Jump to content

Feud - vasa misljenja?


Recommended Posts

 Ovo je relativno nova grupa sacinjena od ljudi koji su nam jos od ranije poznati, cini mi se da je ovaj co'ek s kosicom bio u Sunshine grupi, no iako ovo nije neki zanr koji sam ranije slusao, poceo sam da uzivam u istoj a mislim da je u tome dosta pomoglo i trud i poenta koju pokazaju u svakoj pesmi kritikujuci drustvo, odlicni spotovi koji imaju odlicnu pouku i vredi ih pogledati. 

Milion milja - 

(dobio nagradu za najbolji spot te godine)

Televizija - 


Vlast - 


 Ovo su tri pesme koje sam ja ostavio, ima ih jos par, dovoljno je da poslusate i vidite poentu, cini mi se da ovakvih grupa nemamo puno i da treba da ih cuvamo, i bas me zanima sta je vase misljenje? :) Edited by lancemi3d
Link to comment
Share on other sites

ne bih se upustao u ovo da sam u iole normalonom mentalom stanju al nisam spavao cele neci pa se vozim pa ajde

spotovi im deluju kao da su se potrudili i kao da ima neko medju njima ko se razume u fotografiju i tako to. znaci boja pojedinih kadrova je lepa kao i pojedine sekunde. nazalost kao celina spotovi deluju izuzetno neiskreno, netalentovano, naivno, fejkerski..

muzika... pokusavaju da dodirnu neke ozbiljne teme na razna nacine ali sve sto ja cujem je vristanje WE HAS NO TALENTS! ali ne pogadja to toliko koliko se vidi da nisu iskreni i da ne izrazavaju sebe. ili izrazavaju sebe ali su previse plitki da bi se bavili muzikom. onaj zadnji spot mi je mnogo veliki rip off pink floyd visuela i lajbahove muzike. 

imao sam retardirane prijatelje koju su pokusavali da se bave muzikom potpuno fensi i fejkerski i to je otprilike ovako izgledalo. ove ne da ne trebamo da cuvamo nego nek odu na neki moleraj sto pre, nemoj vise umetnicki da se izrazavaju zivota im.

primeri

ovako izgleda iskreno i kul bavljenje muzikom(mozda ne kvalitetno koliko bih ja to zeleo)

 

ovako izgleda fejkersko govno

 

ovo se igrala deca iz mog kraja

Link to comment
Share on other sites

uh, baš ne treba raspravljati, no hajde :)

vidiš, meni baš Feudovi spotovi izgledaju nekako polovično i malo neiskreno iako je rađeno sa ozbiljnom opremom i uloženo dosta truda. Stavljeno je par filtera koji prosto ne idu tu, boje mi prosto ne idu uz onakvu muziku :) ono, ripoffuješ Lajbah i Quake 2 muziku, a fazon snimaš spot sa nekim svetlim bojama.

Čak i kad su radili "Vlast" spot, nekako mi je ona "tama" nije dovoljno tamna :)

evo, meni je ovde "mrak" spot, iako su snimali po danu, i iako je low budget kamerom snimano,



no  eto, znam momke iz Feuda i njima je to što sviraju do jaja i oni su zaista u tome, i oni su "plitki" isto koliko i Sanšajn, a većini ljudi u Srbiji je to do jaja, direktni tekstovi koji, eto, mene lično dovode do transfera blama. Ali to je njihovo pravo da to sviraju, kao i pravo Srbije da sluša :)

Što se tiče Bune... Oni se baš samo sprdaju i uživaju u tome. Mislim, to je meni malo tužno, što su čak i ozbiljni muzičari poput njih digli ruke od pisanja ozbiljnih tekstova.

I onda je nastala armija kopija Mortal Kombata, Brkova, Bišketa, Piknika itd...  I meni se od tih bendova sviđa Piknik, i eto, Bolesna Štenad, zato što imaju najgluplje tekstove. Ali to je opet previše sprdnja bendova za jednu Srbiju :) kao da su svi bendovi u fazonu, kad bi ih neko pitao za stav oko bilo čega,  "sprdali smo se, šta vam je?"

