Jump to content

Cudan problem sa monitorima


ArktickaLubenica

Recommended Posts

Evo ovako imam sledecu konfiguraciju 
 Foxconn Irvine, chipset GeForce 7100
Intel Core 2 Duo E4700 2,60 GHz

Ati Radeon HD 3400 Series 256 MB 64 bita

I imam dva monitora View Sonic 22`` HD i HP 22`` HD. Na kompu imam jedan VGA i jedan DVI ulaz dok View Sonicu imam AVG izlaz a na HP monitoru, oba. Problem je taj sto ni jedan ni drugi ne rade na VGA ulazu, vec rade na onom DVI ulazu kada stavim onu stvarcicu sto pretvara DVI u AVG. Sto dalje znaci, da oni u stvari i rade na AVG ulazu, ali samo onom koji je konvertovan sa DVI na AVG. Posto hocu oba da ih koristim na istoj konfiguraciji jedan ( ViewSonic ) sam stavio na taj DVI prikljucak dok sam drugi stavio na AVG. Prvi radi, dok drugi samo ulazi u sleep mod po paljenju uz poruku da nema signala ni za AVG ni za DVI. 

Rade oba monitora samostalno, na onom ulazu, probao sam ih  i jedan po jedan na onom AVG , ali oba odlaze u sleep uz poruku da nema signala. Instalirao drajvere za monitor ali ista stvar. Stvarno nemam ideju kako da resim ovaj problem, i MOLIM za pomoc ili ideju :D 


 

Link to comment
Share on other sites

Колко ја капирам проблем, ти би требао да подесиш у опцијама графичке карте нешто типа дуал десктоп или како се већ зове ту, да буквално графичка пушта сигнал на оба излаза.

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

A zasto stalno pises AVG umesto VGA? Uticaj citanja Kojotovih vesti? :)

 

Elem, jesi ti proverio jel ti graficka uopste daje sliku na VGA izlazu? Dakle uzmes samo jedan monitor i nakacis ga na VGA?

 

I jos naravno ima onih glupih varijanti kad neko ima tipa normalnu graficku a nakaci VGA kabl na integrisanu na ploci koja je disejblovana :) Nadam se da nije to :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa u teoriji se to moze izvesti nekim splitterom, ali bi onda imao istu sliku na oba ekrana, ne bi imao mogucnost exdended desktopa. U praksi bi te inace taj splitter izasao 2-3 hiljde dinara pa je bolje za te pare da kupis graficku kao tvoju na kupujem prodajem i sl, ili da uzmes novu tipa 6450 za recimo 3.800 (mozda moze da se nadje i za manje). Ali ne bi bilo lose ako imas mogucnosti i tu tvoju graficku da probas kod nekog drugog na kompu, cisto da utvrdite da li je definitivno riknuo VGA port ili je nesto drugo u pitanju. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...