Jump to content

Neki dizajn


Pesma-mrtve-dece

Recommended Posts

odlično je komšo, mislim da znam ko će mi raditi enterijer kad budem uzeo gajbu

takođe sam veoma zadovoljan enterijerom nove firme, sve pohvale

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Generalno ste u pravu. Ta platforma bi mogla drugacije da se organizuje, videcu jos za to ako me ne bude mrzelo :)

A što ne bi policu s knjigama prebacio iznad kreveta, a taj prostor iskoristio za komp, i tako izbegao opasne stepenice i prčvarnik gde ne može da se radi jer je tesno

Mislim lepo je ovo na slici al ko bi tu živeo zapravo :D

Pazi, ovo nije u fazonu "vidi sto je lepo"... nego u fazonu "tesan stan"... ima visinu za ovako nesto, a moje lichne preferencije su takve da nikad ne bih stavio radno mesto odmah pored kreveta (posebno na ovom slucaju zato sto tu gde je tepih, trebalo bi da bude neki kombo dnevne sobe i kuhinje.

Platforma ima 180x130cm ... znaci radno mesto shirine 130cm je po standardu prilicno ok, a ako gledas da je dubina stola oko 70cm.... metar je dovoljno za blejanje... nije to bas tesno tako kao sto se chini.

ALI, hvala svima na komentarima, dali ste im ideju da redizajniram malo.. tj. da okrenem platformu, tako bi i stepeniste bilo zahvalnije, mozda bu mogli da se ubudze chak i normalna gazista, videcu kasnije ako stignem.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

bilo je na TLC emisija o malim syanovima, riba ( kineskinja ) je ovakav prostor konzolom podelila vertikalno, dole dnevni boravak, radni sto, stocic, gore krevet i ormari. prostorija je bila oko 20 kvm u osnovi, i meni je bilo mega kako je sredila, kako je cozy i funkcionalno. salonac gajba, tako oko 350 cm visoka.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

kad već pričamo o praktičnosti, mislim da je radni sto iznad kreveta fail iz par razloga:

- prašina, mrvice i sve ostalo što pada, pada direktno na krevet

- aj da te vidim da se popneš ovim stepeništem noseći kafu ili sendvič, od deset pokušaja ima da prospeš nešto tri puta

što kaže igor, bolje je krevet gore a dnevni boravak dole

Link to comment
Share on other sites

Iz estetskog ulga odlično, iz ugla funkcionalnosti sve što su drugi ljudi nabrojali manje više.

1. Prašina i ostalo što pada direktno na deo kreveta gde držiš glavu.

2. Sigurnost

3. Udaljenost od ostatka objekta, iziskuje previše penjanja gore - dole, ako treba da se donesu neki papiri/dokumenta, knjige, hrana/napitak. Tako odvojeni kutak treba da bude mesto dužeg zadržavanja, pa bi ti preporučio, ukoliko je moguće, proširenje platforme do kraja prozora i stavljanje estetski prihvatljive ograde. Time bi povećao sigurnost i funkcionalnost, jer bi ostatak galerije ispunio recimo policama , sa knjigama, diskovima, radnim materijalom i ostalim stvarima koje bi ti bile potrebne u radu na računaru.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetime.

- Krevet ostaje sigurno dole.. zato sto je sve ovo zamisljeno kao lagana platforma. Kad bih stavio krevet gore, to bi znacilo vecu platformu, i onda bi se svetlo u sobi skroz naskroz sjebalo, taj potencijalni dnevni boravak koji bi se nalazio iza ovoga ne bi mogao da funkcionise tako, bio bi u senci, kao i radno mesto.

Ali cu verovatno malo promeniti platformu.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

kako bi ja to uradio (lol)

Ja bi umesto male platfome stavio konzolu/platformu na koju moze da stane krevet i jos nesto, i ne bi isla do prozora. Onda bi i dalje bilo svetla, a realno mislim da je prijatnije da mesto za spavanje bude gore.

Nesto sam se primio na uredjenje enterijera, kada sam sredjivao gajbu sam sam seo i nacrtao sav namestaj, raspored, i izgled elemenata. Onda sma uzeo neki program za modelovanje (besplatan) i primio se ko malo dete, par puta se potukao zamalo sa zenom ok koncepta :)

I ono svi koji su videli su kao WAU, koji ti je arhitekta ovo uradio. A ja se nadimam od srece :)

Tako, nekad me zaboli sto nemam ni malo talenta za slikanje, crtanje, muziku, prostor :(

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

pored toga što su ljudi rekli

mislim da je bolje da ograda ne bude ovakva, jer ako ti padne olovka/papir sa stola, moraćeš do dole da bi je pokupio. plus ako staviš neku ogradu od metar od stakla/pleksiglasa mislim da bi vizuelno bilo lepše, i otvaralo bi prostor

batko, jel ovo tvoj trip, ili zapravo rešenje nekog "pravog" prostora? koliko je visok plafon ovde, deluje mi da ne može biti ispod 4m

inače, carski sve

Totalno moj trip.. u fazonu "ajde da uradim nesto ovako". Tipa zadao sam sebi zadatak da probam da spakujem ovo na malo mesto ,a da vertikalnu organizaciju prostora sto manje modifikujem, tj. da ostane ta dupla spratna visina (oko 4,8m je visina) posto smatram da ima to u zivotnom prostoru moze da bude poseban kvalitet.

kako bi ja to uradio (lol)

Ja bi umesto male platfome stavio konzolu/platformu na koju moze da stane krevet i jos nesto, i ne bi isla do prozora. Onda bi i dalje bilo svetla, a realno mislim da je prijatnije da mesto za spavanje bude gore.

Nesto sam se primio na uredjenje enterijera, kada sam sredjivao gajbu sam sam seo i nacrtao sav namestaj, raspored, i izgled elemenata. Onda sma uzeo neki program za modelovanje (besplatan) i primio se ko malo dete, par puta se potukao zamalo sa zenom ok koncepta :)

I ono svi koji su videli su kao WAU, koji ti je arhitekta ovo uradio. A ja se nadimam od srece :)

Tako, nekad me zaboli sto nemam ni malo talenta za slikanje, crtanje, muziku, prostor :(

Pa pazi, u krajnjem slucaju je to subjektivna stvar, sve se to i radi za posebne ljude klijente u nekoj postavci stvari, pa kad bih radio tebi nesto, verovatno bih ti stavio spavanje gore :) Ako te ne mrzi okaci to sto si radio oko organizacije gajbe svoje, zanima i mene sad :)

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...