Jump to content

SGS2 mobile internet problem


Slađan

Recommended Posts

Imam problem sa Galaxy SII poslednjih možda nedelju dana. U pitanju je ICS 4.0.4 i od (pret)prošlog meseca sam kod MTS-a napravio novi ugovor koji sadrži i internet paket od 600mb. April je bio prvi mesec te nove tarife, sve je radilo ok i bez problema i do kraja meseca sam možda istrošio nekih 80% od tih 600mb. 

 

I onda bukvalno od pre nekih nedelju, nedelju i po dana unazad, 3G i bilo kakav mobilni net me zeza i zeza. Prvo je Fejsbuk zezao, kao NETWORK ERROR, da bi sada došlo do toga da uopšte ne mogu da koristim mobilni net. WiFi radi, ostale mrežne (mts) funkcije rade. Nebitno gde se nalazim ni u koje vreme, u 98% slučajeva ne radi. A kada ga ne koristim, on sam nasumično povuče šta ima od notifikacija i mejlova i slično. Tako da radi ali kad se njemu ćefne.

 

Ništa mi nije jasno jer je skoro mesec dana radilo kako treba. Od aplikacija sam instalirao par ali ni jedna nije imala veze nekim podešavanjima oko mreže. Dodao sam bio i onu neoficijelnu BusPlus aplikaciju, možda je ona nešto pobraljala sve to ali ako jeste, nije u startu jer je radila. U svakom slučaju, anainstalirao sam sve skoro aplikacije i i dalje isti problem.

 

Svejedno sam planirao da apdejtujem fon na JellyBean 4.1.2 apdejt što je izašao za SGS2 i to sam uredno odradio ali ista priča i dalje.

 

neki pametan savet??

 

PS: telefon nije pod garancijom.

 

 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao slican problem, samo meni nije uopste radio mobilni net.

 

Resio sam tako sto sam izvadio mt:s karticu, ubacio Telenor, pa opet vratio mt:s,

i evo radi bez problema vec mesecima.

 

hm, sad resetovao i reinstalirao sva ta podešavanja tj. to što se desi kad se zameni pa se vrati kartica i sad radi, mada mi je opet u par navrata zabolo ali to je bilo svega nekoliko puta pa se nadam da će raditi :D

 

hvala :D

pljk!

Link to comment
Share on other sites

menjali su nesto prosle preprosle nedelje. Ja sam izbrisao proxy u apn i bio sam ok. Takodje, treba da budes na gprswap apn. Zapravo, izbrisi apn, napravi novi gde ces od podataka uneti samo ime i sam apn (gprswap) i sve ce biti ok. 

  • Upvote (+1) 1

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ja sam inače bio lupio ALL poruku na 4777 tako da su mi sva podešavanja bila nova i to ipak nije radilo ali sam posle obrisao samo proxy i sad radi. Koji su mentoli ovi iz mts-a.

 

Hvala obema :D

 

A hteo sam da stavim sad najbolji odogovor ali očigledno ništa od toga na ovom podforumu.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...