Jump to content

Problem sa monitorom


Dz

Recommended Posts

Imam Philipsov monitor i do sada je radio besprekorno. 

Juče kada sam utakla adsl kabl i kada sam ponovo pogledala u monitor, na njemu se slika pokvarila i izgleda kao na starim televizorima kad su još postojale antene pa nije dobra slika za kanal pa moraš da pomeraš antenu da popraviš, slično kao sneg. 

To i dalje traje, mogu da čitam/gledam sve ali strašno smeta očima. 

Probala sam restart, da izvučem kablove pa vratim, auto podešavanja....

 

Zna li iko o čemu se radi?

oO

 

Link to comment
Share on other sites

restartuj windows, lupaj F8 i kada uđeš u Safe Mod ako nema toga po ekranu više, onda je do drajvera za grafičku, pa možeš eventualno njih da reinstaliraš. Ako ima i dalje u Safe Modu, onda je možda prsnula grafika ili je do monitora.

 

PS: ako je slučajno TV/monitor kombo, a ne samo monitor, moguće da je do njega, tu jedino da probaš da uključiš onda još nešto (tipa dvd plejer ili drugi komp/laptop još bolje), pa ako i tad se to dešava, onda je monitor. Takođe, ako imaš posebnu grafičku pa ti iz nje ide u monitor, vidi da nemaš integrušu na ploči, obično se nalazi iznad USB priključaka i ispod miš/tastatura priključaka pozadi, pa uključi u nju. Ako to radi ok, onda je do grafike.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Da lan kabl. Ne kažem da ima veze ali tada se desilo, tj sagla sam se da ga utaknem, kad sam podigla glavu kad ono slika se pokvarila. 

Danas tj večeras kad sam otišla na komp ponovo jedno vreme je slika bila ok prvih nekoliko minuta i posle se opet pokvarila. Inače taj "sneg" se jasnije vidi na tamnom ekranu. 

 

Za monitor je jedan jedini ulaz na kućištu. Nije tv već samo monitor inače.

Bole me oči i glava.

oO

 

Link to comment
Share on other sites

ma nije to proverila sam vec nekoliko puta pre nego što sam postovala ovde zaboga...

ako budme mogla prikačiću monitor na laptop pa ću da vidim da li je isto i onda ću znati da li je monitor ili grafička, koja mi je integrisana btw

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...