Jump to content

Da li ima ozbiljnih C++ programera u Srbiji?


voodoo_

Recommended Posts

C++ u Srbiji? ja znam mozda trojicu

mislim aj necemo bukvalisati, al da je covek rekao Java, .NET ili neku web tehnologiju pa i da se nada da nadje na gejming forumu. C i slicno, stvarno tesko, ne znam, mozda imam pogresan uzorak jer radim u velikoj firmi, mozda je sa startupovima drugacije, mada koliko uspesnih startupova ima kod nas

cak i ovi sto rade graphic related stvari se obicno fokusiraju na mobilne uredjaje ili koriste gotove engine

recimo iz moje generacije kolega sa faxa, od 40 ljudi sa grupe, 35+ radi danas u struci, od toga ~30 u zemlji, i ni jedan u low-level jezicima (od ovih sto su pobegli mislim da jedan radi na testiranju C++ koda, znaci cak ga ni on ne koristi aktivno)

Edited by trpr
Link to comment
Share on other sites

C++ u Srbiji? ja znam mozda trojicu

mislim aj necemo bukvalisati, al da je covek rekao Java, .NET ili neku web tehnologiju pa i da se nada da nadje na gejming forumu. C i slicno, stvarno tesko, ne znam, mozda imam pogresan uzorak jer radim u velikoj firmi, mozda je sa startupovima drugacije, mada koliko uspesnih startupova ima kod nas

cak i ovi sto rade graphic related stvari se obicno fokusiraju na mobilne uredjaje ili koriste gotove engine

recimo iz moje generacije kolega sa faxa, od 40 ljudi sa grupe, 35+ radi danas u struci, od toga ~30 u zemlji, i ni jedan u low-level jezicima (od ovih sto su pobegli mislim da jedan radi na testiranju C++ koda, znaci cak ga ni on ne koristi aktivno)

lupio si, kod mene u firmi ima njih 10ak, prošla je isto imala nekoliko ljudi koji su radili c++

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Aculy C++ je jezik visokog nivoa, pokloni hardver!

 

Relative meaning[edit]

The terms high-level and low-level are inherently relative. Some decades ago, the C language, and similar languages, were most often considered "high-level". Many programmers today might refer to C as low-level.

 

POTEJTO POTATO!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...