Jump to content

"opasne" rase pasa


Recommended Posts

bez te selekcije ne bi postojala ni jedna rasa pasa, tako da se tu svaka prica zavrshava, a mi bi ovde diskutovali o vukovima

 

cak se i u divljini, nebitno dal je u pitanju vuk, tigar ili morski slon, pare najbolji sa najboljima.

 

tako da je to po meni sasvim ok, pogotovo kod pitova gde je glavni atribut koji se trazi hrabrost, atletske sposobnosti i slicno, dakle neshto najslicnije onim shto bi "bilo na ceni"u divljini. za razliku od onog shto se trazi kod vecine drugih pasa  (izgled) 

Зато и кажем да причам о концепту, а не о пракси и реалном стању у овом универзуму, ја бих више волео да сам у том универзуму где се то просто не ради:)

 

У природи то решавају саме јединке и сама природа, а природа никад то неће урадити у неком лошем смеру, поготово себичном. Нпр. увек ми падну на памет оне расе паса које имају, не знам, криве ноге или велике главе или шта већ. да би биле симпатичније и онда као деци није добро од цаканости кад га виде, а куче је у фазону ''кил ми''. Исто то раде и са змијама, па имаш нпр. код ових краљевских питона спајдер морф чија свака јединка има тикове, па онда тако промаши хас с времена на време или се цимне нагло итд. Ништа то њему не смета пошто живи на гајби и ништа га не боли и те форе, али ми је екстремно тужно. Ако одем у свеобухватнији трип мог сентимента према свему томе, сам глагол ''узгајати'' ми је пежоративан сам по себи за такве ствари нпр.

 

Сматрам да не идем у екстрем кад ово причам јер просто кажем да ми је цео концепт одбојан, то не значи да идем испред владе са транспарентима ''пустите животње ушуму''. Мислим, имам змију гајби, тако да нема ту неке не знам колико конструктивне приче. Само ме је увек фасцинирало то шта све нама (укључујући ту и мене) постане нормално чистом репетицијом.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

сам глагол ''узгајати'' ми је пежоративан сам по себи за такве ствари нпр.

 

Briding je jos bolji :D

retardira se ljudska rasa kada pokushava sa tobom da raspravlja preko foruma, ali hvala bogu ja sam to odavno zakljucio i necu ni da pokushavam :) 

 

cmoka

 

Jok torima borbe pasa su car jer tome pas sluzi, a ne lovu i cuvanju, zato ajmo napraviti najboljeg psa za LJUDSKU BOLESNU ZABAVU ...

 

Nemam nista protiv pitova i staforda, cak su mi kul jer su druzeljubivi ali vi vlasnici ste posebna prica.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

u borbama ucestvuje vise od 70% pravih pitova, ne racunajuce djubre od neproverenih roditelja koje imam ja i vecina ljudi koji kazu da imaju pita a nemaju papire za njega, ne znaju roditelje i ne znaju iz kojih im je linija pas. Psy ima pravog psa recimo, samo ne znam dal ga je proveravao :)

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

ma ti si mohican, posebna prica

 

duga i tuzna prica, za koju ja nemam ni vremena ni volje

 

uopshte ne znash o cemu se radi, ali te svrbi guza da se ubacish i da pametujesh.

 

MEDJUTIM. ulazak u raspravu sa tobom je i inace gubljenje vremena, a poslebno u ovom slucaju poshto ti nemash nikakvo znanje o pitovima, tako da nemash sa cime da doprinesesh ovoj raspravi, koju cu zato ja napustiti :D

 

cela ce verovatno pokushati, ali cesh ga toliko smoriti da ce i on na kraju da zapali

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

u borbama ucestvuje vise od 70% pravih pitova, ne racunajuce djubre od neproverenih roditelja koje imam ja i vecina ljudi koji kazu da imaju pita a nemaju papire za njega, ne znaju roditelje i ne znaju iz kojih im je linija pas. Psy ima pravog psa recimo, samo ne znam dal ga je proveravao :)

 

E onda menjam svoje misljenje, u pravu su sto hoce da vam naplacuju drzanje pitova.

