokvarite uzitak.

 

Pa da krenemo od classic mode-a, gde ako se ne varam ima 2 neutralca, 3 clana mafije, 9 gradjanina i jedan serijski ubica. U gradu imate razne uloge, od Jailor-a koji moze da strpa nekoga u celiju i ubije ga, do doktora koji moze nekome da spasi zivot nocu, par vrsta istrazivaca, veteran-a koji moze biti na "alert-u" tokom noci i ubiti svakoga ko ga poseti te noci.

 

Sa druge strane imate tri clana mafije, koji za razliku od ostalih, znaju izmedju sebe da su mafija i samim tim planiraju svake veceri koga ce ubiti. 

 

Tu su i dva neutralca, jester, kome je zadatak da ubedi grad da je on ubica, a imamo i executioner-a kome je zadatak da na bilo koji nacin obesi coveka kog mu igrica naravno naknadno random odredi.

 

Serijski ubica radi sam za sebe, i jako je koristan za obe strane sve dok uklanja one iz protivnickog tabora.

 

Sama igra bazira se na danu i noci. Tokom dana vodi se diskusija, bukvalno, preko chat-a, ljudi pricaju istinu, ljudi lazu, sto vise ljudi umre to si sigurniji ko je ko. Moras pamtiti reci drugih, primera radi ako neko slaze da je jailor, a ustvari vidis po listi mrtvih da je to ne moguce, vec imas sumnju na tu osobu, a opet, ne znas da li je lagao zato sto je neutralac koji zeli da ga obesite ili je lagao jer je clan mafije ali nije imao srece jer je pravi jailor ubijen prevremeno.

 

Tokom noci, mafija planira koga ce ubiti, jailor ispitava svog zatvorenika koga je izabrao anonimno tako da zatvorenik ne zna ko je jailor, a jailor na osnovu price moze odluciti da li ce verovati zarobljeniku ili ne. Serijski ubica takodje bira svoju sledecu metu, dok je Doktor mozda u nedoumici da li da te veceri hiluje sebe ili nekoga drugog. Investigator je mozda otkrio ko je mafija, ali se plasi da to iznese javnosti kada dodje dan jer ce ljudi misliti da je executioner koji je igrom slucaja i dalje u partiji.

 

Igra je u principu teska, stvarno ti treba kefalo, treba ti taktika, koju god ulogu dobio. Igra nije za svakoga ali verujem da bi svako trebao da je proba.

 

Ova igra trenutno na steam-u kosta 5e, ali jedini razlog za to jeste sto dobijete i neke poene sa kojima mozete promeniti izgled svog karaktera, odnosno promenu kuce u kojoj zivite i slicno.

Ono sto je dobro je da je igra i dalje potpuno besplatna preko browser-a, i samim igranjem preko browser-a nista ne gubite odnosno ne dobijate steam verzijom igre, sta vise mozete naravno da igrate zajedno sa nekim ko igra sa steam-a npr.

 

Igra zasluzuje sansu ali isto tako ne dozvoilte sebi da sudite igri pre nego sto je potpuno razumete.

 

http://www.blankmediagames.com/- sajt za registraciju, pravila i sve ostalo sto vas zanima vezano za istu.

Edited by lancemi3d
Link to comment
Share on other sites

nisam igrao nikad igru al samo da napomenem da igra moze da se kupi na steamu za 5 jura ne znam u cemu je razlika od browser verzije http://store.steampowered.com/app/334230/

Kao sto sam i napomenuo ili bar mislim da jesam, kupovinom steam verzije dobijes "manje bagova" i "nemas reklame"(adblock 4 life) no svejedno dobijes i tih 1300 poena sa kojima mozes da uzmes neki skin i slicno..

iz tvog opisa meni ovo deluje kao ona standardna igra "otkrij ubicu", svako ima neko drugo ime za nju.

Potrudio sam se oko opisa ali u svakom slucaju preporucujem da se proba igra kad se ima slobodnog vremena, partija ne traje dugo na kraju krajeva

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...