Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Buvljak i radio klub, standardna mesta za nabavku za sve koji su imali praksu u ETŠ školama :D

U to ime,

http://www.kelco.rs/...q=transformator

hvala drugari, resio sam drugacije - iz uredjaja izvuko originalni ispravljac koji radi 110V AC -> X DC, proguglao na netu koliko je to X (gde su ljudi pricali da je 9 - 12v, zavisno od opterecenja), i onda stavio 220 AC -> 12 DC . Sljaka ko sat o/

Link to comment
Share on other sites

markets.com, online brokerska kuca. Pocinjem dovodjenjem novih klijenata (zovem ljude i smaram da trguju na berzi preko njih), napredujem kad im dovedem XY $ novog kapitala, sve u svemu bice stresno na pocetku, ali bice dobro

rofl, preko puta YUBCA su. Imbecilna firma... Gomila nekih kvazi brokera sa kravatama i nekim "hiljade i hiljade evra" pricama. Ako ti isplate prvu platu, javi.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Ako imas neka sranje iskustva sa njima, reci dok se ne ukanalim!

otisao na razgovor, video da pricam sa trogloidima, ostao do kraja, cisto da se smejem kad sam se vec iscimao preko pola grada do dole... jos kazem liku u facu, kao "zaista mi ne treba kirbi-piramida posao", posto sam video kuda ide razgovor...

I on kao "ne znam sta je to"... I posle 2 sata mi salju poruku, "postovani, pocinjete sa radom od sutra", naravno, iskulirao...

Pritom svi nose neke kravate, odela, i satove od po 500 jura. Ali ono je pisanje od smeha.

Nadji bre neku fizikaliju, ide zima, taman ces malo da se ocelicis, retko gde mozes da nadjes neku administraciju sad.

Sta znam, nemam sad neka pametnija posla i obaveze, probacu pa kako bude. Vise mi znaci to sto sam izdominirao sve intervjue i kurce, i jedini primljen od 15ak ljudi koji su dosli, malo kao self confidence boost

ne zaludjuj se, nadji bilo sta drugo... trafika, trafika, barem da dobijes neku lovu

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Nije mi zbog para atm, nemam egzistencijalnih problema pa da moram da radim nesto, vise mi je zbog iskustva, jer nikad nisam radio kancelarijske poslove, ono, odnosi sa ljudima u firmi itd, neka vrsta obaveze, sticanje radnih navika posto vec par godina ne radim apsolutno nista. Ako se ispostavi da je banana, zapalicu iste sekunde

Link to comment
Share on other sites

ako ti ne treba lova, onda radi sta ti dusa iste :) barem ces moci da stavis u CV neki dan. Inace to ti je klasican telesales program koliko sam skapirao, zoves potencijalne klijente i pricas im bajke, nakon toga se prebacuju na farmere koji muzu lovu od njih i daju im "savete" kako da dobro potrose svoje pare. Ako imas zeludac da slusas da ti neko place za ustedjevinom svoje bake, onda go for it tiger! :D

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

matori, imas trener aplikaciju na njinom sajtu, koju verujem da si vec skinuo

to ti je kao poker avendzers, samo sto radis sa podacima sa berze. I onda ti ostaje odredjeni "pot" unutar firme.

Naravno, kada "napredujes" onda verovatno kreces da "savetujes" klijente. Svako tvoje "savetovanje" zadrzava klijenta u tvojoj firmi, tako da si ti neka tutorial kuca, za wannabe weekend brokere.

E sad, nekad moze da se desi i da vasa kuca omasi u proceni, i tako ljudi puknu, odnosno, onda ti klijent jebe majku preko telefona "pa kako sad to". Onda decko ode i zaduzi se kod zelenasa da bi vratio lovu, pa mu onda ti opet das losu procenu, pa lik pukne, itd itd itd.

Svakako, vise razumem fatu koji sabija poker za tudje pare nego "gledanje u berzni pasulj".

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

To sve stoji, s tim sto te savete mogu da daju samo za to obrazovani brokeri, sto ja nisam. I da, berza je u sustini kocka kao i svaka druga, a klijenta ce zadrzati profit, i u najboljem je interesu, i firme i njega da on pravi profit. Sto vise para pravi, vise ce trgovati = veci cut firme. Kapiram da u ovu pricu nece bas ulaziti random likovi, nego ljudi koji i znaju ponesto o berzi

Link to comment
Share on other sites

Niti ti prodaju pricu da ces zaraditi brdo para, niti ti sami uzimaju pare.

Nisam josh upucen u detalje jer mi josh traje obuka, ali "saveti" koje ti oni daju su tipa "apple izbacuje novi telefon za X meseci, ocekuje se da ce njihove akcije skociti" pa ti onda radi sa tom informacijom sta oces. Ako si ti kao klijent igrom slucaja upucen u nesto, tipa stanje na bliskom istoku, mozes mozda da predvidis kad ce skociti cena nafte pa kupis i zaradis, mozes i da failujes pa puknes.

Firma uzima cut na svakoj tvojoj transakciji, znaci sto ti vise trgujes vise para firma pravi od tebe kao klijenta. Na primer, unca zlata kosta atm oko 1709,19 dolara, a oni po svakoj unci koju ti kupis uzimaju 5 centi, ako kupis 10 unci zaradice 50 centi itd

Edited by Shomi~
Link to comment
Share on other sites

To sve stoji, s tim sto te savete mogu da daju samo za to obrazovani brokeri, sto ja nisam. I da, berza je u sustini kocka kao i svaka druga, a klijenta ce zadrzati profit, i u najboljem je interesu, i firme i njega da on pravi profit. Sto vise para pravi, vise ce trgovati = veci cut firme. Kapiram da u ovu pricu nece bas ulaziti random likovi, nego ljudi koji i znaju ponesto o berzi

nemas skole za brokere koliko ja znam, vec ti je sve to u hodu...

ono, klasika, srusi se avion lufthanze, kupujes akcije te firme, posle 2 dana izadje da je ipak boing kriv za to, onda prodajes lufthanzu, kupujes boing, itd :) mislim, to su sve "idealne" situacije i kapiram da ti prosto ne mozes da pratis tok svih sirovina i akcija kojim se trguje, vec ima vas 10 koji se podele po sektorima i onda ti pratis desavanja u siriji, pera prati akcije gugla, a mika i zika prate dal se tanker neke kompanije prevrnuo, itd itd... ja, iskreno, sam pokusao to da radim u onoj njihovoj aplikaciji, ali to zahteva realtime pracenje, secam se da sam na kraju bio nekih 30k $ u minusu, prosto, retardiran sam :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...