Jump to content

Čovek koji ume da napravi klip?


NeskeNBG

Recommended Posts

Jedanaestica ima pun kurac bagova. Skini ili 7-9, ove verzije imaju najmanje bagova sto se tice rendera i uzimanja memorije.

 

U kom smislu? Nedavno sam u jedanaestici (poslednji build, 11.0.701 64-bit) montirao nešto sa 4-5 audio i video staza, iseckano do zla boga sa gomilom prelaza, panovanja i zumiranja, ništa nije bagovalo. Plus u verzijama pre desetke nemaš AudioFX procesiranje, CUDA enkoding, OpenFX plaginove...

Sonty, imaš manuale za Sonijeve progreme da skineš regularno na sajtu, dosta su jasni

http://download.sonymediasoftware.com/manuals/vegaspro11.0_manual_enu.pdf

Edited by Ivan^_^
Link to comment
Share on other sites

U kom smislu? Nedavno sam u jedanaestici (poslednji build, 11.0.701 64-bit) montirao nešto sa 4-5 audio i video staza, iseckano do zla boga sa gomilom prelaza, panovanja i zumiranja, ništa nije bagovalo. Plus u verzijama pre desetke nemaš AudioFX procesiranje, CUDA enkoding, OpenFX plaginove...

Sonty, imaš manuale za Sonijeve progreme da skineš regularno na sajtu, dosta su jasni

http://download.sonymediasoftware.com/manuals/vegaspro11.0_manual_enu.pdf

 

Ti koristis Sony na 64bit, sto je puno bolje nego 32bit. Poznato je da su starije verzije puno vise stabilnije i bez toliko bagova, mislim na Sony Vegas Pro 7/8/9. Ja koristim 9 vec 2-3 godine, i ono, nisam imao neke goleme bagove/probleme za sad, mada sve nove verzije uzimaju puno vise memorije dok renderujes, pritom ti render ide 10x sporije i moguce je da ti se crashuje na kraju zbog toga sto ti je memorija otisla u kurac.

 

Mada sve ovisi naravno i od pc-a, tako da ako imas neki vrhunski pc, neces imati nikakvih problema.

 

@Santa - Probaj da skines i instaliras Quick Time, i onda pokusaj sa AVI file-ove opet.

Link to comment
Share on other sites

Odakle ti uopšte H264 unutar AVI-ja, to još nisam video? :D Je l to neka kamera izbacuje ili kako?

 

Druga opcija, probaj da otvoriš u AviDemux-u, stavi "copy" za audio i video a kao izlazni kontejner MP4 ili MKV, možda prođe.

Edited by Ivan^_^
Link to comment
Share on other sites

Jebaga, postoje razlozi zašto ne treba koristiti H.264 unutar AVI-ja, ima na forum.doom9.org (u najkraćim crtama, AVI nije predviđen za kodeke koji koriste bipredictive frejmove i još štošta što ima u H.264, moraju da se prave razni hakovi, takvi AVI-ji nisu po Microsoftovoj specifikaciji, programi to moraju da podržavaju itd).

Dakle promeni program (npr. MSI Afterburner) ili promeni kodek, a postojeći video probaj sa Avidemuxom.


Ili promeni grafičku, heaheaeae

Link to comment
Share on other sites

Volim kada ljudi krenu da pricaju kako se klip radi za 5 minuta u Premiere-u, da je Premiere keva za animaciju texta, da je sve to lako i jednostavno... I onda na kraju dobijemo klip sa textom kao u Kjootovom poslednjem ostvarenju :fp:

 

edit: da se razumemo, ne zelim da branim svoju profesiju, ali za neke stvari su potrebni znanje i iskustvo i ruke koje kostaju para.

 

"Zema" je realno u pravu.

 

Ja sam se stalno drkao sve sam da pravim, i ispadne kurton u odnosu sta moze indus za 5-20$ dolara da napravi na npr fiveru.

Link to comment
Share on other sites

Jebaga, postoje razlozi zašto ne treba koristiti H.264 unutar AVI-ja, ima na forum.doom9.org (u najkraćim crtama, AVI nije predviđen za kodeke koji koriste bipredictive frejmove i još štošta što ima u H.264, moraju da se prave razni hakovi, takvi AVI-ji nisu po Microsoftovoj specifikaciji, programi to moraju da podržavaju itd).

Dakle promeni program (npr. MSI Afterburner) ili promeni kodek, a postojeći video probaj sa Avidemuxom.

Ili promeni grafičku, heaheaeae

 

Tek sad detaljno pročitah za Shadowplay, pa i on koristi H.264 :)

 

also utilizes dedicated H.264 video encoding hardware found in 600 and 700 series graphics cards to allow the captured content to be compressed in real time to further improve performance

Edited by Santa

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...