Jump to content

Za drugare koji misle da ce da idu na brod


Recommended Posts

Moyo, samo polako, josh si u koledzu - pravi zivot krece kada budesh zaradjivao ne samo za sebe, vec za svoju porodicu. Mnogi moji drugari su zapalili u US of A i posle 10-ak godina njihova pricha o tome kako je dobro ziveti tu nije bash ostala neizmenjena... Svako mesto na svetu ima svoje prednosti i mane shto se tiche zivota. Nekima mane smetaju, a nekima ne.

Srbija ima dosta prednosti u odnosu na neke druge zemlje u stvarima koje su vazne za svakodnevni zivot - hrana, vazduh, mekana klima, sportska nacija, to su, naprimer, neke od stvari o kojima krecesh da razmishljash kada se pojavljuju deca.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Kapiram ja sve to. Ja bi prvi zeleo ako mogu da ne zivim nigde drugde osim u Srbiji. Nisam se nasmejao kao covek od kad sam ovde a da ne govorim o nedostatku prijatelja, porodice, prave zabave i gomile drugih stvari. To se ne moze promeniti parama. Nego cela ta prica kako hiljade ljudi oce na brod a niko se ne cima je iz razloga sto ljudi nisu videli i ne znaju za bolje. Navikli su na tu jad i bedu sto imaju kuci i to im je dovoljno. Taj brod je i onako privremena stvar i tesko da mozes napraviti karijeru koja ce te odvesti da zivis van zemlje a donece ti ogromno iskustvo i drugaciji pogled na sve. Mozda se to moje poredjenje plata ne uklapa bas u ton cele ove price i u moju poentu al to sam napisao cisto kao primer kolko moze bolje i drugacije da se zivi a da masa ljudi iako to moze da pretpostavi ipak nije svesna dok ne proba i vidi sama.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Moja drugarica radi na brodu kao animator... njoj se to jako dopada, našla dečka...

Ja ne bih išla, kabine mi deluju previše skučeno... pre ću putovati bajsem do Beča..

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

mislio sam pre svega na kontekst troskova zivota koje prve moras da uneses u jednacinu kada uporedjujes plate u dve sredine, al ok, i sve ovo drugo sto ste naveli je deo konteksta

vecina stvari kosta isto/manje . Tj mnogo je veci izbor a samim tim i opseg cena.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Moja drugarica radi na brodu kao animator... njoj se to jako dopada, našla dečka...

[roflmao] [roflmao] [roflmao]

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

otišla da animira odrasle, našla dečka, you do the math

A lik na Filipinima u okviru neke njihove forum sekcije je napisao da mu drugar radi na brodu, da pere pod , da mu se jako dopada i da je nasao devojku.

Edited by mige
Link to comment
Share on other sites

Od mog ortaka keva i cale sljakaju vec nekih 10tak godina na jednom te istom brodu,Crystal cruise cini mi se.Unapredjeni su maximalno, dobijaju neku ogromnu kintu napravili kucu bruka za par godina, tako da ono ko zeli da napravi lovu i naravno da proputuje sveta nije losa stvar, al ja iskreno tu nebi nikad otisao, po ceo dan se bre radi jeste lepa lova i sve al ledja poz :D

Link to comment
Share on other sites

zarezi pomazu ljudima koji citaju postove, hvala.

taj ko je maksimalno unapredjen ne radi mnogo, tj radi mnogo manje od onoga ko je tek dosao na brod. Tamo je hierarhija vrlo jasna, sto si duze tu bolji su ti uslovi!

da bi neko dosao do krajnjeg unapredjenja svojeg radnog mesta potrebno je minimum 5 ugovora, to verujte nije malo!

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...