Jump to content

bolji mec mejking sistem... hajmo predlozi


Recommended Posts

  sigurno svakog od vas starijih igraca nervira mec mejking...

  kao prvo glupo je kad igram na primer sa sesticom i trenutno je najvise sestica koje su slobodne sto me mm baca u osmice,cemu onda tirovi?

  sledece,ne zelim da igram sa nekim ko je poceo da se dosadjuje u ovoj igri juce i da kida drugima zivce....

  hajmo da se napravi mm po broju bitaka, postoje dva servera, prvi neka bude za nove igrace a drugi za one preko 5k borbi... zar ne bi bilo bolje?

  po meni treba uvesti na primer da se tier8 moze kupiti sa 3k bitaka a tier10 sa 5k i nikako ranije... bilo bi to jako lepo.

 

  ajmo jos neko nesto da doda...

Link to comment
Share on other sites

hmh.. mm sistem inache nije savrshen, daleko je od toga, ali se konstantno radi na njemu, pre svega radi balansiranja igre :)

 

e sada - scouti (tj. light tenkovi) su predvidjeni da idu u vishi tier, da bi sluzili pre svega kao spoteri za artiljeriju, to im je uloga, jbga, mnogima se ne svidja, ali zato imaju i oni svoje trenutke :) u principu mnogo im je bilo loshije pre nego sada, uglavnom zato shto nije mogla da se kupi zlatna muncija za srebro, kao shto danas moze.

 

shto se tiche toga za par k bitaka po tenku.. uh to je komplikovano - postoje igrachi koju prodaju svoj originalni nalog pa igraju iznova, igra im se svodi prvenstveno na jako brzi grind tenkova, tako da u skladu sa njima, kao i u skladu sa onima koji tenkovi nizeg tier (I-III) nisu bili zanimljivi, mislim da ne treba nishta tu za sada menjati.. naravno, takodje mislim da ne treba svaki indijanac da igra sa svakim tenkom na isti nachin, ali to je vec za neku drugu prichu.. treba se imati na umu, da bi promena mm sistema po principu koji predlazesh dovela i do promene kreditnog balansa u igri, tako da bi samim tim tenkovi zaradjivali mnogo manje nego shto zaradjuju sada :) npr. pre par sati sam izvezao bitku sa tier VI tenkicem u kojoj sam zaradio 50k srebra, chisto, da imam premium nalog, ali nije bio premium tenkic. Zaradio sam jer sam bio u tier VIII partiji i upucao dva td-a tier VIII, dobio sam zbog toga masu xp-a. Dakle promena mm sistema po nachinu na koji ti predlazesh donosila bi ti i manje xp-a i manje srebra, te bi ti samim tim grind svakog tenka bio mnogo duzi i mnogo muchniji, shto bi verovatno velikom broju ljudi ubilo zelju za igrom, chak i vishe nego "posebni" mm sistem.

 

@ eagle - inache t18 ne moze da igra tier IV partije, samo II i III :)

 

btw chisto da se razumemo ne kazem da je sitem idealan, ali kazem da trenutno ne moze drugachije da funkcionishe :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

  ma ajde nije ni to frka ako neko voli sa lakim tenkovima ili medijumima da igra pa da bude u visem tiru... ja iskreno to volim. ne volim ove nove one shoot distrojere to je shit... ali bilo bi lepo iskoristiti ova dva servera pa podeliti igrace bar u dnevnim satima kada nas je puno na iskusnije i nove, bar preko dana da se ne nerviram.

  ali sledeca stvar koja je problem sa spoterima je sto su izgubili smisao,nema vise onih starih partija sa po 6 artiljerija na obe strane pa da spoter nesto radi, sada spoter mora imati mnogo vise volje a i znanja da bi dobro odigrao. i zamisli onda kad imas novajliju koji se ubije u prvih desetak sekundi,i zamisli ako je petorica takvih.

  ZATO ja mislim da se moraju podeli igraci na 5k- i 5k+ populaciju, zao mi je ali tako je...

