Jump to content

Vujosevic vs Covic (B92, Utisak nedelje, 21h)


lancemi3d

Recommended Posts

Ne zanima me aba liga jer si ti pominjao 24 trofeja a ne sest. Da je vujosevic osvojio samo aba ligu a zvezda bila dominantna u prvenstvu sve te godine, voleli bi ga kao sto navijaci arsenala vole vengera, drugim rechima jedva bi cekali da mu vidite ledja. Ovako je legenda jer je bio najbolji u domacem prvenstvu toliko puta. Da ti navodim momente neregularnosti ne želim, jer imam pametnije nacine da potroshim vreme od upucivanja nekoga na apsurdnost tvrdnje da je prvenstvo bilo neregularno samo dve poslednje godine, a do tada je bilo sve kul. Nismo deca da ti crtam neke stvari i bushim balone bajki u kojima ti je heroj na belom konju Dule vujosevic. Nek ti bude heroj dokle god hoćesh, sa njim ćete biti samo prvi u selu, isto koliko ćemo biti jadni kao repka dok su nam u kosarci aktuelni i kul ostrascene egomanijachne budale kao covic ili vujosevic. Sa njima ćemo kroz koju godinu slaviti i kad pobedimo Rumune u basketu i pamtiti sezone u Evroligi ili po poseti u Areni ili po , samo nama vaznim, srecnim pobedama trojkom u poslednjoj sekundi, dok pametniji i manje ostrasceni budu upamcivani po trofejima. Ali ok, barem će coki i dule biti heroji jer će možda osvajati sve beznacajnije prvenstvo koje će pratiti samo likovi koji ne mogu nikako drugačije sebe da ucine smislenim i vrednim osim kroz pripadnost navijackoj grupi koja je tu da navija za tim sa mediokritetnim igrachima i ciljevima. A mlade budale će se i dalje kurchiti titulama iz barija i istanbula, od pre tada 30, 40 godina.

Završio sam sa ovom temom. Želim svim navijačima duleta i cokija sve najbolje, iako to najbolje najverovatnije neće biti ništa vishe od ABa lige. Ali sve dok si bolji od partizana ili zvezde nije važno sto si jedva prosek van atara svog sela izgleda. Srecno

  • Upvote (+1) 1

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Ако се сетиш прве Пекине сезоне (када је Милојевић био главни играч чини ми се) и сезоне после те... не сећам се да сам видео толики напредак код неког играча, небо и земља. Радио је Пековић доста на себи, али је он класичан Дулетов продукт.

ne mogu da odgovaram igiju koliko god ga voleo, zadrt je bez cinjenica.

 

sto se tice peke samo cu ti reci da je na treninzima radio poluhorog sa levom i desno rukom po 200 ubacenih.

i bez obzira sto je sad steroidovani monstrum (opravdavaju glupave povrede ove sezone)

decko je radio i radio i radio i radio i radio....

tako da svaka mu cast

� by Ivan_

alen je van konkurencije.

� by Ignis Dei

Alen mora da bude van konkurencije, jer je Macan

� by Alen

nije bitna strela nego indijanac.

Baseball Club Beograd96

Link to comment
Share on other sites

Ok,ponovo si promasio poentu svega onog o cemu sam pisao, pravdavsi to nekom mojom ostrascenoscu za Duletom

 

 

Ovde sam branio njegove trenerske sposobnosti, a sta god sam naveo kao dokaz njegovog uspeha kao trenera, ti si magicno pokusao da osporis.

Aba liga - 'meeeeh osvojio ih je samo 5 od 24 trofeja'

Domace prvenstvo i kup nisu regularni

Evropa se ne racuna ako ne udje u top 8

Titule i final 4 se ne racunaju ako su bile za vreme SFRJ jer je to bilo davno

Pokusao si da osporis da je Dule dobro radio sa nasim mladim igracima, iako je vecina nasih najboljih igraca u Istoriji prosla kroz njegove ruke u Partizanu

 

Dule je proglasen za najboljeg trenera Evrolige, od strane svojih kolega trenera, a jedini je koji je dobio to priznanje a da nije osvojio titulu. Jel treba dalje da se prica o njegovom kosarkaskom znanju?

 

 

Kada si zadnji put odgledao kosarkasku utakmicu? Ponovo te pitam, jel si gledao finala prosle godine kada vec pominjes zadnje 2 godine? Jel tu nesto nije bilo regularno?

 

Dule i Partizan, a od ove sezone i Zvezda, prave solidne uspehe u Evropi obzirom koliko para trose u odnosu na druge ekipe. To ti je jedan toliko ocigledan propust u toj nekoj 'zadovoljavamo se ABA-om pricom'.

Partizan je imao ogromne probleme sa povredama najbitnijih igraca, ali je Dule uspeo da pobedi i Pesica i Obradovica i Mesinu ove sezone, i bili su na 2 pobede nad direktnim rivalima za top8. O kojim pobedama nad Rumunima ti pricas? Zvezda je bila na par koseva od finala Uleba bez obzira sto ima Radonjica na klupi. To jesu odlicni uspesi obzirom na okolnosti.

 

Sto se reprezentacije tice, ono sto ne shvatas je da su drugi(pogotovo Spanci) strahovito napredovali u odnosu na vremena kada smo mi bili mudo i kada su postojali samo Srbi, Litvanci, a kasnije malo i Italijani. Konkurencija je postala mnogo, mnogo veca i mnogo je teze bilo sta osvojiti...Mada smo svejedno i dalje dobri i 100% sam siguran da bi jos bolja prica bila na proslom EPu da su Lucic i Teodosic bili zdravi.

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

Pero majke ti?

Ne budi ostrasceni navijac nego realan covek.