 

no, što se tiče merenja piša u spotu što se tiče kadrova i boja, meni je ovaj jedan od lepše napravljenih

http://www.youtube.com/watch?v=XmIqIVxUuKs

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Ćelavi guru (driver) radu spotove za feud, zato suckuju :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Мени је феуд скроз ок!

 

Једино кад сам чуо песму Џек сам се баш згрозио

 

А што се тиче спрдачких бендова, ми смо спрдачки народ, и волимо шегу и онда су нам супер ти бендови као буна, мортал комбат, хорор бишке....

Једино ако си хипстер, онда су ти глупи такви бендови

Edited by штрокан
Link to comment
Share on other sites

Na stranu pouka i poruka, Feud vuče neke probleme koje je imao i Sunshine. A kod Sunshine-a je glavni problem bio što je veliki broj pesama sranje koje zvuči odrađeno na brzinu i s pola mozga, a manji broj bi bio jako dobar da je bilo više para i znanja o produkciji (što je i opravdano, devedesete itd) i da su se malo više iscimali, probali neke varijacije na temu i uopšte uložili više truda uz razmišljanje "da li je bitno samo da prenesem poruku koja se može sažeti u jednu ili dve rečenice ili je bitno i da ova pesma ostari dobro?" umesto "ajmo da izbacimo ovo ŠTO PRE!!!" (što nije opravdano). Mada lako je srati s današnjeg stanovišta kad na Jutjubu možeš da nađeš šta god hoćeš i možeš stilski da se izgradiš samo tako, ali ipak!

Link to comment
Share on other sites

 

А што се тиче спрдачких бендова, ми смо спрдачки народ, и волимо шегу и онда су нам супер ти бендови као буна, мортал комбат, хорор бишке....

Једино ако си хипстер, онда су ти глупи такви бендови

samo Niš!

http://www.youtube.com/watch?v=woFei3eEdCc

 

  • Upvote (+1) 1

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

svi mudro zborite

ja nesto ne cenim sprdacke bendove al desi se da nabodu srz i desi se da zvuce neverovatno iskreno, i mogu da nasmeju :D

ovaj car od iznad..

ima ga ovde i prica o tome kako se ceo zivot ozbiljno bavi muzikom sa svojim bendom skiptik(tako nekako se zove) i onda se isprdeo u mikrofon pesmom vrezinski bazen i jedino mu ta pesma postane poznata. dosta je ogorcen zbog toga ali ne znam kako propusta da shvati koliko ta pesma dobro opisuje detinjstvo svih durlanaca i vrezinaca, ukljucujuci i mene. sve is pesme je nase preslikano iskustvo :D na to mislim kad kazem da sprdacke pesme/bendovi mogu da pogode

e da, u ovom doc mi ga ima i komsija i poznanik Naopak, decko je car, poslusajte neku pesmu ako vas ne mrzi :D 

welcome 2 da cafe city npr

 

 http://youtu.be/HStV4ar-zu8?t=52m24s

evo ovde u dokumentarcu

Edited by Makondo
Link to comment
Share on other sites

Ma meni su svi njegovi projekti genijalni, ali on zapravo uspeva da dovede sprdnju na neki zajeban level

 

Mislim, deca u prahu - NEMO' ME GLEDATE :D:D: bog jebeni

 

http://www.youtube.com/watch?v=swvy2G3lVRI

 

 

sa druge strane, imaš Brkove, ili fazon Let3, koji su najobičniju sprdačinu uspeli da komercijalizuju, dok će ovaj dečko uvek svirati za 100-200 ljudi, zato što ima neke zajebane desonanse u pesmama, iako je sprdačina, ali prosto to ne voli puno ljudi da čuje na svirkama :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...