 

ma ti si mohican, posebna prica

 

duga i tuzna prica, za koju ja nemam ni vremena ni volje

 

uopshte ne znash o cemu se radi, ali te svrbi guza da se ubacish i da pametujesh.

 

MEDJUTIM. ulazak u raspravu sa tobom je gubljenje vremena, poshto ti nemash nikakvo znanje o pitovima, tako da nemash sa cime da doprinesesh ovoj raspravi, koju cu zato ja napustiti :D

 

cela ce verovatno pokushati, ali cesh ga toliko smoriti da ce i on na kraju da zapali

 

Ajd pali momak, odavno je trebalo.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

necu, ja i mohi se volimo, bar ja njega volim, a volim i ovog rejvena :)

 

naravno da su borbe kerova sport, zato sto borbe imaju svoja pravila, zato sto kerovi vole to da rade i radili bi to i da nema ljudi, i zato sto se kerovi spremaju fizicki kao sportisti, hrane se kao sportisti, i jesu sportisti.

  • Downvote (-1) 2

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

necu, ja i mohi se volimo, bar ja njega volim, a volim i ovog rejvena :)

 

naravno da su borbe kerova sport, zato sto borbe imaju svoja pravila, zato sto kerovi vole to da rade i radili bi to i da nema ljudi, i zato sto se kerovi spremaju fizicki kao sportisti, hrane se kao sportisti, i jesu sportisti.

 

ne lupetaj.. da je sport, to bi bio legalizovan sport a ne ilegalan...

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

pa ilegalan je zbog mnogo stvari, pre svega zbog ljudi koji ucestvuju u tome a koji ne vole kerove uopste, pa preko kladjenja, pa preko ubijanja 10 kerova iz legla zbog 2 koja valjaju(zbog istih tih ljudi koji ucestvuju u tome), borbe su bile legalne 200 godina, jos od vremena kad je bull baiting postao zabranjen.

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

necu, ja i mohi se volimo, bar ja njega volim, a volim i ovog rejvena :)

 

naravno da su borbe kerova sport, zato sto borbe imaju svoja pravila, zato sto kerovi vole to da rade i radili bi to i da nema ljudi, i zato sto se kerovi spremaju fizicki kao sportisti, hrane se kao sportisti, i jesu sportisti.

 

Ajde mi samo objasni od kad je nesto sto je ljudska zabava, shou, postala sustina pasa?

Pas nikada kroz istoriju nije koriscen za borbu sa drugim psima, koriscen je za lov, za cuvanje, za borbu sa ljudima.

Sad ti meni objasni zasto je pas koji je genetski inzinjeringovan da se bori sa drugim psima bolji od pasa koji su kroz istoriju trenirani da se bore sa lavovima, medvedima, vukovima i slicno, a to sve postoji samo smo u 21. veku i nema potrebe da se to radi pa su te rase izgubile sav taj trening osim pitova jer ce balvani i redneci uvek biti balvani i redneci.

 

Poenta je da se vlasnici balvani loze na fajt pa uzimaju psa pravljenog za fajt sa psima dok bi prakticna korisnost toga u nekom drustvu koje i dalje koristi pse za rad bila nikakva, a to je jedini faktor "korisnosti" psa. Kad zanemaris to apsolutno je nebitno da li imas sarplaninca ili pudlu.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ajde mi samo objasni od kad je nesto sto je ljudska zabava, shou, postala sustina pasa?

