Jump to content

Ghost image


Member

Recommended Posts

Interesujeme kako da napravim ghost image i koji je najbolji software za to.

Komsija ima 2 identicna kompjutera, ali bez operativnog sistema pa me zanima kako da napravim ghost image sa svim programima kako bi sebi ubrzao proces instalacije a i za kasnije intervencije :)

Link to comment
Share on other sites

Pa inače bih preporučio Acronis True Image Home, ali 2009, 2010 verziju najkasnije. Iako novije rade super, mnogo se integrišu usam sistem i postoji velika šansa da neće moći da se aninstaliraju posle. 2011 verzija je super, ako ne planiraš da je aninstaliraš ikada. Second best opcija je EaseUS ToDo Backup Free. Oba programa rade veoma slično, jednostavno i brzo, samo što se Acronis plaća, a EaseUS ne i ne pravi instalacione probleme kada se uklanja.

PS: tebi u principu trebaju ove dve radnje -

Bekap http://kb.acronis.com/content/13450 i

Kloniranjehttp://kb.acronis.com/content/15287

veoma je sličan fazon i u EaseUS.

I da, nikako ne instaliraj Acronis True Image Home 2012 sem ako nemaš nekim čudom original, jer ako ti rikne instalacija, istekne ili slično, nećeš moći da ga aninstaliraš niti instaliraš neki stariji Acronis.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Da to je ono sto meni treba, hvala

Inace ono sto ja pokusavam da postignem je:

1. Instaliram windows sa driverima, office-om i nekim osnovnim programima.

2. Uradim backup i narezem ga na cd/dvd

3. Uradim recovery sa tog backup-a na drugi komp (buduci da je ista konfiguracija).

4. Ponovim isti postupak kad god me zovne da mu "popravim komp"

Link to comment
Share on other sites

Pa tako nekako, mada računaj da ako instaliraš Win7, plus apdejtovi, programi i sve to, imaćeš na kraju bekap fajl od sistemske particije, na punoj kompresiji od oko 10-15GB (kada bekapuješ Win7, obavezno ostavi pored standardne win particije da ti bekapuje i System Reserved particiju od onih 100mb). Možeš naravno da namestiš pre bekapa da ti on sam podeli na veličinu za dvd recimo. A možeš da ga prosto sačuvaš na nesistemskoj particiji.

Oba programa podržavaju bekap iz Windowsa naravno i iz DOS-a tj. van Windowsa, a oba takođe podržavaju rescue USB i CD. Pa sa njima možeš da odmah bez ulaska u Win restoruješ image, ili sa diskova ili neke particije.

A na drugi komp možeš i tako, a možeš i da ukačiš hdd iz tog kompa u ovaj instalirani i samo u programu da ga kloniraš, mada ako praviš bekap, a to uvek treba raditi, onda ti je svejedno.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...