Jump to content

Konfa


agrsv

Recommended Posts

Dosao je red i na mene da menjam ovo moje cudo. Skupljao sam kes nesto manje od godinu dana i konacno je doslo vreme da uzimam nesto :) Elem, budzet mi je oko 1200e, stim sto bi tu usao i neki laptop. Komp ne bi menjao barem narednih 2-3 godine, a sluzio bi mi za standardno igranje nekih novijih igara, malo bi se zezao u ps-u, gledao filmove (led tv), dok bi mi laptop sluzio pretezno za surf (citaj kada legnem), gledanje ponekog filma kada sam negde u putu i igranje uglavnom fm-a, znaci nista zahtevno, tako da bi tu zeleo da prodjem sto jeftinije, a opet da ne dobijem neki krs :) E sada, za komp sam otvoren ka svim predlozima, znaci intel/amd sve mi je jedno sta je, nisam fanboy niti jedne kompanije :) ali vidim da ljudi uglavnom preporucuju intel platformu. Onda dal se isplati uzimati ssd? hdd bi uzeo za sada barem 2tb, ram 8gb, ploca? Ako bih uzeo 3570k njega bi kloknuo barem na 4ghz, a onda ce mi trebati z77 ploca or? Sto se graficke tice tu sam zaista u najvecoj dilemi, ne znam dal se isplati davati pare na 660 Ti, sto vidim da vecina preporucuje ako bi mozda i neke jeftinije sasvim fino terale neke novije naslove. Oko napajanja sam skoro siguran da bi uzeo seasonic. I da, kuciste otpisite, jer mi ostaje CM690.  Otprilike, to bi bilo to, naravno ako ne bi ceo budzet otisao i ostalo nesto od kesa, bilo bi lepo da se pocastim jos necim :) Tako da, navalite, ali pre svega ocekujem to od Vudua :)

Edited by agrsv
Link to comment
Share on other sites

Nisam baš skontao ako ti ne treba ni za šta zahtevno, zašto bio onda kloknuo procesor?

 

Može i samo 660, minimalna je razlika u preformansama, a jeftinija je. Nije na odmet onda pogledati i AMD grafike, koje su još jeftinije.

SSD obavezno, 120GB za sistem (kingston, samsung), a storage koliko već misliš da ti treba. Može Z77. Mada tu prosto sedneš i vidiš šta ti koliko treba ili ne treba, koliko SATA, USB, USB3.0 i ostalih govanaca. Realno za tih 1200€ možeš da sklopiš komp, solidan laptop i da ti ostane 200€

 

Sve to što si naveo je ok, samo ne vidim potrebu za klokovanjem proca, a za laptop ne bih mogao da preporučim, ima ih previše. To prosto listaj specifikacije pa vidi šta ti najviše paše, odeš i pogledaš onda u radnji par njih kako rade i izgledaju i tražiš ko daje najdužu garanciju :D

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Pa ono, kapirao sam zbog da ga kloknem zbog ps-a, autocad-a, 3ds maxa, jer volim u slobodno vreme da se zezam u doticnim programima :)

 

edit: Oko grafike kao sto rekoh apsolutno najmanje znam, pa cu definitvno to pazljivo gledati :)

Edited by agrsv
Link to comment
Share on other sites

Onda kul ali u tom slučaju treba dodati i neko bolje hlađenje ako klokuješ, mada nisam baš siguran koliko će ti značiti realno klokovanje. A nije na odmet da uzmeš i 16GB memorije jer ti programi gutaju ram samo tako (zavisno šta tačno radiš u njima).

 

I ovo što je kakoo napisao, amd 7850 pa naviše ili nvidia 660 pa naviše i miran si. I to AMD tj. ATI tražiš od Sapphirea, em su jeftinije od drugih prozivođača em prave samo ATI karte godinama i lično im ja uvek dajem prednost nego ostalima (sem ASUS-u ali ASUS je skup).

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Pa ono, kapirao sam zbog da ga kloknem zbog ps-a, autocad-a, 3ds maxa, jer volim u slobodno vreme da se zezam u doticnim programima :)

 

Onda kul ali u tom slučaju treba dodati i neko bolje hlađenje ako klokuješ, mada nisam baš siguran koliko će ti značiti realno klokovanje. A nije na odmet da uzmeš i 16GB memorije jer ti programi gutaju ram samo tako (zavisno šta tačno radiš u njima).

 

Ako ces da se bavis i necim ozbiljnijim onda klokovanje nema mnogo smisla na duzi rok, dobici u performansama nisu toliki, a ako radis nesto bitnija ti je uvek stabilnost. Preporuka za 16 rama stoji ako oces da se bavis Maxom ili ozbiljnije Autocadom, a to je sada bar jeftino.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ako ces da se bavis i necim ozbiljnijim onda klokovanje nema mnogo smisla na duzi rok, dobici u performansama nisu toliki, a ako radis nesto bitnija ti je uvek stabilnost. Preporuka za 16 rama stoji ako oces da se bavis Maxom ili ozbiljnije Autocadom, a to je sada bar jeftino.

Nije nista ozbiljno, cisto tako ubijam visak slobodnog vremena :) Sta onda onako konkretno uzeti od konfe, znaci sve osim kucista i monitora. Aj neka neko baci spisak svega, a Vudu da, aminuje ili da eventualno izmeni nesto sta on misli :) U obzir dolazi i cekanje nekih mesec/dva dana, ako ima nekih najava novijih komponenata ili naznaka padanja cena, posto sam skroz ispao iz price oko svega toga.

Link to comment
Share on other sites

Pa onda uzmi plocu sa 4 slota za memoriju, pa zasad uzmi 2x4GB, ako skontas posle da ti treba dokupis jos toliko. Moja preporuka otprilike nesto ovako, skoro sam sebi sastavio slicnu masinu i radi ok, s tim da u toj nemam SSD i imam 16GB memorije.

Intel Core i5-3570k

GigaByte Z77-DS3H

2 x4GB DDR3 Kingston HyperX PC1600, KHX1600C10D3B1/4G

SSD SATA3 120GB Kingston HyperX 3K SH103S3/120G, 555/510MB/s

2TB Seagate SATA3, 64MB, 7200rpm, ST2000DM001

SEASONIC SS-550G 550W

To ti sve izadje oko 70k dinara ili oko 620 evra, dodaj jos para za grafiku po zelji i za 800 evra imas zmaj masinu. Dodaj na to neki jos standardni tipa Asus laptop od oko 400 evra, tipa Vudu je davao preporuku za onaj Asus za 40k dinara, meni isto deluje vrlo solidna kupovina i to ti je 1200 evra. Samo nisam racunao da li ti treba monitor.

Edit: Pritom ja bih ipak uzeo malo jeftinije napajanje, ovaj Seasonic je 105 evra, to mi nekako ipak mnogo, za 50-70 evra se moze uzeti i vise nego solidno napajanje.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo 3570K,Asrock z77 Extreme 4,cm212 evo,2X4gb hyper x beast,seasonicovo ss-750am(ali to je overkill imo),stara graficka ostala za sad,Overclock na 4.2(moze i vise ali nema potrebe)

In a city you must fight to survive, he sold tortillas on the corner and the mob wanted him.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...