Pas nikada kroz istoriju nije koriscen za borbu sa drugim psima, koriscen je za lov, za cuvanje, za borbu sa ljudima.

tacno, do 19 veka kerovi stvarno nisu stvarani da se bore jedni sa drugima i to nije bila njihova sustina.(pricam o pitovima, u Kini su se oni sar pejevi rokali 5 hiljada godina)

 

Sad ti meni objasni zasto je pas koji je genetski inzinjeringovan da se bori sa drugim psima bolji od pasa koji su kroz istoriju trenirani da se bore sa lavovima, medvedima, vukovima i slicno, a to sve postoji samo smo u 21. veku i nema potrebe da se to radi pa su te rase izgubile sav taj trening osim pitova jer ce balvani i redneci uvek biti balvani i redneci.

bolji je zato sto je pit mesavina dosta tih pasa sa jednom namenom, i napravljen je pas koji je bolji od svih tih kerova pojedinacno, agilniji je, bolje fizicki gradjen o psihi da ne pricam.

 

I sad ja tebe da pitam koja je onda svrha kerova ako je 21. vek, treba svi da imamo pudlice i pse ,,za setnju i razonodu'' ?

Ja uzivam sa mojim pitom, zato sto mogu da ga treniram i da radim stvari koje sa nijednim drugim kerom ne bi mogao, mogu da trcim sa njim, da ga treniram, saljem na gumu, da uzivam u njegovoj tvrdoglavosti. Sposobniji je od svih drugih kerova, i zato sam napocetku rekao da je to najbolja rasa. A opet pored svega, na pamet mi ne pada da ga oprobam u borbama, dovoljno je ja sto se bijem, ali te iste borbe su zasluzene sto je sad pit kakav jeste, pazljivo generacijsko selektovanje jedinki ucinilo ga je superiornijim u odnosu na druge rase.

Edited by Ћела
  • Downvote (-1) 1

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

ne pada ti na pamet da ga salješ da se bije zato što ga voliš i ne želiš da ga neki drugi pas zakolje, e pa ovi što se bave tim borbama njih boli kurac dal će pas da im crkne jer se bave tim što je mohi rekao zbog svoje bolesne zabave a ne da bi napravili najbolju rasu ikada

Edited by ˁ˚ᴥ˚ˀ
Link to comment
Share on other sites

A kako se to utvrdjuje koji je pit bul najbolji za parenje?

 

Imate psecu olimpijadu ili dobre stare borbe pasa? I pre nego odgovorite, zar nisu bese borbe pasa nelegalne?

 

Dakle ostaje sta? Ciji pit ima veci biceps?

 

Pa ciji je veci biceps i cija je bolja celjust je danas jedini kriterijum za izlozbe i za papire, isto kao i kod pudlica (samo je tamo bitna npr dlaka umesto vilice). Postoje rasa pasa koje su i dalje radne, tj lovacki, sluzbeni i sl i kod njih u odabir za parenje ulaze i specijalni ispiti, tj kako se taj pas pokazao u tome sto radi. Meni su tipa mnogo gotivni rotovi kad ih treniras na "rukav", tj da skacu na krimose i druge ljude po komandi. Mislim zabavno mi je zajebavati se s njim tako i da ga imam trenirao bih ga za to, ne bih voleo da se nadjem na meti toga :)

 

Pitove ko selektuje na osnovu borbenih karakteristika je debil, jeste rasa da je inicijalno napravljena za to, ali kao i sve ostale danas, kada se trudimo da budemo humani prema zivotinjama ta rasa zapravo nema svrhu. Ja smatram da su borbe pasa retardirane i sto rece Reki zato niko ko iole gotivi svog psa nece dati da se on bori. I ne, oni ne uzivaju u tome, oni uzivaju u tome da udovolje gazdi, ako gazda zeli da se on bori nazalost on se bori. U prirodi se oni skoro nikada ne bore do te mere do koje se bore u ringu, kada se pokoskaju to je samo da bi se pokazalo ko je dominantniji i ko treba da dobije zenke, nema tu nikakvog zadovoljstva, upravo je to sustina prirodne selekcije. 

