Jump to content

Premier League 14/15


alfa

Recommended Posts

Fina analiza ovog lika naročito što je UTD fan, jedino što kao fan misli da Smoling ima bilo kakav kvalitet. Ono šta nije rekao, a mislim da je jako bitno, je da jedan Januzaj nikako ne može da igra od početka, ne pored Mate u kakvoj god ovaj formi bio. U stvari, ne znam da li bih Januzaja stavio i na klupu. Osim njega i Di Maria je imao dosta loših "neiznuđenih grešaka", što je dodatno oslabilo srednji red. Milner je odigrao partiju života, što je za mene takođe bio šok. I hteo sam još nešto da dodam, ali sam poboravio!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Januzaj je takav varajic, da pored njega cak i ja delujem perspektivno...ako je Geri Tejlor-Flecer probudio nadu debelim ljudima da mogu da igraju u PL, onda je Januzaj lik koji propalim talentima uliva nadu da ce nesto biti od njih jednog dana...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

To što ljudi imaju problem sa UTDom nema veze sa gornjim poređenjem. Poređenje je loše:

- Od gornjih igrača samo su Navas i Demikelis došli prošle sezone, nijedan nije došao ove, ostali igrači su najmanje tri sezone u Sitiju, a neki i duže.

- Svi igrači sa spiska nisu ni približno klasa DeMarie.

- Da li sad ja treba da recimo poredim najviši transfer iz Sitija sa pet Smolinga iz UTDa? Naravno da ne, jer je to loše poređenje.

 

Dakle, ako neko hoće da poredi i baci potpuno legitimnu prozivku na UTD koji je proteklih sezona vikao to šta si rekao, onda mora da se potrudi da to bude smisleno, ovako samo ispada neznalica koji baca foru samo da bi je bacio jer je, očigledno, izbezumljeno srećan što UTD sakuje.

 

Meni generalno nisu jasni ljudi zašto su toliko srećni što je UTD loš. To su ljudi koji ne znaju ništa o fudbalu ili su toliko zagriženi navijači da im sam fudbal ne znači ništa, nego im je ispred fudbala tim za koji navijaju, što je samo po sebi apsurd.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Meni generalno nisu jasni ljudi zašto su toliko srećni što je UTD loš. To su ljudi koji ne znaju ništa o fudbalu ili su toliko zagriženi navijači da im sam fudbal ne znači ništa, nego im je ispred fudbala tim za koji navijaju, što je samo po sebi apsurd.

 

Pa ono, kad ti grupe ljudi koji su poceli da navijaju za United od kad je postao dominantan (verovatno su tad i poceli da gledaju PL), koji ti prosipaju fore da Ferguson nije uticao na sudije duplo vise od Vujosevica, da onaj budjavi tim koji je on vodio ima kvalitet da dominira tolike godine iako zapravo masu pobeda dobiju u 95-tom minutu iz penala jer coravo govedo ima uticaja, koji vicu da je njihov tim bolji od Barselone koja ih potom nakanta u LS da ne znaju gde su suplji, da, drago mi je sto su beda. I to nema veze s tim sto gotivim Liverpul nego sa cinjenicom da su se godinama provlacili i vrsili teror kad im se ne dosudi nepostojeci penal i time poboljsavali svoj plasman na tabeli a sad kada tog pritiska vise nema "tavore" na sredini tabele sa svim tim silnim pojacanjima. Mozda je Ferguson znao sta ce sa Flecerima, Kericima i Nanijima, ili je uspevao da sa njima nesto uradi, ali niko drugi to ne moze. I prilicno mi je drago da se doticna grupa spusti na zemlju. 

~~

Link to comment
Share on other sites

Koliko god da ne volim Junajted, ovde sam na njihovoj strani.

Pre svega, oni su jedan od retkih velikih klubova koji su imali fer politiku dovođenja igrača za vreme Fergija. Dakle nisu imali pompezne transfere poput Reala i Barse, posle Čelzija, Sitija i Bajerna (koji kupi sav krem iz svoje lige na kraju sezone već godinama). Ja im stvarno skidam kapu na tome.

