Jump to content

Modulacija imunog odgovora


Recommended Posts

Au bre Fato sa tim stavom, mnogo si negativan! : ) Pa ako ne mogu da promenim zakon o reklamiranju mogu da napisem na ruru bar svoje misljenje pa ce sigurno to nekome koristiti te on moze da posavetuje svoju porodicu i prijatelje a to je vise nego da nisam uradio nista. :*

jebem mu misa pa to se valjda podrazumeva. verovatno ne bih isao od ortaka do ortaka i svakom ponaosob govorio, ali ako bi se dotakli  te ili slicne teme sigurno da bih mu skrenuo paznju na ono sto sam saznao/sam cuo. kad sam ti odgovarao pretpostavio sam da mislis na globalnom nivou pa sam u prvom postu izostavio to da dodam jbg

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ono sto me nervira kod vecine studenata medicine i doktora je ogromna tastina. Naime, svaki drugi vid lecenja koji nije kod njih u knjigama je vradzbina i bajalica. I ne mozes im bog objasniti da moraju da ostave bar malo rezerve da ipak postoji nesto i u drugim nacinima lecenja (nebitno sad koliko). Ali jako vole da ismevaju sve sto nije medicina koja se uci na fakultetu.

 

Imam dobar primer za ovo. Upoznao sam jednog matorog lika koji je ginekolog hirurg po struci, doduse, sad vec u penziji. Pre X godina su njegovoj zeni nasli tumor (ja mislim u debelom crevu) u cetvrtoj fazi (poslednjoj) koji je dao metastaze u jos 3-4 organa. Doktori u jednoj naprednoj stranoj zemlji (valjda Nemacka) su joj dali 6 meseci maks. Lik je poceo da istrazuje razlicite ishrane, travke, vodio je na akupunkturu i akupresuru po Kinama i Japanima, davao aronije, Ekomere i ostala cuda i produzio je zeni zivot za 8 godina. Cak su i metastaze bile u remisiji. Sad, nekoliko onkologa joj daje 6 meseci (na osnovu svih miliona pacijenata koji su imali slicnu situaciju, krvnu sliku, metastaze, etc) i lik joj produzi zivot 16 puta "nadrilekarstvom". Tako da, super su te vase knjige, ali ako se lik nije razboleo, a pije Ekomer onda je vrlo verovatno zato. Znam i par ljudi koji su pili i imaju pozitivne rezultate (cak se videlo i po krvnoj slici, vrednosti belih i crvenih krvnih zrnaca su znacajno skocile, ali u granicama normale).

 

Poz za sve dobre ljude

Edited by sabi
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Nije li poenta ribljeg ulja ove DHA i EPA kiseline..? :D

 

Upravo ti citam sta pise na kutiji.

 

SASTAV: Dve kapsule ukupno sadrže:

 

500mg

ulje iz ajkuline jetre sa 100mg alkilglicerola

 

500mg

60% omega  3 riblje ulje sa

150mg EPA (eicosapantenoic acid)

100mg DHA (docosahexaenoic acid)

50mg ostale omega 3 kiseline

 

i pored toga neprimetne kolicine proteina i vitamina e

Link to comment
Share on other sites

@sabi

Da ne zalazim u to da li je trol ili ne odgovoricu ti, zato sto mi nije prvi put da cujem takvo misljenje, so allow me to retort:

 

Mislim da sa pogresne strane prilazis "studentima medicine i doktorima", ili bar meni. Ja sutra necu biti u poslu uvaljivanja svog proizvoda vec pomaganja ljudima za male pare, i nemam ama bas nikakve koristi da po svaku cenu branim svoj stav. Vrlo izvesno cu raditi u nekim pizdincima (i to ako budem imao srece) i trpeti svakodnevna izdrkavanja od svakoga kome se bude htelo da bi posle par godina ako dobijem specijalizaciju mogao da se vratim ucenju u cilju uspesnijeg pomaganja valjda. Da nam je zdravstveni sistem sranje, jeste, ali bi mogao da bude i gori. Pokazi mi kako da travama izlecim stadijum IV kolorektalnog karcinoma i ja cu bez ikakve sujete to da usvojim. Stopa petogodisnjeg prezivljavanja za 4. stadijum karcinoma kolona je oko 5% i to uz prihvacenu terapiju, do 8me godine od vremena otkrivanja prakticno niko ne prezivi tako da mani me sa tim "retkim slucajevima".