 

I ok je trenirati svog psa i cimati se, odnosno igrati sa njim, nije to problem, problem je terati ga da se bije skoro na mrtvo zbog sopstvenog uzitka.

Зато и кажем да причам о концепту, а не о пракси и реалном стању у овом универзуму, ја бих више волео да сам у том универзуму где се то просто не ради:)

 

У природи то решавају саме јединке и сама природа, а природа никад то неће урадити у неком лошем смеру, поготово себичном. Нпр. увек ми падну на памет оне расе паса које имају, не знам, криве ноге или велике главе или шта већ. да би биле симпатичније и онда као деци није добро од цаканости кад га виде, а куче је у фазону ''кил ми''. Исто то раде и са змијама, па имаш нпр. код ових краљевских питона спајдер морф чија свака јединка има тикове, па онда тако промаши хас с времена на време или се цимне нагло итд. Ништа то њему не смета пошто живи на гајби и ништа га не боли и те форе, али ми је екстремно тужно. Ако одем у свеобухватнији трип мог сентимента према свему томе, сам глагол ''узгајати'' ми је пежоративан сам по себи за такве ствари нпр.

 

Сматрам да не идем у екстрем кад ово причам јер просто кажем да ми је цео концепт одбојан, то не значи да идем испред владе са транспарентима ''пустите животње ушуму''. Мислим, имам змију гајби, тако да нема ту неке не знам колико конструктивне приче. Само ме је увек фасцинирало то шта све нама (укључујући ту и мене) постане нормално чистом репетицијом.

 

Pa tu ima i drugi aspekt price - jesu retardirane neke rase pasa, ali ti vec kada si prvog vuka pripitomio i od njegovog potomstva ti ostali samo oni pitomiji si napravio vestacku selekciju. Dalje da li on ima frckav rep ili je samo pitomi vuk su vec nijanse...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

tacno, do 19 veka kerovi stvarno nisu stvarani da se bore jedni sa drugima i to nije bila njihova sustina.(pricam o pitovima, u Kini su se oni sar pejevi rokali 5 hiljada godina)

 

bolji je zato sto je pit mesavina dosta tih pasa sa jednom namenom, i napravljen je pas koji je bolji od svih tih kerova pojedinacno, agilniji je, bolje fizicki gradjen o psihi da ne pricam.

 

I sad ja tebe da pitam koja je onda svrha kerova ako je 21. vek, treba svi da imamo pudlice i pse ,,za setnju i razonodu'' ?

Ja uzivam sa mojim pitom, zato sto mogu da ga treniram i da radim stvari koje sa nijednim drugim kerom ne bi mogao, mogu da trcim sa njim, da ga treniram, saljem na gumu, da uzivam u njegovoj tvrdoglavosti. Sposobniji je od svih drugih kerova, i zato sam napocetku rekao da je to najbolja rasa. A opet pored svega, na pamet mi ne pada da ga oprobam u borbama, dovoljno je ja sto se bijem, ali te iste borbe su zasluzene sto je sad pit kakav jeste, pazljivo generacijsko selektovanje jedinki ucinilo ga je superiornijim u odnosu na druge rase.

 

Ne treba svi da imamo pudlice vec treba da imamo ono sto volimo.

Ti se lozis na rokija i hoces psa kome ta "slika lezi" da trcite stepenice zajedno.

Neko se lozi na lov i uzece lovackog psa, dok njemu pit sa svojom brawler njuskom koja ne moze govno da namirise na dva metra kurcu ne sluzi.

Neko se lozi na to sto je kavkaski ovcar koriscen za borbe sa medvedima, dok bi medved razmazao pod pitom.

Neko na to sto je hrt koriscen za lov na vukove.

 

Svako ce uzeti ono sto mu odgovara, a to sto se ti lozis na jedan set parametara ih ne cini univerzalno najboljim vec su prosto tebi najbolji i zato furas tog psa.