Odlaskom Fergija nastalo je rasulo u klubu, pošto, kako stvari stoje, samo je on mogao tako da vodi klub (da osvaja sa Flečerima i ostalim govnima). Ali sada je nastao problem to što se igra daaaaaleko promenila, tj. promenili su je Roman, Arapi, Barsa/Real standardno, a i Bajern je po starom, doduše oni su i dalje uglavnom na onom svom starom, da kupe krem iz Bundes lige (mada se i to menja postepeno). Tako da ti sada ne možeš da kupiš krštenog jebenog štopera ispod 20+ milki, a da ne govorimo o klasi tipa Di Marija.

Tako da ova Vićina slika jeste tačna kad se površno gleda. Ali isto tako Junajtedu trebaju jaka pojačanja, a ona ne mogu da se dovedu ispod 50 milki zbog toga što su Arapi/Rusi... svojim suludim kupovinama napumpali cene svih igrača.

Edited by alfa
  • Upvote (+1) 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Po meni glavna razlika između LVG i Mojesa je to što je Mojes javno davao izjave kojima je sam sebe ukopavao. Tipa, sve smo se savršeno dog na treningu, na tekmi nemam pojma šta se desilo. Van Gal je još na početku sezone rekao da će trebati neko vreme dok se tim dovede do pravog ritma (naravno da se ovo podrazumeva za bilo kog trenera i bilo koji tim koji prolazi kroz proces prilagođavanja), i posle svake tekme gde nešto zaseru (a skoro svaku se desi), bude siguran da je to samo blago skretanje sa puta, i da se svakom tekmom sve više problema eliminiše. I to se vidi u igri utda iz nedelje u nedelju. Ne znam kako je neko i očekivao od igrača da slepo veruju Mojesu kad on posle svake tekme kaže da nema predstavu kako su izgubili. 

Link to comment
Share on other sites

LvG je samo namazaniji od Mojesa. Dobio je pojačanja koja je tražio, imao je veoma lagan raspored i ajde što su rezultati izostali, nego je igra uglavnom užasna. Jeste da treba vremena za uigravanje, ali ta priča što on vrti nikako nije opravdanje za lošu igru. Moje mišljenje je da je on bio ubeđen da može sa Junajtedom da progura 3-5-2 formaciju, izvalio je (dosta kasno, možda iz tvrdoglavosti) da je to fejl, što zbog lige, što zbog igrača koje ima i da je sada malo pogubljen i da još traži odgovarajuću taktiku za ekipu.

@Vića

Sve što si rekao je tačno, tj. ja se slažem :D

Problem je u slici koju si okačio, gde se cilja na to da je UTD licemeran, zato što su oni sada isti ko Arapi.

Ne slažem se sa tim zbog:

1) "Arab money" je totalno poremetio cene igrača, to ponavljam.

2) Junajtedu su neophodni dobri igrači, samo Fergi je mogao sa onim papanima da se održava u vrhu.

3) MUTD je veliki klub koji "mora" da bude u vrhu i koji lako može da dođe do velikog novca (adidas).

4) Za dobre igrače je neophodna velika lova zbog "Arab money".

Pri tome su na slici postavljeni igrači koji su dovedeni u Siti kao fudbalski matorci ili su dovedeni iz mid tier ekipa. Dok je Di Maria doveden posle odlično odigranog SP-a, u najboljim godinama i pri tome je iz Reala.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

To što ljudi imaju problem sa UTDom nema veze sa gornjim poređenjem. Poređenje je loše:

- Od gornjih igrača samo su Navas i Demikelis došli prošle sezone, nijedan nije došao ove, ostali igrači su najmanje tri sezone u Sitiju, a neki i duže.

- Svi igrači sa spiska nisu ni približno klasa DeMarie.

- Da li sad ja treba da recimo poredim najviši transfer iz Sitija sa pet Smolinga iz UTDa? Naravno da ne, jer je to loše poređenje.

