Jump to content

Wasteland 2


G!!!

Recommended Posts

Hm, odabrao sam Ranger level (3 od 4), i urnišu me pa samo zvoni kada krenem po sporednim misijama odmah izvan citadele. Tipa protivnici imaju po 200hp koji se jedva kruni u fajtovima, dok jednim udarcem odmah komiraju ove moje indijance. Jel ovo zbog difikulti settinga, ili je preporučljivo prvo raditi primarne zadatke?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pipe kreni prirodnim tokom da igraš igru, kakvi crni protivnici oko citadele, kakvi bakrači. Ako vas je General Vargas poslao na misiju, poslao vas je tamo sa razlogom, a ne da pogineš u wastelandu Arizone kao neiskusni ruki, uđi bre u ulogu :D Sporedni kvestovi će prirodno sami od sebe da dolaze kako budeš pratio svoju primarnu misiju. Ja igram na Ranger levelu isto, i do sad sam imao samo jedan pretežak fajt, svi ostali su razumno teški, ali je manjak municije, kinte i heala jako osetan u početku. Posle ćeš u jednom trenutku imati kvestove na sve strane, pa posle ćeš da vidiš gde ti odgovara da ideš, gde si slab, gde možeš da se izboriš sa trenutnim levelom, itd..

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Znam, to sam i prvo pomislio, ali lik na radiju reče "jes' da su nam ti repetitori i signal važni, ali apsolutni prioritet je priskočiti svakom nesrećniku u pustinji koji nam se javi...." pa ja zato :)))

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Da, ali to možda ako si lutao. Ja sam odmah iz Citadele udario pravac do Antene gde je ubijen Ace (prva stvar koju saznate u igri, nije spoiler) i nisam imao ni jedan poziv niti encounter na tom kratkom putu.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ga imao odmah ispred prvog rad oblaka severno od Citadele. Sledeci je bio ispod antene kad sam furao dalje. Inace, imas mobove koji su preko tvog nivoa i na Antena mapi. Nema teorije da ih ubijes u tom trenutku jer niti imas nivo/hp niti imas oruzje. A ima ih 4 komada :D sa po 250hp :D

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam ni skontao ta 4 protivnika sa po 250hp lol, moraću da se vratim da ih nađem :D Tamo mi je jedino žaba bila teška :D Encountere nisam imao na tom prvom putu, ali ih imam generalno, i uglavom su ili slabe 11/11 batice ili osrednji 60/60 i 80/80 rajderi.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

 malo sam samo čačkao kreiranje lika, pa imam pitanje - da li postoji primarni karakter, ili nema razlike između 4 slota?

 i da li vodite stalno ta 4 lika, ili regrutujete neke npc-ove?

  1. Nema primarni lik, svaki od likova može da učestvuje u dijalogu, čime se dobije fin overlap hardass/kissass/smartass skilova
  2. Nema razlike između slotova
  3. Lik može da pogine - pretpostavljam da u Citadeli regrutuješ zamenu, nisam lično testirao
  4. Pored glavnih likova možeš da imaš i kompanjone (u kecu si mogao dvojicu da vodiš, ovde još ne znam limit). Oni su u svakom smislu ravnopravni, ali mogu da te napuste
Link to comment
Share on other sites

Ja jesam, ništa posebno ne bude :D

 

 

 malo sam samo čačkao kreiranje lika, pa imam pitanje - da li postoji primarni karakter, ili nema razlike između 4 slota?

 i da li vodite stalno ta 4 lika, ili regrutujete neke npc-ove?

 

 

 

Ne postoji , ti u suštini rolplejuješ tim, a ne lika, mada ako hoćeš, možeš da napraviš "svog" lika i support ekipu, ali to nema nikavog gejmplej efekta u igri, čisto kako ti odgovora da uđeš u prču :D

 

A imaš gomilu npcova koji će ti se pridruživati, maksimalno u akciju možeš da vodiš 7 likova (tvojih četvoro plus još troje npca na koje naletiš). Svaki od npcova koji ti pristupe ima neku svoju priču, nisu baš NN, a može često i samostalno da se ponaša u bori, u zavisnosti od situacije. Višak NPC-ova koji ti se pridruže možeš da pošalješ u citadelu, na rezervi. Ne znam za lakše nivoe, ali na ranger likovi UMIRU, i nema povratka jednom kad umru. To važi i za tvoju sastavljenu ekipu, i za karaktere koji ti se pridružuju.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Plus, npc likovi ne dozvoljavaju ništa da im se čačka po inventaru, što je malo glupo (posebno ako imaju opremu koju ne koriste). Zgodna stvar kod šaltovanja likova je što na isti način funkcioniše i looting leševa, možeš tačno određenim likom da pokupiš određene predmete, pa nema potrebe za raspodelom posle (što je takođe zgodno da se rastereti lik koji po difoltu skuplja sve, pa se pretovari ranije).