 

Dakako da u medicini postoji mnogo nepoznanica i dosta ogranicenja i bas zato ja ostavljam mesta za nove stvari, ali samo ako to ima neke logike. Trave nisu glupost, pa gomila lekova je sintetisana iz razlicitog bilja ali sve je do maksimuma eksploatisano. Ono sto jednu farmaceutsku kucu zanima daleko vise od toga da li neki lek radi ili ne je koji profit moze da ostvari njime. Zato i nema recimo vise antibiotika kao sto su hloramfenikol za intravensku upotrebu ili oralnog penicilina V, jednostavno su previse jeftini za proizvodnju iako jako dobro rade posao. Sta mislis koliko bi para moglo da se napravi od biljke koja leci uznapredovali stadijum karcinoma? Ja verujem gomila, a ono sto ne mogu da poverujem je da farmaceutske kuce jednostavno ne zele da zadju u to polje ili mozda za te biljke znaju samo po "kinama i japanima"?

 

Bioptiras deo tumora, "izvuces" limfocite domacina iz njega koji su tu dosli (posto se pretpostavlja da su ti limfociti prepoznali tumor kao strano tkivo i da rade svoj pravi posao da ga uklone ali da ih je malo) i onda ih kloniras u laboratoriji, napravis milione i vratis ih domacinu. E to mi je genijalna ideja, i samo je jedna od brojnih koje tek trebaju da pocnu da se primenjuju na vecem broju ljudi a ne ulje iz ajkuline jetre ili gljive sa tibeta lol.

 

Sto se tice ekomera i krvne slike. Ne znam sta mislis da znaci broj crvenih i belih krvnih zrnaca ali mi deluje da cenis da je najbolje kada je blizu gornje granice? : ) Da si malo citao sta sam napisao u jednom od prethodnim postova video bi da je bitno samo da ti je imuni sistem efikasan! To sto ti imas 6k belih krvnih zrnaca a tvoj drugar 10k u opste ne govori da je njegov imuni sistem jaci. Imuni sistem nije prost skup par elemenata nego je bas sistem razlicitih celija, faktora rasta, enzima, receptora i cega sve ne. Neko sa leukemijom moze da ima 300k leukocita i da mu je imuni sistem u kurcu jer su te celije defektne. Kad dobijes neku infekciju skoci ti broj limfocita na 15k recimo ali to ne znaci da ti je ojacao imuni sistem i za druge mikroorganizme. Ako se u odredjenoj populaciji vrti slican virus gripa iz sezone u sezonu vremenom ces postati imun na njega i to je verovatniji razlog redjeg oboljevanja (a ne ekomer), sve dok virus ne mutira ponovo pa sve u krug. I ne znam kakvu prednost imas od nesto veceg broja crvenih krvnih zrnaca ako su u granicama normale i jedna i druga vrednost a nisi sportista? Da se razumemo, i farmaceutske kuce imaju lekove za povecanje bele i crvene krvne loze ali su to dve totalno razlicite supstance, sto je i normalno jer su totalno drugaciji "signali" u telu odgovorni za proizvodnju belih a totalno drugi za proizvodnju crvenih zrnaca.

 

Imao sam priliku licno da vidim zenu koja je prvi put dosla kod lekara sa vec uznapredovalim karcinomom dojke. Karcinom je jednostavno "pojeo" citavu stranu grudnog kosa tako da je to licilo na jednu ogromnu ranu koja je gnojila i stalno po malo krvarila, valjda vise nije mogla da izdrzi bolove. Zena inace ima zdravstveno osiguranje, nije iz picke materine vec je na 10 minuta od KBC Bezanijska Kosa i na pitanje sta je cekala do sada kaze da je mazala meleme... Tako da oprosti ako te nerviram ali ta vrsta magijskog misljenja jedan lek za sve nije narocito jaka kod mene, draze su mi knjige.

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

Ti mene u potpunosti nisi razumeo sta sam hteo reci. Ja nisam rekao da medicina ne valja, (iako bi Kal1 i Kori mozda rekli da postoji zavera farmaceutskih kompanija da im nije u interesu da lece nesto vec da prodaju preskupe lekove) nego da postoji jos nesto sto nije medicina pa ipak radi. Moj cale je imao diskus herniju usled koje nije mogao do wc-a da ode nego su morali da ga nose. Kiroprakticar ga je izlecio kao rukom da je odneseno. I konkretno ta devojka sto je pila Ekomer je od premrsave postala normalna, dobila skoro musku krvnu sliku i izbacila HPV iz organizma (dobro, sad je to diskutabilno, ali su testovi negativni). A sto se tice tog doktora, ne znam da li mi verujes ili ne, ali ti mogu dati i ime i prezime i broj telefona, covek je super, mozes reci da se bavis time i objasnice ti sta je i kako radio. Ono sto ja zelim reci je da moras ostaviti prostora i za druge vidove lecenja jer zaista o imunom sitemu ne znamo jos uvek mnogo. Ne zelim da se raspravljam i ubedjujem, samo sam hteo reci da nije sve crno belo jer nije sve crno belo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...