 

Dakle, ako neko hoće da poredi i baci potpuno legitimnu prozivku na UTD koji je proteklih sezona vikao to šta si rekao, onda mora da se potrudi da to bude smisleno, ovako samo ispada neznalica koji baca foru samo da bi je bacio jer je, očigledno, izbezumljeno srećan što UTD sakuje.

 

Meni generalno nisu jasni ljudi zašto su toliko srećni što je UTD loš. To su ljudi koji ne znaju ništa o fudbalu ili su toliko zagriženi navijači da im sam fudbal ne znači ništa, nego im je ispred fudbala tim za koji navijaju, što je samo po sebi apsurd.

Malo je besmisleno reci da David Silva ne spada u sam vrh, ili Kompani u defanzivnom smislu...ja malog pacova obozavam, i smatram da se Real toliko ogresio od njega da je to neverovatno, a na kraju krajeva i Argentina bi verovatno dobila SP sa njim...ono sto meni smeta na vitjinoj slici jeste to sto su izostavljeni raznorazni Fernandinjosi i slicni placeni 40 milki, a stavljeni su carevi koji su realno ispali pun pogodak za malo love...

takodje, mislim da je city dudlao jer je imao luzere na klupi, i ono sa Mancinijem ih je usralo belosvetski...

  • Upvote (+1) 1

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Čekaj, kakve veze ima Silva, on je tu bar četiri sezone, u tom kontekstu sam ga pomenuo. Pa on je moj omiljeni igrač. Kompani je odbrambeni igrač i po definiciji za najboljeg defanzivca će višestruko manje novca ići nego na najboljeg napadača. DiMariu ne možeš da porediš sa gornjim igračima u kontekstu u kome se porede na slici, a da je Silva najbliži njegovoj klasi to je sigurno, ali ipak nije ta klasa, o ostalima ne vredi trošiti reči. Dakle, poenta koju je želeo da istakne ovaj što je napravio meme je pogrešna jer je napravljena na pogrešnom poređenju. Te priče o građenju tima su irelevantne, ne vidim kako je to u vezi sa gornjim poređenjem?

 

Mislim da se ne razumemo, evo primera. Ako ćemo da poredimo DiMariju sa nekim igračima iz Sitija, a biće ih za te pare najmanje dva, onda to možemo da uradimo ili tako što ćemo porediti ovogodišnji transfer i to sa igračima koji igraju istu ili sličnu poziciju, ili ćemo da sačekamo kraj sezone i onda da poredimo učinak DiMarije ove sezone i učinak igrača sa kojima se on poredi sezone koje su došli. Ova slika je klasično poređenje baba i žaba, nema veze sa fudbalom, stavi bilo koji sport ili šta god da može da se kupi, već je neki "navijač" likovao nad ko zna čime. I naravno, ovo šta je rekao Alfa, što ponavljam, nema veze sa pojmom "poređenja" na kome je zasnovan meme.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da je tu nešto puno do trenera, tj. ne verujem da Arsenal jedini marmenuje sa nekim sistemom treninga s obzirom koliko love imaju i kakve uslove imaju.

PL-LŠ kombo, mladi igrači, slaba rotacija/klupa su najveći razlog za povrede. Povredi se jedan, rotacija je još manja i onda sve u kurac... samo krene lančano. Takođe je problem što nema krštenog DMF-a, pa tako često tu poziciju zna šatro da odigra Vilšir ili tako neko, a za tu poziciju moraš biti dosta čvršći, ne samo prgav ko Džek :D

Zadnja linija je isto haos sa izmenama... Ukenjalo ih je sada bez Čembersa i Debušija, rezervni štoper fazon Flamini :D

Videćemo... kažu Venger traži DMF-a, štopera... kao odrešava se kesa... možda je ipak skapirao da se igra promenila i da mora dosta više da se troši za top rezultate, jebiga :)

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Pa kažem ti, jak tempo koji igra mali broj mladih igrača. Povredi se jedan i klupa je još kraća i onda ide lančano. Gibs i Remzi imali prelome sa 20, a i dosta igrača ima neku vrstu hronične povrede... Ja tu Vengera krivim što ne dovodi više, ali treningom tu nešto da promeni... Teško IMO.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...