Jump to content

IELTS test


Recommended Posts

Da li je neko polagao (uspesno :P) IELTS i kakva su iskustva. Koji je najbrzi nacin pripreme za isti (posto kursevi uglavnom traju od 3-6 meseci) i da li postoji neka "proverena" literatura za pripremu istog.

Hvala unapred.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ја сам полагао "TOEFL". Није исто, али је контам слично.

Не знам да ли на "IELTS"-у питају граматику директно. Ако не, само слушање, читање, писање и прича, нађи негде пробне тестове и ради сам код куће. Набиј слушке и симулирај тест колико можеш, временска ограничења. Ако владаш језиком не би требало да ти буде проблем. Мораћеш да се уклопиш у форму теста, ово посебно важи за писање, увод, разрада, број реченица у сваком делу и сл. Али мислим да би метар дана преданог рада морало да буде доста за ОК скор.

Канада? :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ја сам полагао "TOEFL". Није исто, али је контам слично.

Не знам да ли на "IELTS"-у питају граматику директно. Ако не, само слушање, читање, писање и прича, нађи негде пробне тестове и ради сам код куће. Набиј слушке и симулирај тест колико можеш, временска ограничења. Ако владаш језиком не би требало да ти буде проблем. Мораћеш да се уклопиш у форму теста, ово посебно важи за писање, увод, разрада, број реченица у сваком делу и сл. Али мислим да би метар дана преданог рада морало да буде доста за ОК скор.

Канада? :)

Ne mislim da je meni potrebno, nego gledam za zenu. Pogledacu i ja u svakom slucaju kada nadjem. Gde da nadjem "proverene" probne testove ?

Da, Kanada :)

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Пробај "регуларним" каналима, торенти и сл. IELTS preparation test Ја сам тако нашао за TOEFL. Сећам се да је фирма КАПЛАН имала јако лепе припремне тестове. IELTS су Британци, могуће да неко други прави за њих.

Све што је новије је корисно. Ако су пробни и прави исти по форми то је то. ГРЕ су рецимо променили прошле године, па све што сам ја имао сада је ћубре.

Требало би да има и басплатан тест на сајту ко год организује IELTS. За TOEFL је макар било.

Срећно

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

isao sam na pripreme za ielts, tri meseca traju, i polagao. nije naivno, al' nije ni tesko. sibni mi pm sutra da se setim imam li gajbi neke dokumentacije i testova.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko polagao (uspesno :P) IELTS i kakva su iskustva. Koji je najbrzi nacin pripreme za isti (posto kursevi uglavnom traju od 3-6 meseci) i da li postoji neka "proverena" literatura za pripremu istog.

Hvala unapred.

IELTS ima 2 verzije academic i regular, verovatno si skidao one IELTS knjige koje poseduju zbirke testova pa si mogao da vidis da je podeljeno u sustini na listening reading writing speaking. U sutini najtezi deo ljudima je reading i writing, kod pisanja moras dobro da pazis sta i kako pises a kod readinga se desava da su tekstovi dosta komplikovani medjutim kad radis te testove i utreniras se za njih nije problem da se poloze. IELTS u sustini polazu svi koji zele da studiraju u inostranstvu, ako zelis neke prirodne nauke onda moras i GMAT ili GRE zavisno od master programa, cilj tih testova je isto da vide znanje engleskog i kako baratas sa nekom osnovnom matematikom.

IELTS polaganje kosta 180 evra ili kod ja mislim 18000 dinara, mozes ovde se prijavis https://ielts.britishcouncil.org/Default.aspx

Bitno je da imas preko 6.5 toliko u sustini minimalno svi traze, meni su trazili 7.0 writing, ocene idu od 6-9. Uzmi da proradis malo testove i ovde imas kalkulator da izracunas koliko to valja http://ielts.calculator.free.fr/

Sve zavisi od tvog poznavanja engleskog u ovom trenutku, ja bih ti preporucio da prvo samoinicijativno uradis test i da vidis gde si a onda da popunis rupe radeci sa nekim profesorom koji sprema za IELTS ili da odes u neku skolu jezika koja ima spremanje IELTS ispita.

IELTS nije tezak ali treba jedno mesec dana spremanja ako si vec na visokom nivou sa engleskim, test se fokusira na tvoju prakticnu primenu jezika sto je bonus jer nema nekih nepotrebnih gluposti.

Link to comment
Share on other sites

TOEFL i IELTS testovi koriste materijal iz srednje skole, bukvalno. Znaci uzmu neki tekst koji se pre par godina obradjivao u srednjoj skoli i onda ti odgovaras na pitanja. Kada uplatis termin za polaganje oni ti ovo otvoreno kazu u emailu. Bas kao sto De1 kaze, oba testa imaju 4 dela (citas, slusas, pricas, pises). Ovi sto spremaju za testove su mamipare, jer ti uvek dobijas neki random tekst ili temu, znaci svodi se na - ili znas engleski, ili ne znas.

Nije moguce da okines na ovim testovima, jer oni samo mere koliko dobro neko zna engleski, nema crte za prolaz ili padanje. Naravno ako hoces da upises neki fakultet u Kanadi, onda oni kazu tipa: "morate da imate TOEFL od najmanje 76 bodova", pa ti onda vidis na osnovu testa da li si u stanju da razumes nastavu, ili ne.

Evo skinuo sam ti sa newz-a jednu knjigu i neke testove novijeg datuma:

http://speedy.sh/JwnEY/RUR.zip

http://speedy.sh/e9kgT/RUR1.zip

Lozinka je u oba slucaja "Zola".

Sto se samih testova tice, ovde u Kanadi traze jedno ili drugo, ne traze nikad oba. Ima skala kako se TOEFL bodovi konvertuju u IELTS bodove i obratno. Za zenu ti je verovatno laksi TOEFL koji se radi preko racunara, za razliku od IELTS gde imas zivog coveka.

Link to comment
Share on other sites

ja sam išao na pripreme pa sam na kraju iskulirao polaganje jer sam odustao od mastera.

trebalo bi izdvojiti neko vreme za vežbanje jer je dobar deo testa koncipiran tako da ti hvata greške "na foru". na primer, u speaking delu, imaš one fore kad lik sa snimka kaže nešto pa se posle ispravi ili upotrebi neki žargonski izraz itd.

sve u svemu nije teško toliko, pogotovo ne za ocenu do 7.5 ili čak 8.

ako hoćeš poslaću ti ja "zvaničnu" skeniranu knjigu sa sve snimcima za listening, kapiram da je to najbolji materijal za spremanje.

edit : http://dl.dropbox.com/u/21909476/New_Insight_into_IELTS__book.rar

knjiga sa prihvatljivim odgovorima + audio fajlovi + radna sveska sa prihvatljivim odgovorima

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...