Jump to content

Otvaranje firme u Srbiji za strance


Recommended Posts

sticajem okolnosti malo sam nesto upoznat, koliko sam razumeo oni zele da otvore predstavnistvo a ne neku novu firmu ili gresim. takodje znam da to moze da bude dosta jebeno ako se radi o predstavnistvu i da to zavisi iz koje je zemlje originalna firma, zbog toga shto sa nekim zemljama imamo dil oko tih neki apostila a sa nekim ne. mozda lupam sad gluposti ako dodje neko ko se razume, mozda me pokopa:p

moj savet ti je da nadjesh nekog pro ko ce ti sve zavrsisi. google it.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Jasno mi je za predstavnistvo, ali nije to u pitanju. Nov D.O.O. ce biti, posao za 12-13 radnika. Ono sto je meni neverovatno, da ja ne mogu da nadjem (mozda ne gledam na pravim mestima) nista osim sturih informacija tipa "procedurom 21.1 utvrdjena su prava i propisi po stavci 1.a zakona 48 paragraf 6 zakona o ne znam cemu". Tako da kontam da mi treba neki "pro" advokat, knjigovodja. Svaki kontakt dobrodosao.

Link to comment
Share on other sites

Time se bave advokatske firme, ne verujem da je ležerno za nekog ko nije advokat ili bar pravnik (mada sumnjam) da može uopšte da za kratko vreme savlada taj posao iako bi možda trebalo da može. Znam da ovo nije neka pomoć, ali eto. Nek se javi neki pravnik ovde, ima ih!!!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Jasno mi je za predstavnistvo, ali nije to u pitanju. Nov D.O.O. ce biti, posao za 12-13 radnika. Ono sto je meni neverovatno, da ja ne mogu da nadjem (mozda ne gledam na pravim mestima) nista osim sturih informacija tipa "procedurom 21.1 utvrdjena su prava i propisi po stavci 1.a zakona 48 paragraf 6 zakona o ne znam cemu". Tako da kontam da mi treba neki "pro" advokat, knjigovodja. Svaki kontakt dobrodosao.

imaš pm :)

ma imaš specifične agencije koje služe za otvaranje firmi tog tipa i čak i pojedince, koji uz tvoje ovlašćenje posle sve završavaju. sigurno nisu advokati :)

zapravo, najobičnije knjigovodstvene agencije se bave time, pošto uglavnom imaju ljude u opštinama, nemanjinoj, itd, kojima ide deo novca zarad brže procedure :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

najjace da morash da podmicujesh nekog da bi otvorio firmu. sve se to zavrsava za par dana bez problema.

jedini razlog zasto bi uzeo advokata je shto se na njegovo ovlascenje o punomocju potpises on udari pecat i to je to. ako uzmash nekog ko nije advokat onda ta punomoc mora da bude overena u opstini ili sudu... znaci imas dodatno cimanje.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Sve sredjeno, ljudi dolaze 18og, hvala svima koji su pomogli :) Procedura ista kao za nas, pasos kao indetifikacija. Nema potrebe unajmljivati kancelarije i firme jer se sve zavrsi za 4-5h, smatram da nije vredno tih 6-10k koje traze za svoje usluge.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...