Jump to content

Assassin's Creed IV: Black Flag


Slađan

Recommended Posts

Bukvalno na frontier nisi ništa mogao da nadješ sem view pointova,bespotrebnih sporednih misija i lova.Takodje je izgledao prazno,ne zanimljivo,premalo naselja a konja ako ostavis na sekund on jednostavno nestane(drugog da nadjes je bilo ne moguce tesko,jer jednostavno frontier je prazan) i preostaje ti da  trcis do fast travela kojih je bilo premalo i loše su bili rasporedjeni ili direktno do misije.Ne moze nikako fast travel biti isti sa prethodnim igrama(nisam ih toliko ni koristio u prethdnim,okolina bila odradjena bas dobro a i manja mapa) jer je mapa mnogo veca i jednostavno su trebali da koriste mehaniku kao u ACIV gde opet nisam fast travel koristio toliko samo ako mi je cilj bas udaljen i uvek sam se sponovo malo dalje od cilja da bi pokupio secrete i odradio sporedne misije koje si morao da odradjujes da bi otkljucao upgrejd ili outfit.Nema upgrejda toliko ali sasvim dovoljno i jednostavno su potrebni. Za mene je tutorijal/intro sve ono sa Hejtamom i onda se nastavlja sa dosadnim tutorijal misijama sa Conorom.Bile su vala cutscene duze i bilo ih je previse,cutscenu gledam kao reward neki a u AC3 su ih samo natrpavali jednu za drugom.

Mozda su sporedne bile teze i presao bih nekako preko njih ali kad mi je naisla misija da nosim zenu 500m i dok je nosis spamuju te sa neprijateljima pa si morao svakih 10 koraka da je spustas,jednostavno sam prestao da ih odradjujem,to vise iritira nego sto prestavlja neki izazov.

 

Meni Conor kao lik nije smetao,priča je bila dobra ali zakazali su sto se tiče gameplaya bas masu,bilo je dobrih stvari ali mnogo više loših.

Link to comment
Share on other sites

Više puta sam zvizdao u prazno,jednostavno nestane .A dobro lov je bio gotivan jedno vreme ali da izdvoijim 1-2h sata na tu aktivnost je stvarno smorno i samo si mogao d ih prodas ja msm.Glavna gameplay mehanika im je parkur koji je na frontieru stvarno bio los,preko drveca je bilo isto zanimljivo u pocetku ali previse linearno.U gradovim više sam išao vertikalno,previše prostora izmedju zgrada plus očajna optimizacija,padao mi je fps ispod 30 iako draw distance nije bio neki,u AC IV nikada ispod 40 a igra renderuje mnogo više stvari i detalja ali opet je moglo bolje.

 

Ne govorim da je igra propast jednostavno sam ocekivao vise,kao i svi.Prozivao sam ovaj black flag posle tako brzog anouncmenta bas ono zestoko ali ustvari osvezili su fransizu i za sledeci nastavak treba da sacekaju minimum jedno 2 godine.Zasto nebi mogli da odrade vise playable likova,neka iskopiraju GTA nema veze,nema tu nista lose ako se odradi kako treba.Dobro bi bilo da ima vise regija u jednoj igri kao recimo Evropa sa Londonom,Amsterdamom i Parizom,Egipat sa Kairom i uleti tu Japan koji im je u planu.Obecali su da ce poptuno da promene parkur mehaniku a i borbu a evo imao je i ovaj mission rating sistem.900 ljudi je radilo na AC4,ako im se da malo vise vremena sigurno mogu da naprave mnogo vecu i mnogo bolju igru.

Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

zavrsih igru, jedina zamerka je sto ima kraj :)

 

 

mnogo mi je dobar bio ceo dozivljaj i definitivno mi je najbolja igra koju sam sveukupno (ne samo u ovom serijalu) igrao od ac2..Igra nekako nudi stvarno svasta, i daje ti priliku da se cimas na nekoliko strana - kao sto je u dvojci bilo glifova i onih manuskripta za leonarda tako te i ovde nekako vuce i na templar/maya kljuceve i na shipwreckove, pisma i ostalo...Prosto sam morao da se mlatim sa svim mogucim sitnicama (velika preporuka za pistol swords, zavrsite sve kontrakte, vredi cimanja..malo je random u koriscenju ali je dojaja, pogotovu sto sve `kraljice` zavrsava obavezno uz efektnu animaciju)..uzivao sam u trazenju i budzenju..Kao i cheighu do kraja igre mi novac nije bio nikakav problem za budzenje broda, ali metala i drva je uzasno falilo, da to moze da se kupi, na pola price bi imali superioran brod :)

 

