Jump to content

Za drugare koji misle da ce da idu na brod


Recommended Posts

ja sam isto tog mišljenja, treba stalno raditi na sebi, a pare će doći, pre ili kasnije, ako si kvalitetan u tome što radiš

ja svakog dana radim na usavrsavanju moje poker igre,citam knjige,premotavam ruke koje sam izgubio ili lose odigrao,i trazim gde sam pogresio,jednog dana cu postati profesionalac,do tada cu biti samo regular grinder pilicar [^] A ako mi nestane Pero para,bicu ti ljubimac ko snicla,ko sto si uvek zeleo! [:D]

Edited by gruja

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

apropo drugih zanimanja:

- Ortak kog znam iz osnovne, zavrsio prava gde naravno nema ni traga poslu, krenuo sa ničim više od polovnog Canon 40D i dosta strpljenja pre 2 godine, cimao se sa stock fotografijom, ulagao malo po malo u opremu, sad u potkrovlju ima sobicu od koje je napravio pravi mali studio i zaradjuje dovoljno da izdrzava sebe i devojku, da ode na more, da dalje širi biznis

- Drugarica iz dosade uzele da šije neke hipster torbe / djindjuve / ogrlice, sada je pocela da ih prodaje online i kaze da se posao bas zahuhtava, od toga placa sebi studije u Bgd

- Još jedan ortak iz Niša u kome naravno nema posla ni za lek i teška je depresija kako god okreneš, uzeo sa još jednim likom da pravi terene, figurice i ostale zajebancije za pen&paper RPG, one Warhammer vojske i slično. Prodaju to isključivo amerima i zarađuju fazon 500-1000 usd mesečno (nije neka para, al polako šire ponudu i imaju sve više klijenata)

- par kolega koji su shvatili da programiranje nije za njih i okrenuli se grafičkom dizajnu / 3D modelingu i rade kao freelanceri na sve strane ...

Al ti ljudi su u manjini i stvarno retko ko u ovoj zemlji ikada krene malo ozbiljnije da razmišlja u pravcu "jebote, daj da pokrenem neki svoj biznis". U situaciji u kojoj se nalazimo donekle ih i razumem, al mi je opet to sve mnogo tužno...

pa cekaj sad bas seres!

sto ti ne pokrenes freelance programiranje (cujem da mozes i do 15k € da zaradis lol), nego radis z mrski ms?

opet cu ponoviti, mi zivimo u prilicno besperspektivnoj zemlji, a brod nekom meze biti ujazablenje, a nekom i sjajna stvar.

eto ja znam za slucaj da covek vrate sa broda cim je maltene krenuo jer je duvao i karao gosce. isto bi uradio i u freelance web php ruby support offshore kompaniji.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

sto ti ne pokrenes freelance programiranje (cujem da mozes i do 15k € da zaradis lol), nego radis z mrski ms?

zato sto mi se ukazala prilika. Inace imao sam svoju firmu 2 godine dok nisam nasao ovaj posao. I da nisam dobio posao u MSu i dalje bih radio za sebe jer je neuporedivo bolje od mase poslova koje ovdasnji "privatnici" nude.

Link to comment
Share on other sites

ja svakog dana radim na usavrsavanju moje poker igre,citam knjige,premotavam ruke koje sam izgubio ili lose odigrao,i trazim gde sam pogresio,jednog dana cu postati profesionalac,do tada cu biti samo regular grinder pilicar [^] A ako mi nestane Pero para,bicu ti ljubimac ko snicla,ko sto si uvek zeleo! [:D]

ajd požuri samo, šnicla je ušla u 9-u godinu, ne znam koliko će još [:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...