Jump to content

U cemu je rezlika izmedju ova dva laptopa?


salejemaster

Recommended Posts

Poz ljudi, gledam nesto konfiguracije na win win sajtu i zanima me da li neko zna u cemu je razlika izmedju ove dve:

 

Cena: 89.990,00 din

Model Inspiron 5737 Procesor Intel Core i7-4500U 3.0Ghz Memorija 8GB DDR3 1600 MHz Hard disk 1TB SATA Grafička kartica AMD Radeon HD 8870M 2GB GDDR5 Ekran 17.3" HD WLED 1600x900 Optički uređaj DVD+/-RW Mreža LAN 10/100 Mbps, Wi Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth Povezivanje RJ45, 2x USB 3.0, USB 2.0, HDMI Web kamera HD webcam Način unosa podataka Tastatura sa pozadinskim osvetljenjem, TouchPad Baterija 6 cell Li Ion Operativni sistem Ubuntu Ostalo 8-u1 čitač kartica Boja siva Masa 2.8kg Garancija proizvođača 36

 

Cena: 85.990,00 din

Model Inspiron 5737 Procesor Intel Core i7-4500U 1.8GHz (turbo do 3GHz, 4MB cache, 22nm, 15W, 2 jezgra) Memorija 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz (2 slota, maksimalno 16GB) Hard disk 1TB SATA 5400rpm Grafička kartica AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5 + Intel® HD 4400 (Dual Graphics) Ekran 17.3" LED backlight HD+ 1600x900 (TrueLife) Optički uređaj DVD-RW Mreža 10/100 Mbps, Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0 Povezivanje 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, HDMI 1.4a, RJ-45, izlaz za slušalice/ulaz za mikrofon kombinovano Web kamera 1Mpix HD, sa digitalnim mikrofonom Način unosa podataka Tastatura (US) sa izdvojenim numeričkim delom, TouchPad Baterija 6-cell Li-Ion (3000mAh, 65Wh) Operativni sistem Linux Ubuntu 12.04 (Precise Pangolin) SP1 Ostalo 8-u-1 čitač kartica, Kensington lock slot, integrisani stereo zvučnici Boja Srebrna Masa 2.95 kg URL proizvođača Stranica proizvođača Garancija proizvođača 24

 

Da li je po vama bolje imati i integrisanu grafiku ili bez? Nije mi logicno da ovaj sa integrisanom grafikom kosta manje ali opet postoji neka razlika u display a ne razumem se u cemu je razlika + ovaj prvi ima godinu dana duzu garancija pa kapiram da je i to faktor

Link to comment
Share on other sites

Logicno je da s integrisanom grafikom kosta manje.  Problem ovde je sto su im specifikacije glupavo napisane. Ako ima odvojenu grafiku i jedan i drugi imaju i integrisanu, pa mozes da menjas (na integrisanoj se stedi baterija), dakle to ne bi trebalo da je razlika. Ono sto definitivno jeste razlika jeste garancija, nije nemoguce da je zbog toga ovaj skuplji. Takodje vrlo interesantno je da je razlika u kilazi - jedan je 2.8kg, a drugi je 2.95 kg :) Sto je vrlo cudno s obzirom da je u pitanju isti model :)

 

Zakljucak - verovatno je Win win nesto zajebao u specifikacijama na sajtu pa su specifikacije zapravo razlicite ali pisu skoro iste, ili je u pitanju isti laptop ali je razlika od kog je uvoznika ili tako nesto pa je njima drugacija cena, opet oni fejluju. Jedino kako to mozes da sredis jeste da ih kontaktiras s istim ovim pitanjem pa da oni pogledaju sta zapravo imaju na stanju. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Potpuno cu da izludim od jebenog win win-a iskreno. Vec sam pokusao pre jedno 4 meseca da kupim laptop kod njih, uzeo sam bio jedan dell-ov slucan ovim samo je bio 15 incha. Uglavnom pise u specifikaciji da je grafika radeon 8870m, super sve lepo ja narucham laptop donesem ga kuci potrosim ceo dan da instaliram windows (original sa faksa) i skontam da je graficka 8670m. 8870m je ono prva klasa grafike a 8670m je treva klasa...I onda naravno kad odem u radnju da vratim laptop prva stvar sto kazu je: Pa da to se sigurno tako vidi zato sto imas piratski windows...jebote...uglavnom drkao sam se sa njima nosio u servis da se utvrdi sta je unutra i na kraju su mi vratili pare ali jako su retardirani generalno...

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

verovatno je isti laptop, a greška u specifikaciji. Rešenje za siguricu, malo cimanja doduše, odeš u radnju, prepišeš sa kutije tačan model, pravac gugl i utvrdiš. Najverovatnije ćeš taj model naći kod nekog drugog i tako proveriti specifikacije

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...