Jump to content

Graficka crkava ?


exile

Recommended Posts

Juce ja tako sedim i razmishljam o zivotu i sta je ovo, kad od jednom krene da se desava onaj cuveni "Display driver stopped working and successfully recovered" ili kako god vec ide ta poruka.

I tako u nekim random intervalima dok se ne pojavi blue screen of death i restartuje se komp sam od sebe

Ranije sam to resavao tako sto sam uzeo usisivac i lepo usisao svu prasinu sa graficke, sad sam isto to uradio ali ne pali to vise.

Imam najnovije nvidia drivere

MSI GTX 460 je u pitanju i Windows 8 64bit isto

Sta ciniti, da li to znaci da grafika crkava ili je do windowsa ili kako ?

Link to comment
Share on other sites

cokane, ocisti i izduvaj kuler koliko mozes, ako si u stanju promeni termalnu pastu na gpu i mem. cipovima, ako se i posle toga budu desavali bsod-ovi i problemi sa drajverom odnesi u neki servis da provere hladne lemove, posto mi smrdi na to.

infidel

Link to comment
Share on other sites

Ocistio sam ceo komp sada sa usisivacem da vidim da li je mozda do toga, ali i dalje se isto desava :/

moram samo da vidim neki tutorijal na netu kako se to radi sa pastom, nadam se da na youtube-u ima...

Znaci to ne bi trebalo da je do windowsa, reinstall ne bi pomogao ?

Link to comment
Share on other sites

Hajde blago baci, skini Video Memory Stress Test u DOS verziji, načini odnje butabilan USB fleš metodom koju ćeš sam izguglati jer mene mrzi, i onda pusti da pročešlja video RAM jerbo i tu može biti problem.

Uradih sve ovo, evo vec 18 sati radi bez prestanka neke testove, imao je 390 pass count-a i ni jedan jedini error

da ga pustim jos da radi, i koliko dugo ovo treba da radi uopste ?

Link to comment
Share on other sites

Rollback-ovao sam drajvere pre ovih poslednjih, i opet se isto desavalo

Kako da proverim da li je do gpu-a ? Secam se da si ranije spominjao da ima neki test koji to testira, samo ne mogu da se setim koji je ? I ako je crkava to, da li moze da se servisira ili moram da menjam?

Link to comment
Share on other sites

Možeš da spuštaš klok GPU-a (preko npr. MSI Afterburnera) dok ne dođeš do stabilne vrednosti, a test za stabilnost je FurMark (ili MSI Kombustor koji se dobija uz MSI Afterburner, a predstavlja rebrendirani FurMark).

Ako je problem baš u GPU-u, to ne može da se servisira. Može da se desi da je nešto drugo vrljavo na grafičkoj, tipa loši lemovi i slično, to može, al ti treba neko ko bi hteo da se cima sa tim i zna sa (nevodoinstalaterskom) lemilicom.

Ili prodaj PS3 i kupi novu grafičku :LOL:

Link to comment
Share on other sites

samo da se prijavim da se i meni desavalo to (ko i atomic nikad plav ekran ali zabode na sekund pa se vrati sa tom porukom driver stopped working but recovered) sa grafickom na win8 64bit, a bila je updateovana redovno. to je bio glavni razlog da se vratim na win7

Edited by dvapiva
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...