Jump to content

Kurcpindo


Recommended Posts

Izgleda da je došao taj trenutak da raskidam saradnju sa kupindom zbog bezobraznih poskupljenja i prosto ukidanja povoljnosti po maloga čoveka kao prodavca. I tu nisam jedini, znam još par ljudi koji dižu ruke od njih. Pa kad već tako uspešno teraju fizička lica sa svog sajta rekoh da potražim alternativu neku. Pa ako imate šta da preporučite, a da je domaće, sličnog koncepta kao Kupindo i najbitnije - da imate iskustva sa tim servisom ako je moguće.

Svaki predlog je dobrodošao :D

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Probaj ishop.rs i kupujem.rs, mada ne znam da li mogu fizička lica tamo da kače.

E, da, i limundo :tf:

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je došao taj trenutak da raskidam saradnju sa kupindom zbog bezobraznih poskupljenja i prosto ukidanja povoljnosti po maloga čoveka kao prodavca. I tu nisam jedini, znam još par ljudi koji dižu ruke od njih. Pa kad već tako uspešno teraju fizička lica sa svog sajta rekoh da potražim alternativu neku. Pa ako imate šta da preporučite, a da je domaće, sličnog koncepta kao Kupindo i najbitnije - da imate iskustva sa tim servisom ako je moguće.

Svaki predlog je dobrodošao :D

a jel mozes da napises koji su im uslovi koji procenat uzimaju itd cisto da znamo mi koji nismo prodavali al mozda bi nesto jednoga dana?

oO

 

Link to comment
Share on other sites

pa vako, procenat od prodatog predmeta je za gomilu stvari dosegao 10% ili čak više procenata, za tehniku to važi najviše i redovno dobijam mejlove poskupljenja... jedine popuste (koji su vremenski ograničeni) koje kao daju je za odeću, što meni lično ne treba. Za što se više prodaje predmet, to je veći procenat, ne znam sad na pamet za preko koliko važi drugi procenat. Ali to je kao, aj normalno.

Recimo opet su vratili da se preko tri slike u opsiu predmeta doplaćuje. Pa je reklama na naslovnoj strani bila do skora 149 din za 14 dana, sad je 199 za 7 dana. Um, pa onda ako si nov, jedini izbor naplate kad prodaš imaš ili lično preuzimanje ili njihov Limundo Cash sistem, koji ja lično ne želim da koristim. Onda recimo nebitno koliko imaš ocena pozitivnih i napisao si u uslovima prodaje nešto što nije baš skroz po njihovim pravilima, oni ako to primete, daju ti automatski upozorenje (posle tri ti gase nalog) tj. oni to zovu upozorenje, a u stvari je minus i upozorenje, žuti karton itd. koji važi 6 meseci pa se onda resetuje. Umesto da ti lepo kažu, "e, nije to kul, ispravi da ti ne pišem minus kod nas u crnu knjigu" automatski ti daju faul. Tehnička podrška je nekad ok, nekad ti uopšte ne odgovore na pitanje i posle ti prebace i daju upozorenje na konto toga, kao što su meni poslali upozorenje u vezi nečega u uslovima prodaje, za šta sam ih ja pitao pred dva meseca i odgovorili su mi sve, samo ne ono što sam pitao, a čak sam im i uzvratio da mi nisu odgovorili tada i opet mi pošalju isto. Isto su mi tako ugasili predmet bez ikakvog obaveštenja (u pitanju je bio original Win XP disk) i 6 meseci kasnije mi stiže "E drago moji blabla, imali ste 6 meseci ber upozorenja, resetujemo na nulu." a ja se pitam kad sam pa dobio upozorenje.

Prosto, ok je teoretski servis, ali mnogo je neisplativo postalo sve i tačno se vidi da olakšavaju velikim prodavcima (firmama), a male prodavce ko jebe. Od skora su se pojavile dve, tri firme koje imaju cene novih predmeta, pod garancijom, koje su nerealne i recimo ja prodajem isto to za iste pare bez garancije, a da prodajem jeftinije mi se ne isplati. Meni odgovara da se lično preuzme ili da šaljem posle uplate i naravno da me što manje smaraju telefonom već sve preko poruka na samom servisu, oni mi to sve više otežavaju sve češćim izmenama pravila, da ne pričam da sve što prodajem ima nefer konkurenciju u firmama koje im ulivaju novac na sve strane i imaju preniske cene.

Malo sam na brzaka ovo napisao ali to je nekako u globalu to :D

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Probaj licido.com, ja sam skoro presao tamo iz istih razloga kao sto si i ti naveo.

Za sada nije lose, videcu kad malo vise krene sa celom pricom.

Ali ovde su aukcije u pitanju, a ako ti treba nesto bas slicno kupindu, probaj onaj kupujemprodajem.com, koji se meni licno ne svidja zbog cudnog nacina naplacivanja itd.

Takodje, videh i da su Halooglasi otvorili neki novi portal i podelili ga, na tri velika dela, pa je sada kao kul, al tu jos nemam nekog iskustva.

skipper.jpg

The only light at the end of the tunnel is light of upcoming train.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...