 

Uzmi na primer mma borbe, to je jelte kad su u pitanju borbe najbolji pokazatelj borbe bez pravila, a kad je u pitanju prava borba, nema pravila i tu su se iskristalisale 2-3 neophodne discipline, i trening i gradja koja se dobija tim treningom. Jel to znaci da je boks sranje? Da su ostale borilacke velicine sranje? Da su ostali sportovi sranje i da je ovaj ultimaltivni nad svima?

 

A to da on ima najbolju kombinaciju ... pa ne znam

hrt lov+trcanje

kavkaski lov+jaci je

 

koja je prednost pita u odnosu na ovu dvojicu osim sto zivi za fajt?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

I ne, oni ne uzivaju u tome, oni uzivaju u tome da udovolje gazdi, ako gazda zeli da se on bori nazalost on se bori. U prirodi se oni skoro nikada ne bore do te mere do koje se bore u ringu, kada se pokoskaju to je samo da bi se pokazalo ko je dominantniji i ko treba da dobije zenke, nema tu nikakvog zadovoljstva, upravo je to sustina prirodne selekcije. 

 

I ok je trenirati svog psa i cimati se, odnosno igrati sa njim, nije to problem, problem je terati ga da se bije skoro na mrtvo zbog sopstvenog uzitka.

ovo nije istina, pitovi se biju za sebe a ne za gazdu, oni uzivaju u tome koliko god to cudno zvucalo. Ja mogu da drzim pita, da ga treniram hranim i provodim sve vreme sa njim, i ti koji ga prvi put vidis u zivotu mozes da ga odvedes na borbu na Mauricijus i on ce da se bori za sebe do smrti, niko njih ne tera da se biju, i ovo je potvrdjeno u praksi milion puta i nemas pravo da tvrdis drugacije.

 

A to da on ima najbolju kombinaciju ... pa ne znam

hrt lov+trcanje

kavkaski lov+jaci je

 

koja je prednost pita u odnosu na ovu dvojicu osim sto zivi za fajt?

zaboravljas psihu, a kao primer si dao radne pse namenjene za jednu ulogu,pse koji su dobri u samo toj jednoj ulozi ,naravno da nece lovac da vodi pita u lov pored pticara, nikad nisam rekao da je pit u svakoj oblasti najbolji vec sveukupno gledano, svi ostali psi bi izumrli i ostali bi samo pitovi da je tako.

 

Pit je najuniverzalniji pas,fizicki najbolje gradjen pas ,pritom je zdrava rasa jer najjace jedinke prosiruju rasu, i ima najbolju psihu od svih kerova, zbog ovih stvari sam rekao da je to najbolja rasa, najkompletniji je.

 

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

ne svaki pas :) ja sam ovde sve vreme pricao o pit bullovima. Mislim da je veci problem sa vucjacima, rotvajlerima dobermanima i ostalim kerovima koji su menstoperi, pogotovo ako su dresirani napad-odbrana. To su pre svega mnogo veci kerovi od pitova koji prave mnogo vecu stetu u kracem vremenskom periodu, plus genetski su pravljeni da idu na ljude, jos ako su dresirani na rukav, svaki od njih moze da istripuje da je plac bebe napad na gazdu i da se zakuca na bebu bez problema.

 

idi ubij se.

Link to comment
Share on other sites

ovo nije istina, pitovi se biju za sebe a ne za gazdu, oni uzivaju u tome koliko god to cudno zvucalo. Ja mogu da drzim pita, da ga treniram hranim i provodim sve vreme sa njim, i ti koji ga prvi put vidis u zivotu mozes da ga odvedes na borbu na Mauricijus i on ce da se bori za sebe do smrti, niko njih ne tera da se biju, i ovo je potvrdjeno u praksi milion puta i nemas pravo da tvrdis drugacije.