Link to comment
Share on other sites

Kakvo je ovo kukanje.. Mislim da li ste igrali odmah posle bete, igraš T5 KV i upadneš u T10 partiju ili sa T4 upadneš u T8. Ovo što su sada uradili 2 gore ili 2 dole je ekstra, mislim da ne bi trebali uopšte da menjaju, tj. dorađuju. Ja od kada su sredili MM, ekstra je odrađen, kad voziš skauta voziš ga da sa njim osvetljavaš i da poprckuješ sa leđa/boka, a ne sa njim da snajperišeš. Evo primer kineski T4 smrda mali, redovno upadao u visoke tirove, ali kad te ubace u njegov tier sa njim praviš haos. Isto kao sa M5 sa onim derpom njegovim onaj mali M5 stuart. Igra je odlično balansirana, i mislim da nema šta da drnkeljišu, jedino ovo za 5k+ i 5k- je odlična ideja. Mada ipak ni to ne treba da se dira, ljudi koji su igrali od početka su igrali sa kim su stigli trebalo bi tako da ostane, imaš ti ludake sa 20k partija pa ide juriša samo da odigra, baš njega briga za ishod partije.. Tako da ono, mislim da je MM u fullu pogotovo za neke premium tenkove kao što je Super Pera, on max ako upadne u T9 i to samo par njih.. MM je ok, možda samo da ubace one historical koju, i eventualno d agranate manje nestaju, pošto sa T28p kad sam igrao nestajala mi svaka peta, ne znam da li se to vama sada dešava..  [:D] Malo je nepovezano sve sam živo izmešao, jbg. 4h in da morning.

Link to comment
Share on other sites

Spotovanje i dalje ima itekako smisla, pogotovo od kada se povećao broj TD-ova. Osvetliš protivnike za svoje saigrače koji imaju velike kalibre i da vidiš kako kaplje keš i XP.

Nemam ja za džabe najveći XP po partiji postignut sa Chafee-jem od 18.000+ odigranih partija :P

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

nisam ja ni rekao da nema smisla,nego sto novi igraci igraju sa spoterima i ginu u prvih 10 sekundi ili se sakrivaju,takoreci na drugoj mapi i kao snajperisu... treba podeliti igrace po iskustvu a ne po nekom slucajnom odabiru servera eu1 ili eu2... hocu li danas malo zajebavati ove sa eu1 ili sa eu2 pitanje je sad... i ja sam sa chafijem u jednoj partiji ubio dve devetke i desetku :)

Link to comment
Share on other sites

inache sam uspeo da failujem za onaj gornji post :D bio je namenjen Dandishinoj analizi artiljerije i nerfa koji su pretrpeli :D ali bila mi je otvorena masa stvari pa sam odgovorio na pogreshnom mestu, videvshi Dandijev post iznad :D

 

mada, realno, igranje sa scoutom te uchi sledecim stvarima (narochito u high tier mechevima): koja su mesta za dobar spot, odnosno koja mesta cesh kasnije trebati da pokrijesh, bushnim mestima na tenkicima koje do sada nisi toliko susretao (ako si pochetnik), uopshteno, mislim da je jako korisna stvar :) mada, lichno ne volim da igram scoute, vishe volim mediume :)

 

btw ovo moje za reload iako sam failovao, opet ima primenu i u ovoj temi , igrajuci sa scoutom najbolje chini mi se nauchish da cenish vrednost svakog metka koji opalish, kao i da primenjujesh reload shto na svojim shto na tudjim tenkovima :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

ma mec mejking sistem je jako cudan... ja sam im se zalio pa su mi objasnjavali da im je problem kad ima jako puno tenkova u odabiru,tj kad ima mnogo igraca...

po meni je to samo olaksica ali su mi onda poslali svasta nesto...

ja sam se zalio jer me je sa kv1 bacao par puta u devetke ili sa gwtigerom... onda su mi u tom objasnjenju rekli i da gledaju tezinu tenka... hahaha

 

Thank you for contacting our support team about your concern for our matchmaking system.

You’re right. Our matchmaking system isn’t perfect and is sometimes not working at its best especially when the number of players in the queue isn’t large.

I can try to explain to you on which factors the system is finding your teammates and enemies.

The matchmaker compares battle tiers and battle weight for each tank. It goes from one team to another choosing a player and a particular type of tanks while still calculating the battle weight of each team. Some vehicles have an extra weight percentage added like heavy tanks, scouts or SPGs. It calculates this while following special restrictions that we put in place to make the system fairer.
You can find more details on this wiki page: http://wiki.worldoftanks.eu/Battle_Mechanics#Battle_Tiers

Link to comment
Share on other sites

Ta "težina" nije prava težina :), već vrednost tenka u poenima koji se koriste prilikom raspodele timova.

 

U svakom slučaju, iz ove slike možeš vrlo lako da vidiš koje tenkove možeš da sretneš u bitkama, a ti si sa KV-1 mogao da vidiš tier IX samo ako si bio u platoon-u sa nekim tenkom višeg tier-a ili lakim tenkom.

 

Matchmaking_Chart.png

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Poseban server za PL siemke. Pre dva dana sam rekao da je igra takva kakva je i da mi treba da se prilagodimo,ali promenio sam misljenje,ako u jednom timu dva igraca naprave po 4000 stete ,a ostali po 250,onda tu nesto ne stima. Treba sortirati igrace po njihovom skilu. Postoji puno parametara za tako nesto plus tier tenka dva tier gore,dva dole. Tako isto i za same igrace.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...