Jump to content

Renault Megane


Astora

Recommended Posts

Sto se tice 1.5dci motora koji je dosta manji potrosac, gledaj samo da izbegnes Delphi sistem ubrizgavanja jer je opste poznato da ume da bude jako problematican, dok su Bosch ili Siemens vec druga prica. Cene delova za servise su ti manje vise iste kao i za ostale modele u klasi tog godista, sem eto mozda filtera goriva koji moze da ima prikljucak za senzor za vodu (neki imaju neki ne) pa je malo skuplji. m2c

  • Upvote (+1) 1
2j0fiuw.gif
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice 1.5dci motora koji je dosta manji potrosac, gledaj samo da izbegnes Delphi sistem ubrizgavanja jer je opste poznato da ume da bude jako problematican, dok su Bosch ili Siemens vec druga prica. Cene delova za servise su ti manje vise iste kao i za ostale modele u klasi tog godista, sem eto mozda filtera goriva koji moze da ima prikljucak za senzor za vodu (neki imaju neki ne) pa je malo skuplji. m2c

Hvala na savetu ;)

Link to comment
Share on other sites

moj drugar iz zrenjanina je dugo vozio megane 1,5 dCI i imao je problema, dal taj famozni plivajuci zamajac ili sta vec.. uglavnom rekao mu je majstor da taj motor generalno ima problema pri vecoj kilometrazi sa tim, pa se odlucio da promeni auto u (stariji) 2,0 HDi 307 karavan, koji ga sluzi ok.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

ja znam provereno, da bez klime, taj motor trosi 7-8 prosecno

 

a ovo sto vicy kaze, i ja mogu da izadjem na autoput upalim tempomat u petoj brzini na 80, da potrosnja bude 2 litre i da posle 100 km bude prosecna 3-4 :D

7-8 litara je podnosljivo... Sve preko toga je tuga.

@grba, svaka cast :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...