Jump to content

Navigacija


Trooper

Recommended Posts

Spremam se za neki put pa malo updatujem navigacioni softver koji imam u kolima. Skinuo sam iGO Primo za WinCE i svukao neke "iGO R3 NAVTEQ Europe Maps 2012.Q1" mape medjutim primetio sam npr da nema i dalje novog mosta na Adi

Takodje, cuo sam da rutiranje nije bas najbolje odradjeno na pojedinim sekcijama, tipa softver pokusava da vas proveze kroz pesacku zonu, preko mosta koji je zatvoren, a o kretanju kroz jednosmerne ulice suprotnim smerom i skretanje levo/desno tamo gde je zabranjeno da ni ne govorim.

Kakva su vasa iskustva sa navigacionim uredjajima? Da li postoji neki paket mapa koji je sveziji od ovoga?

Link to comment
Share on other sites

raspitaj se da nisu iste mape za taj igo za kašiku i igo za android, pošto ćeš za ovaj drugi sigurno lakše naći mape

a i gps navigacija je generalno fail, papirna mapa zakon!

i naravno gpsunderground.com

Link to comment
Share on other sites

Mape za iGO su iste za sve platforme, bilo da se radi o WinCE, Android ili bilo kojoj drugoj aplikaciji. Isti su čak i fajlovi za glas i sl, pa ako skineš recimo srpski glas za jednu platformu samo posle prekopiraš isti fajl na druge.

Što se detaljnosti mape - tako ti je kako ti je :) Ja mislim da koristim iste te mape i u 95% slučajeva rade ok. E ostaje tu tih 5%, gde može da se desi da fali most, desilo mi se jednom, mislim za Mađarsku, da ne kapira da se autput nastavlja, već da hoće da me pošalje na neku magistralu pored i tako. Desilo mi se u Grčkoj da ne zna da postoji tunel ispod mora već me šalje oko zaliva (kad se ide na Lefkadu) i sl. Ali prosto mislim da ne postoje savršene mape i treba gps shvatiti kao pomoć, ali svakako gledati i saobraćajne znakove i uvek primenjivati zdravu logiku, takođe proveriti trasu puta preko Via Michelin ili tako necega pre odlaska na put. Meni je to najbolja kombinacija i zasad nisam imao nijedan problem kad sam tako postupao.

E da, s Garminom mi se desilo u Istanbulu da me odvede u potpuno pogresan deo grada jer se ulica zove drugacije u stvarnom zivotu i navigaciji. Dakle nije samo do softvera, sve mape brljaju pomalo.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Spremam se za neki put pa malo updatujem navigacioni softver koji imam u kolima. Skinuo sam iGO Primo za WinCE i svukao neke "iGO R3 NAVTEQ Europe Maps 2012.Q1" mape medjutim primetio sam npr da nema i dalje novog mosta na Adi

Takodje, cuo sam da rutiranje nije bas najbolje odradjeno na pojedinim sekcijama, tipa softver pokusava da vas proveze kroz pesacku zonu, preko mosta koji je zatvoren, a o kretanju kroz jednosmerne ulice suprotnim smerom i skretanje levo/desno tamo gde je zabranjeno da ni ne govorim.

Kakva su vasa iskustva sa navigacionim uredjajima? Da li postoji neki paket mapa koji je sveziji od ovoga?

Mislim da treba da das 40k za auto i kontam ubacice ti normalnu navigaciju, poz.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...