Jump to content

Rad u Americi


Pisha_SU

Recommended Posts

Ајде да питам у теми, можда ће још некога то да занима.

Озбиљно размишљам о овоме од када су ми се пар другара вратила пре метар дана, са лепом зарадом.

Колико сам ја скапирао, ја морам да будем студент да бих могао уопште да аплицирам за Ворк анд травел програм и да бих добио Америчку визу (фазон треба ми разлог да се вратим, ово, оно) ?

Главна дилема ми је да ли да одложим дипломирање и аплицирам за ово? И наравно, капирам да би у старту морао да кеширам једно сома ипо евра..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

То капирам, али ми је зент ако ме одбију за визу а ја баталим факс безвезе :/ И што ми усрани агресори неће вратити паре назад :D

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Najbitnije pitanje je "šta ako

Озбиљно размишљам о овоме од када су ми се пар другара вратила пре метар дана, са лепом зарадом.

Ne znam šta podrazumevaš pod "lepom zaradom", ali generalno imaš mnogo isplativije poslove u inostranstvu od WnT programa.

Ovo ti je više da odeš par meseci, obiđeš SAD (peti mesec je isključivo turistička viza)i odlučiš da se preseliš :D

Link to comment
Share on other sites

Ајде да питам у теми, можда ће још некога то да занима.

Озбиљно размишљам о овоме од када су ми се пар другара вратила пре метар дана, са лепом зарадом.

Колико сам ја скапирао, ја морам да будем студент да бих могао уопште да аплицирам за Ворк анд травел програм и да бих добио Америчку визу (фазон треба ми разлог да се вратим, ово, оно) ?

Главна дилема ми је да ли да одложим дипломирање и аплицирам за ово? И наравно, капирам да би у старту морао да кеширам једно сома ипо евра..

Vidi ovako, glavni uslov ti je da budes redovan student i da imas u indexu redovno polozene ispite, da kada odes i prikazes to u ambasadi oni vide da imas razloga da se vratis. A sto se diplomiranja tice, ja sad ne znam kad si hteo da diplomiras, amasada je uvek negde u aprilu ili maju sve zavisi, bilo bi ti dobro da kada budes skupljao papire za ambasadu u indexu imas minumun 2 ispita nepolozena, a sad sta ce biti posle toga nije vazno, sto znaci ti posle toga mozes i da diplomiras ali to se nece videti po indexu jer si ga predao pre nego sto si diplomirao. Ili mozes jednostavno da odlozis diplomiranje.

A sto se para tice, placas prvo prijavu od 8000dinara, sto znaci da si prijavljen za program itd, onda mozes placati u nekoliko rata ostatak programa. I pored para za program trebaju ti pare za kartu.

ja iovako planiram na leto didem. Ako mi dajes popust za rurovce i ponudis primamljiv posao za mene i ortaka icicu preko vas :)

Sto se popusta tice, imas popust ako se prijavis u decembru od 50 dolara na program, ako dodjes sa 3 prijatelja imas 30% popusta na program, ako dodjes sa 5 prijatelja imas 50% popusta i ako dodjes sa 10 prijatelja imas 100% popusta tj. free program :)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta podrazumevaš pod "lepom zaradom", ali generalno imaš mnogo isplativije poslove u inostranstvu od WnT programa.<br />Ovo ti je više da odeš par meseci, obiđeš SAD (peti mesec je isključivo turistička viza)i odlučiš da se preseliš :D

Pa, pazi, radili su neke selidbe u Njujorku i bili dobri oko 4k$ mesecno uz ne preterani fizicki rad.. Dosli su puni tehnike,firmirane garderobe i izdrkavali se sa troskovima i tamo a sad i ovde :) Tako da, kapiram da uz razumno troskanje mogu da zaradim za auto za 3,4 meseca :)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

^ + 1

Jesu poslovi svi tipa cistac soba, rad u meku itd ili ima i nesto zanimljivije?

Imas te poslove uvek, naravno imas i druge poslove, sve zavisi od tebe, na sajtu imas spisak poslova, taj spisak ce se menjati, kad se odlucis da ides sesces dobices spisak pa ti izaberi. A tamo kad si uvek mozes naci sam posao, sto je po meni mnogo bolje, ako si imalo snalazljiv i sposoban nacices posao koji zelis.

Ja na primer kad sam isao, meni agencija nije trazila posao, nego sam ja isao na slepo i sam trazio i lepo sam se snasao, prvi put sam radio samo 1 posalo, ali sam imao mnogo prekovremenih sati sto mi je bilo kao da radim 2 posla a 2. put kad sam isao, promenio sam ukupno 4 posla. Samo zavisi gde ide.. :)

Link to comment
Share on other sites

Imas te poslove uvek, naravno imas i druge poslove, sve zavisi od tebe, na sajtu imas spisak poslova, taj spisak ce se menjati, kad se odlucis da ides sesces dobices spisak pa ti izaberi. A tamo kad si uvek mozes naci sam posao, sto je po meni mnogo bolje, ako si imalo snalazljiv i sposoban nacices posao koji zelis.

Ja na primer kad sam isao, meni agencija nije trazila posao, nego sam ja isao na slepo i sam trazio i lepo sam se snasao, prvi put sam radio samo 1 posalo, ali sam imao mnogo prekovremenih sati sto mi je bilo kao da radim 2 posla a 2. put kad sam isao, promenio sam ukupno 4 posla. Samo zavisi gde ide.. :)

Koliko manje se placa kad ti agencija ne sredjuje posao? Da li su ogranicena mesta po gradovima (kapiram da vecina ipak oce u New York)?

A i ovaj Sukijev fazon nije los, skupis se sa 10 random ljudi, razdelite taj popust, svakom 10% manje... :)

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

ma vi ste neozbiljni ako vi odete ja se tetoviram na celo :))

Od svih vas jedino mi SOMI deluje odgovorno ,bez ljutnje :))

Svi bi neki brzi kes za kratko vreme nema to nigde :))

Idu oni tamo ciste,rade ko konobari po dva tri posla ko kako moze pa se se onda vrate s nekom kintom. E sad neko iskoristi pametno neko se troskari na gluposti to je vec nesto drugo. Al da tamo uzivaju lazu, uzivanje je tek u srbiji :)

Moji drug ih vodi i znam kako je i na brodu i kao spasioc i cistaci bazena pa i konobari. Nije toliko jednostavno i lako. Ako si vredan i hoces da zaradis zaradices, ako ides u obilazak ponesi kintu od kuce odma :))

Link to comment
Share on other sites

Jedan od tih drugara je prva 2 meseca radio 2 posla i jos sa strane, a druga 2 meseca je trosio to i putovao po Americi, bacio u Vegasu pare i vratio se na nekoj 0 :D

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...