Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Mogao bi ceo dan da se zanimam ovim :D

http://www.cesmes.fi/pallo.swf

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Trilateralni odnosi izmedju dve rečenice i tušea.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ivane, plz.

"postovi od admina" znači da je neko ubio, iseckao i samleo admine, i od dobijene mase napravio nekakve postove

"postovi admina" znači da su u pitanju postovi koje su sačinili admini

Link to comment
Share on other sites

Pa sad, ne znam kako ti to izgleda, ali genitiv je ispravno koristiti sa i bez predloga, pogotovo kad se oznacava pripadnost, u ovom slucaju kome napisani postovi pripadaju. Mozda malo rogobatno zvuci, ali nikako kao u primeru koji si ti naveo.

Link to comment
Share on other sites

hm sad si otvorio pandorinu kutiju

recimo mozes reci "volim te OD JANUARA" i tu je OD ok jer je to genitiv uz prilosku odredbu za vreme

Ali "postovi OD admina" je rogobatno. Ne kazem da je neispravno, mada mislim da nije, ali je u svakom slucaju rogobatno.

Covece, kakvu sam nastavnicu srpskohrvatskog imao, jos u ponoc neko da me probudi (tj u tri ujutro) napamet bi znao sve padeze i vikao IDE KUCI PEVAJUCI!

editi : nije jeste poteto potato

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ivane, sve je to tacno, ali tu stoji da je posesivni genitiv bez predloga jer sa njim zvuci rogobatno, nikako nije netacno. Knjizevno je ispravno i jedno i drugo.

@Fatso: Kakvu sam sam ja tek imao nastavnicu, unistavala nas je. Secam se u sestom razredu kad nisam nasao logicki subjekat u recenici da sam dobio veoma jako cupanje zulufa koje i dan danas pamtim. Sledece godine sam dogurao na republicko takmicenje iz srpskog :)

Link to comment
Share on other sites

jel mora da se ima zdrastveno osiguranje kad ides u Grcku? tj jel postoje kazne ako nemas?

Јок, осигурање се узима чисто због себе, није обавезно.

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...