 

Pa ne znam bas ovo kako da skontam. Ako ti svog psa treniras za borbu i onda ga das meni da ga vodim na Mauricijus da se bori, onda da, vrlo verovatno ce se boriti za mene, svog trenutnog gazdu. Ali ako ti svog pita vaspitas da bude mica koji se mazi sa decom i zivi u dvoristu sa pacicima i mirise cvece, ja da ga uzmem i odvedem na borbu kad ga ubacim u ring on ce biti u fazonu "wtf? sta sad treba da radim?" Naravno kad ga napadne ovaj drugi verovatno ce se braniti, ali daleko od toga da ce to raditi "iz zadovoljstva".

 

Na kraju krajeva ni drugi radni psi, tipa lovni ili haskiji koji vuku sanke, ne rade to zato sto imaju zadovoljstvo od toga (da im je samo zadovoljstvo u pitanju verovatno bi po ceo dan samo jurili zenke i has), vec imaju zadovoljstvo u tome da udovolje gazdi koji je lovac ili trkac u trkama sanki. Naravno, to sve pod uslovom da ih gazda dobro tretira, hrani i sl, ako ih maltretira ce to raditi zato sto moraju ali nije iskljuceno da ce se u nekom momentu okrenuti i protiv gazde.

 

Nemam nista protiv pitova, sasvim su mi ok, kao i druge rase, sad svakom je subjektivno koja je rasa najbolja i najkompletnija pa u tu raspravu ne bih ulazio, ali zaista ne mogu da se slozim s time da se bore iz sopstvenog zadovoljstva.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

oni jesu najvece mice na svetu u dobrom okruzenju, da stavis 2 prava pita u istu prostoriju a da su citav zivot dresirani da budu mice, i da nikad u zivotu nisu doziveli nijednu losu situaciju, iz sobe bi izasao jedan pit, sa glavom drugog u ustima

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Ja zapravo mislim apsolutno suprotno, ali nebitno, to nikada nece moci da se proveri jer ne postoji dva vlasnika koja pita treniraju da budu mice :)

 

Edit: A evo ovi ljudi, mislim da imaju i neku emisiju na Discoveryju ili tako nekom kanalu, imaju i prakticne savete kako socijalizovati pit bula sa drugim psima i ono sto je po meni sigurno da dobro socijalizovan pit bul nema sanse da se ponasa kako ti navodis (kao sto u sustini nema sanse da se ponasa ni bilo koji drugi dobro socijalizovan pas):

 

http://www.pbrc.net/socializing.html

http://www.pbrc.net/dogintros.html

 

Ili ovo, gde analiziraju karaktere pit bulova, dakle samo mali deo one gausove krive je po defaultu agresivan prema drugim psima (doduse jednako mali deo je i super srecan sa drugim psima)

http://www.badrap.org/node/97

 

Edit2: A i ova strana je vrlo korisna za procitati u kontekstu cele ove diskusije, tj koliko su pit bulovi zaista opasni:

http://www.badrap.org/monster-myths

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

oni jesu najvece mice na svetu u dobrom okruzenju, da stavis 2 prava pita u istu prostoriju a da su citav zivot dresirani da budu mice, i da nikad u zivotu nisu doziveli nijednu losu situaciju, iz sobe bi izasao jedan pit, sa glavom drugog u ustima

[roflmao]

 

Nemoj vise, molim te..

Sam nacin odgoja psa bitno utice i na psihu i tu je iskljucivo odgovoran GAZDA i niko drugi. Pas ne ide svojom voljom u ring nego voljom doticnog retarda i pas u stvari ne uziva u tome nego onaj koji vodi psa do ringova i samim ulaskom u ring on je prisiljen da se bori za svoj zivot.. Jebem ti takve ljude koji se zadovoljavaju ovim.. Odgajaj stene da dosta vremena provodi sa drugim psima u lepom okruzenju i nema apsolutno nikakve sanse da se pobiju u kasnijoj dobi.

Edited by Bonsai
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...