Jump to content

Veći mikro - dota ili wc3?


spo(ghost)

Recommended Posts

4-5 control grupa

1-3 heroja

2-4 vrsta unita

i sve to istovremeno. ne znam kako moze biti lakse od dote. ako ste igrali na bnetu neki malo ozbiljniji wc3 ne znam kako je moguce da postavljate ovo pitanje...

 

*to sto vi volite dotu vise od wc3 ne morate odmah da bashujete igru a pogotovo nekim nerealnim izjavama. 

Edited by zyllion
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Pa i ja mislim da je potreban bolji mikro u wc3 da bi bio top notch igrac nego u Doti, al Dota je kompleksna u svoju ruku ne zbog 'fizickog' mikra vec zbog razumevanja igre. Lakse je throwovati partiju u doti zbog jedne male greske nego u Wc3, po mom misljenju. Naravno ovo vazi vise za pro partije nego za nubovske.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Hahah koji flesbek mislio sam da je neko rejzovao neki topik iz neke 06/07, samo su tada rasprave bile zustrije! :D

 

Sama postavka "veci mikro" je nekako bezveze ne mozes lepo odgovoriti (veci kao intenzivniji za neko vreme, ili konstantniji u toku partije ili...?) , da ne pricam sto je glupavo raspravljati o kolicini mikra potrebnoj u dve totalno razlicite vrste igre. Ja imam utisak da je jedini razlog za to sto se dota izrodila iz WC3 pa nekako ljudi povezuju uvek podsvesno. Da je dota izasla u to vreme kao stand-alone (sto u sustini jeste akda bolje pogledas) ne verujem da bi iko ikada povezao jedan RTS sa jednom MOBA igrom, "skill" rasprave bi morale biti unutar zanra (jel vise skila treba za fifu ili pes) a ovo je nekako meh. Jer tako mozemo porediti kolicinu mikra potrebnu za fajt u Baldurs Gate 2 ako igramo bez pauze sa Age of Empires 2, podjednako je besmisleno.

 

Al aj mojih dva centa :)

 

U wc3 mikro je 70% dobijene partije dok je u doti dobar mikro 20% dobijene partije. U wc3 je on konstantno visokog intenziteta sa momentima kada je jos veceg. Periodi najveceg intenziteta su u bitkama koje umeju da potraju 20-30 sekundi, posle kojih  opet ide high intensity mikro bilo da pokusavas da saniras gubitke ili da napadnes dok gradis jos vojsku i regrupises se.

 

Dota taj high intensity ima 5-10 sekundi kada sranje krene da se desava, posle cega u prvi plan dolaze ove stvari sto su nabrojane, timski rad, map awareness, tajming itd. Svega tog aima i u WC3, ali ovde je tesko jer igras sa jos 4 coveka i ne dogovaras se sam sa sobom, vec vi morate da budete jebeni tim i da funkcionisete savrseno, sto je pretesko ali sa mikrom veze nema.

 

Naravno da treba mikro u doti, ali ne u opsegu u kom je potreban za wc3. Sto ne cini dotu laksom igrom, vec drukcijom, druge stvari su tu bitne.

 

edit: A bas su drukcije igre ne znam sto se kidate :). Sad razmisljam od tog naseg drustva sto je gejmovalo, ima brdo mase koje sam u wc3 dobijao bez jedinice izgubljene a oni su me klali u doti npr, a svi smo igrali WC3 od bete i dotu od 5.84c. Jednostavno drukcija postavka, drukcije kapiras igru, sve je razlicito. Opet kazem da u doti nisu bili WC3 skinovi ne verujem da bi ikada bilo ovih rasprava...

Edited by Longli
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pa to sam upravo i rekao, ne moze biti vise mikra u moba igri... tu je presudan teamplay a u wc3-u je presudan mikro  tako da je besmisleno komentarisati i porediti ono sto je ocigledno. ne kazem da je dota laka ,bas suprotno, jer sinhronizovati se u team fightu sa jos 4 svojeglava igraca je teze od svakog mikra koji postaje vezbom rutina :D utuviti nekome u glavu da je team bitniji od licnog ucinka je najtezi poduhvat u gamingu , pogotovo za ove prostore...

Edited by zyllion
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...