A Igi za tebe ovo sto je meni Petar porucio.

Sta pricas?

 

+Hajli vatas se za ovo na kraju, a one cinjenice gore su onda ok jel? ;)

 

ne znam odakle mu to pogano ponasanje, bio je dobar covek. :D

a sta racunamo?

koga merimo protiv?

da imao je dva losa iskustva i 12 godina jebanja.

od 6 EL sezona imao je 4x najmladju ekipu i najamnji budzet.

Sta hoces? :)

Realno sta mozes jos da mu osporis u cinjenicama?

Vadi kao Coki papire. :D

Alene, ako ti možeš da troluješ da jedan crnac košta kao vas ceo tim, mogu i ja :tf:

Dule je sa partizanom imao uspehe, ali daleko da je toliko dobar trener koliko ga vi veličate. Isto, ja ne mogu da verujem da ti u postovima spominješ da je Dule "napravio" Andjušića, Lučića (od kojih još ništa nismo videli), do Tepića, Rašića, Veličkovića, Gagića, Muslija, Tripkovića, Gagija, Luke Bogdanovića, Koste Perovića, Kecmana koji su epizodisti i u svojim klubovima, a i u reprezentaciji. Isto je i sa crncima, ok, Roberts i Bo su imali do jaja sezonu, ali si takodje imao i Ejsija Loa i Džerelsa koji do jaja igraju napolju, a kod Duleta su bili kurac. Veseli se raspao u NBA, jer jednostavno nema ono što je potrebno za tu ligu (verovatno kao i Nedović), 

 

Za Pekovića i Krstića skidam kapu, ima sigurno tu još primera, ali po vama ispada da Dule godišnje izbaci 25 vrhunskih igrača

 

Dalje, da odgovorim na ovaj tvoj post, ima i sad Armani mnogo manji budžet od ostalih učesnika top8, pa će verovatno na F4. Pešić je sa Bayernom napravio ozbiljan posao, a uz Partizan i Žalgiris ima najjeftiniju ekipu u top16. Čak je i Uvalin sa onom njegovom nesretnom zelenom gorom imao neke ok rezultate. Tako da, uopšte ne kapiram zašto se stalno vraćate na pare. Jel vidite možda Kloppa da svake nedelje na konferenciji za štampu pred CL ili Bundesligu priča o parama? Jel Brendan Rodgers juče pričao kako je Siti skuplji od njih 25 puta, ali eto, oni se bore i imaju šansu za titulu? Kad god se pomene Dule, vi se vratite na pare, i kao, sportska logika je da onaj sa više para mora da dobije, inače je to sramota? 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

svejedno, to su top igrači koje ste plaćali fino (kao i sve crnce) ali su oterani jer su bili "nedovoljno dobri". A Vlada sigurno nije kupovao i odlučivao sve sam, tu su i Danilović, Todorić, a na vrhu piramide sedi Miško, koji i vama i nama i sad kroji politiku kluba

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Dalje, da odgovorim na ovaj tvoj post, ima i sad Armani mnogo manji budžet od ostalih učesnika top8, pa će verovatno na F4. Pešić je sa Bayernom napravio ozbiljan posao, a uz Partizan i Žalgiris ima najjeftiniju ekipu u top16. Čak je i Uvalin sa onom njegovom nesretnom zelenom gorom imao neke ok rezultate. Tako da, uopšte ne kapiram zašto se stalno vraćate na pare. Jel vidite možda Kloppa da svake nedelje na konferenciji za štampu pred CL ili Bundesligu priča o parama? Jel Brendan Rodgers juče pričao kako je Siti skuplji od njih 25 puta, ali eto, oni se bore i imaju šansu za titulu? Kad god se pomene Dule, vi se vratite na pare, i kao, sportska logika je da onaj sa više para mora da dobije, inače je to sramota?

Иако су ти лоша поређења (Милано, који организује Ф4 :))) није немогуће да са малим буџетом направиш резултат, али то је знак да добар тренер води ту екипу.

Можда грешим, али ја нисам овде осетио како се прича да је Дуле најбољи тренер на свету икада, колико se прича да је лош, иако је прича требала да се заустави тамо где је речено да је проглашен за најбољег тренера сезоне у Европи од стране колега, после тога ми ту нема шта више да дискутујемо :)

Edited by алфа
  • Upvote (+1) 2

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

pa bio je i Istanbul domaćin F4, pa Efes nije bio na njemu, a pun kurac para su upumpavali u klub. Isto, Efes je bio (ili je i dalje) sponzor Evrolige, pa ih nismo gledali na F4, tako da batali te teorije zavere.

 

On je dobar trener, ali po meni ne toliko koliko ga vi predstavljate, ali je to lični utisak i mišljenje, i glupo je diskutovati o tome. Poenta je da se ovde njemu daje na pravo da se bahato ponaša, gepekuje sudije, štipa, psuje, pljuje i slično jer je "trener nad trenerima" dok je Čović ništa (jeste jedno veliko ništa), i onda to opravdava Duleta. Kada vi (navijači partizana) skapirate da su to dva ista govneta, i da ne stavljate Duleta iznad Čovića, Lukića i sličnih zbog tih njegovih trenerskih uspeha, onda će verovatno i cela ova diskusija da umre. Takođe, i kad skapirate da je cela priča o finansijama jedna velika bajka

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Не говорим о теоријама завере за Милано, него о буџету и озбиљности амбиција тог клуба за ову сезону...поред тога и играју одлично.

Скрећеш са теме, бар ја сам сада причао о Дулету као тренеру. Ван тога се слажемо, сажавакали смо то сто пута и стварно мислим да нема потребе причати о томе опет.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...