Jump to content

Neperspektivni fotografi


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

U principu znam osnovne stvari sta su aparture,shutter speed,iso ali zelim da masterujem upotrebu istih e sad...budzet je oko 1000e ne bi isao preko toga, trenutno ima jako dobrih rasprodaja tako da bi me recimo canon eos 700d sa 18-55mm kosta 480e d3100 sa 18-55 260e d7000 18-105 700e ,tako da se lomim samo moram da budem brz posto su ove divlje rasprodaje do 12og...

I? Sta uradi na kraju? :)

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Treba da napravim par fotografija na vencanju (usluga, necu uzeti 100 hiljada maraka) kod kume, dok se mlada sminka, u opstini potpisivanje mladino/mladozenjino i ljubljenja sa kumom i njenom porodicom. Takoreci njihov prajvat fotograf. Palo mi je na pamet da napravim par fotografija burmi za uspomenu. Do ovde sam dosao uz tutorijale i vezbu, dajte ideje komentare.

 

Prsten nije reprezentativan :)

 

11402629463_deecb101e0_b.jpg
Old ring by Fenod, on Flickr
 
11402630943_84494102d7_b.jpg
Ring on a book by Fenod, on Flickr
  • Upvote (+1) 1
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Pa to mi je bila i zamisao, jos nisam skapirao ekspoziciju za to, tj fejlovao sam u procesu. :)

Sta se desavalo je da svetlo sa blica unisti sve senke, dal usled izuzetno tankog prstena ili cega vec. 

Pravicu i drugi pokusaj, pa kacim rezultate ukoliko bude bolje. 

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

па са њом можеш да видиш сенку како ће да падне и да је подесиш по потреби. И она може да ти да усмеренији сноп светлости него блиц (без наставака).

 

јел користиш фиксни блиц или имаш засебан блиц?

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

па то, мож да се играш колико хоћеш, само ће ти бити јебено јер лампа даје другачије светло него блиц, па ће ти бити различите боје. 

 

Можда да пробаш да окинеш једну само са лампом и једну само блиц о плафон, и онда да им наместиш исти баланс беле па да их склопиш у једну  [:D]

Link to comment
Share on other sites

Sta znam, nisam preterano zadovoljan, ali je svakako pomak u pravom smeru, sad treba usavrsiti.  [:D]

 

-Kod slike A mi se ne dopada ugao, previse teksta je jasno, ako poradim na DOFu senka (srce) gubi formu.

-Kod slike B mi je fin ugao, dobija se osecaj prostora, pogresio sam sto su stranice bile previse...savijene da tako kazem, te je "gornji deo srca" suvise upao, verujem da bi bilo lepse da su otvorenije (kao na strokanovom linku gore)

-Slika C ima za nijansu nizi ugao, ali isti problem sa dubiniom srca.

 

Dajte misljenja. :)

 

11420537875_18292430b8_b.jpg
Slika A by Fenod, on Flickr
 
11420692963_07ae99939d_b.jpg
Slika B by Fenod, on Flickr
 
11420694743_4742ae57c4_b.jpg
Slika C by Fenod, on Flickr
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

рекијев је линк  [:D]

ако шаљеш некој риби ово, нађи неки део где ти се свиђа цитат и направи прву верзију слике

ако не шаљеш риби, онда не знам зашто се толико замлаћујеш овим  [:D]

 

иначе добар ти је вајт баланс на трећој. ако хоћеш да се играш још, обавезно искорпирај та подешавања на следеће покушаје

Link to comment
Share on other sites

Ф-еМо-Дрим :)

 

Мала допуна за претходно око споменика: изгледа да на Новом гробљу има још тога, али ми је немогуће да све пронађем. Мораћеш да стартујеш тамо некога, кад будеш ишао, да ти све покаже...

 

Нормално, то кад стигнеш, након што дан затрепти и отиду сенке... :tf:

 

што се тиче прстења: зар ниси могао да повећаш мало угао у односу на књигу, тако да се мало прикупи сенка срца на књизи?

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Da rekijev, izvinjavam se.

Na pocetku teme (kad kazem tema mislim na temu sa burmama) sam napomenuo da cinim uslugu drugaricinoj kevi koja je kuma na vencanju.

Ove burme su jedan od stvari koje bih fotografisao (delovi vencanice, bidermajer, burme...) zene vole takve uspomene. Ako vec radim to gledam da ispadne kolko-tolko ok, iako je klise. Da, imam ok wb, manje vise ok kadar i primecene greske kod kompozicije. Nadam se da ce biti bolje u sledecem turnu.

 

Kad ti sidjem do Uzica zatreptece nesto a ukljucuje tvoj shupak i moj penis. :)

Prvom prilikom se bacam na to Bruks. 

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...