Naravno, ukusi su razliciti, ali meni je ceo setting u pocetku bio pun pogodak..Edvard kao lik je sjajan i njegova prica mi je 10/10, lepo zaokruzeno stvarno, vredi odigrati..prica u 21. veku je korektna ali je po meni vadjenje kestenja iz vatre, cini mi se prosto da nije sve krenulo kako valja sa onim epilogom iz trojke, no videcemo mozda me poreknu..par finih obrta i dobar kontrast sto si u abstergu FPS

 

sto se tice lakoce, to je boljka svakog ac-a..borbe za nekog ko je iole skilovan ne predstavljaju nista specijalno, ali mi se cini nekako da je koriscenje sekundarnih oruzja i animacije kad se koriste iste mnogo bolje nego u trojci..generalno prave igru tako da je vecina ljudi zavrsi bez puno mucenja..cak i ona sranja za hakovanje kompa su sto puta laksa nego puzzleovi u dvojci

 

tek sam sad pred zadnju misiju provalio da mogu da udjem na ona ostrva sa strane - sacrifice i mystery..vrhunska fora i oprema :)

 

jel ima neki dlc koji moze da se nekako uklopi sa skidrowovom verzijom?

 

edit: i na pocetku kazem valjda ce biti jebeni rope dart i daju mi ga u poslednjoj misiji :(

Edited by GibanicA
Link to comment
Share on other sites

za edvarda vrhunski kraj :)

 

al za ove moderne, tja..nemam pojma..opet mnogo pitanja al malo odgovora..

 

mislim sta koji kurac sad nije izasla Juno? Ta cela fora sa lebdenjem u networkingu mi se nije nesto dopala..ovako mogu da vrte pricu jos sto godina jer je ona `previse slaba` da udje u neko telo..kad je vec izasla treba da masakrira i da siri opasnost a ne da bleji na netu :)..pritom, sad se ona pretvara u glavnog anti-lika u igri, ispada da su i templari i asasini sve vreme u njenom muljanju i `igri`..i dobro bi bilo kao zaokruzenje neke celine da smo otkrili ko smo tacno..

 

ovo daje neku nadu - http://www.eurogamer.net/articles/2013-08-05-ubisoft-talks-assassins-creed-series-ending - ali pitanje je kada i posle koliko jos naslova..

Link to comment
Share on other sites

jebote, kako da uradim replay neke misije ili neke sekvence? Onaj progress tracker mi je skroz poludeo, pise mi da sam zavrsio 8% i neke nebuloze u onim crticama koje nemaju veze s vezom..ispisuju mi se neke nevezane recenice, location_1 i table_1 a na nekima od njih je tipa sequence 4 memory 9 (nijedna sekvenca nema vise od 4,5 memorija) ..?!? Kad udjem u bilo koju tako ponudjenu samo me izbaci i iskulira..

 

ocu opet da odigram par misija, samo nemam ideju kako a vidim da na netu niko nema moj problem :(

Link to comment
Share on other sites

To se meni dešavalo u početku, problem je bio što je DLC sadržaj bio enableovan kroz ini fajl u save folderu (i to se desilo random tokom igranja, samo sam odjednom imao ona fensi jedra i ukras na pramcu koji su dolazili sa DLCovima). To trebaš da staviš na false (onda nemaš te DLCove), ali može da ti se desi da prebriše save poziciju (prati u gornjem stringu tog ini fajla šta se dešava sa linijama koje se odnose na save). Ako ti se to desi, iz bekapovanog inija samo prekopiraš liniju sa saveom i probaj tako da startuješ.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

hahaha, Assassin's Creed IV: Black Smoke

 

 

The latest patch for Assassin's Creed IV on PC added support for some fancy PhysX particle effects, which includes smoke. Lots of smoke.P

In fact, enough smoke to prevent you from telling what the hell is going on—which can be something you might actually like, sure. Chaos can be fun. But still, my guess is when you're dangerously close to desynchronization, you'd be more interested in countering blows instead of staring at fancy smoke.

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=m6a4MbYAPFU

 

 

ku-xlarge.gif

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

To se meni dešavalo u početku, problem je bio što je DLC sadržaj bio enableovan kroz ini fajl u save folderu (i to se desilo random tokom igranja, samo sam odjednom imao ona fensi jedra i ukras na pramcu koji su dolazili sa DLCovima). To trebaš da staviš na false (onda nemaš te DLCove), ali može da ti se desi da prebriše save poziciju (prati u gornjem stringu tog ini fajla šta se dešava sa linijama koje se odnose na save). Ako ti se to desi, iz bekapovanog inija samo prekopiraš liniju sa saveom i probaj tako da startuješ.

 

Burazeru, tek sam sad video da mi je neko odgovorio :) Hvala puno, sve je odsljakalo kako si opisao..samo je obrisao vreme zadnjeg save-a pa sam ga prekopirao nazad i sve je ok. Oteo mi je dlc fensi odelo captain morgana, al bar mogu da ponovim misije :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...