Jump to content

RoboCop 2014


Slađan

Recommended Posts

Ovaj Bole, još će i za Starship Trooperse da kaže da ne valjaju, ccc....

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Bole polako ostavljas utisak osobe koja namerno odbija da prihvati da je tudji pogled na nesto makar jednako validan kao onaj koji sama zastupa, ne daj bože validniji.

 

Subverzivnost koju sam pomenuo par postova pre je što na površini imaš akcioni film, a ispod toga kritiku jednog vremena i opomenu da će način razmišljanja koji je bio osnova 80ih dovesti do nečeg lošeg i to se sada dešava. Sama činjenica da detroit 2104. izgleda gore nego Verhovenov 27 godina ranije ukazuje na to koliko je ovo zapravo bitan film.

 

Robokap nije nebitan jer je centralna priča filma borba čoveka (ili onog što je ostalo od njega) da sačuva "sopstveno ja". Rimejk je lošiji od originala upravo zato što nema momenat kada se Veler okrene šefu OCP-a i kaže "Murphy." Taj momenat ličnog trijumfa nad korporacijom koja ga i dalje poseduje i koju nikada neće moći da pobedi je emotivni centar filma. Ako tu nemaš konekciju, žalim slučaj.

 

I onda kad pogledaš šta je čovek uspeo u studijskom sistemu krajem osamdesetih da napravi sa relativno malim budzetom i ne budeš impresioniran kako je dobar film i dan danas, to mi govori da zapravo ne želiš da ti se film svidi, ili bar da u cilju odbrane svog stava ne priznaš da ima kvalitet... i to je cool, ima nas raznih, neko iz jednog filma iyvlači zadovoljstvo na ovaj neko na onaj način =o)

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Nije uopšte poenta u odbijanju prihvatanja drugog pogleda, prosto ovaj njegov je drugačiji, ali je poenta da se epski potrudio, prilično u svom "ljubav vlada, ali vrlo precizna ljubav vlada" fazonu da obrazloži. 

 

U tom kontekstu, meni je verbalizovao ono što mi je manje više falilo kod Robokapa, a nisam umeo da definišem ili me mrzelo, svejedno, a sve vreme sam u fazonu "jeste, kul je film, ali...". Ovo su te tri tačke, ova diskusija.

 

Ja mogu da izjavim da sam što se Robokapa tiče sa Bolencetom.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Originalni Robokap je kod većine ljudi pogodio neku "žicu", ali, naravno, ne kod svih. I meni je malo čudno da je bolkonskom to "meh" film, ali eto, jasno mi je, nije mu legao. Meni jeste i na nivou klinca, i kasnije, kad sam bio u stanju da vidim i ostale "lejere" koje ima, da ne nabrajam opet. Tajming kada vas se Robokap "stigao" je svakako bitna komponenta.

 

Uporedio bih to donekle sa Terminatorom, čija premisa takođe može delovati danas malo bezveze - nauka je napredovala, mašine su svuda oko nas, opasnost od nukearnog holokausta je mnogo manja, a time-travel u prošlost je automatski plot-hole joke-generator kakav retko ko ozbiljan želi da vidi u svom filmu, osim u komedijama. Tako da, ako vas nije "pogodio" u pravom trenutku, logično je i da vam ne legne. Ja, lično, obožavam i Terminator i Robocop, i legli su mi perfektno, ali, eto, razumem kome nisu:-) Mislim da je suvišno u tim slučajevima da se trudite da nekom objasnite sve što je ekstra u vezi sa Robocopom, zna i bolkonski manje-više sve te stvari, ali nije njegov cup of tea ni sada, ni onda kada ga je gledao, što je šteta, realno :-)

  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

"America is the greatest country in the world and always will be." dobar kraj filma :tf:

Meni se gledao neki film koji mogu prazne glave da gledam i nisam pogrešio sa izborom :D Sasvim ok za tu priliku! Još pored toga sam video opet Omara i slatku švecu od Batiste iz Dextera!

5/10 film.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Pa jes...
 
"Najžalije" mi je bilo to što, opet, IMHO, prva trećina filma prilično sabija kvalitetnim i inteligentnim idejama, a posle sve sjebu. Pomenuo je Biss kul scenu kad ga rastave, a meni je još moćnije kad ED209, zbog rigidnog mašinskog programiranja pogrešno proceni pretnju

raznese unezverenog klinca zato što mu je u ruci perorez

.

I cela priča i logika zašto im treba Robocop mi je ekstra:

 

- znači, ta sranja možemo da guramo u Avganistane, ali ne i u Ameriku, jer nije bezbedno, a njih ko jebe;

- hoćemo da prodajemo svoje proizvode u Amreiku, a ne daju nam zakonom zbog ovoga gore;

- povezaćemo mašinsku preciznost sa ljudskim rasuđivanjem, i to će onda moći da prođe, i zaradićemo pare

 

Meni je ovo daleko inteligentinje i logičnije rešenje nego u originalu, savršeno prilagođeno modernom vremenu, i šteta je što nije od ovoga nastao vrhunski R-rated fiilm uz nešto "hrabriji" scenario i režiju. I taj "america power" kraj je, čini mi se, trebalo da deluje više ironično, ali su failvoali i u tome... Ili nisu smel da to odrade kako treba.

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...