Mene izluđuju borbe u kojima zadnji musavac kod napadača spiči metak nekom od mojih u glavu i odmah momentalna koma iz koje se budi sa minimum dva ona hirurška seta, a toga ni od korova po terenu (mogli su malo jače da stave akenat na važnost lečenja u igri, pošto ne funkciniše samo po jednostavnom health-pack sistemu, plus što je zajebato pretpostavljam ako se ne vodi healer u timu).

Sjebaše mi kozu, i to je popila metak namenjen nekom drugom :(

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pipe, kako ne dozvoljavaju bre? Imaju svoje lične stvari (piše u opisu ličnog itema), ali ono što nije lično možeš slobodno da šaltaš od lika do lika.

 

Healer/Hirurg je obavezan u ekipi na težim nivoima igre (ranger i onaj zadnji), pošto se pada u komu non-stop :D

 

U suštini treba baš raznovrsna ekipa i po oružju i po non-combat skilovima, jer gomila stvari ima u igri kojoj nećete moći da pristupite ako nemate lika sa percepcijom, demolišera, hakera, obijača...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

na najtezem nivou je bas preteska igra - igram je tako, ali pomaze samo to sto imam onu ribu koju mozete pokupiti pre kretanje do mesta gde je Ace ubijen, koje je neki 1o+lvl...a inace samu zabu nije bilo sanse da ubijemo zajedno. jerbo zaba u svakoj rudni komira jednog ili dvojicu!!..tu sam morao da spustim na ranger nivo.jel je jedini pokusavam ovo mozda nemoguce sa najtezim nivoom?

 

i jedno pitanje, kad hocu da pocnem sam fajt jer mogu da izaberem da samo jedan lik pripuca, a ne automatski da to urade svi koliko sam video(videh da svih 5o pripucaju odjednom)? ono razbojnici me kao puste zbor hard/smart ass - ali hocu da ih roknem (posebno kad se vide lesevi ljudi koje su vec ubili zbog para...)

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

cu da probam veceras.nisam znao da ima obe opcije [:)]  a jel mogu da ih pomeram odvojeno-npr da se jedan izdvoji iz grupe-a ne da uvek idu svi zajedno? nigde ne vidih kako,a nisam juce nista gledao na netu detaljnije- ipak sam hteo da se igram:)

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

To što ti je Pekar rekao, sa SPACE ih u potpunosti razdvajaš i onda svako može na svoju stranu (samo za izlazak sa mape moraju da budu svi zajedno, čini mi se).

Meni ta veteran rendžerka ima u inventaru francuski ključ koji ne koristi kao melee oružje, i ne dozvoljava da ga dodelim nekom drugom u ekipi (možda ga koristi za neke druge, non combat situacije doduše).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

imas ikonicu da li vodis grupno ekipu ili pojedinacno ? prva ikonica sa leve strane 

 

NPC-a mozes da regrutujes dva , i da ih kontrolises kao i tvoje likove direktno i sa sve opremom inventarom i lvlupovanjem i to onda malte ne nisu NPCevu vec full clanovi ekipe

mozes da imas po jednog NPC-a (ja bar do sada sam imao dve tri prilike za tim) koji ono samo prati tvoje likove i ponekad malo pripuca

 

do sada sam sreo - 

Ace-ova riba koju regrutujes ispred citadele, masterovala assault rifle, bashing, blunt weapons)

Rose u AG centru - isto masterovala fazon lvl 5 science, surgery lvl5, i pistolje lvl 3 valjda

 

samo ja sam kapirao da su oni samo se privremeno meni pridruzili, pa sam i pored njihovih vanserijskih talenata budzio skillove i u core ekipi, a izgleda da nije bas bilo potrebe

 

ja sam zapucao u AG centar, u onoj prvoj beti sam isao u highpool pa rekoh sad da proverim 

fenomenalan dizajn lvla, interesantnih stvari,  fini kvestici odlicna atmosfera, progutao sam ovaj deo zavrsio i krenuo na side quest uz put do highpoola0

 

sta radite sa onim silnim itemima, koji su kao junk, ima li ikakve koristi od njih... ali bukvalno sam se nakupio od kravljeg izmeta preko golubijeg govneta do inficiranog srca i raznoraznih sranja

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prodajem jer nemam storage za isto :(

 

Nego G!!! ti mozda znas, sta znaci kod prodavca u prozoru kad neki itemi imaju efekat presijavanja? Nije samo oruzje i armor, modovi i tako slicno nego tipa i neki random item sto sam pokupio tipa Infected Brain? Nikako da provalim.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

to sam i ja skontao i trazio sam po netu i nisam nasao odgovor, zvanicni forum je sinoc bio preopterecen nisam mogao ni da udjem

 

a nisam pratio sam razvoj igre da bih znao o cemu je rec, mozda neko ko je igrao bete ili tako nesto zna o cemu je rec a da ne spojluje previse

 

ja sam morao da prodam iteme na kraju AG centra da bih uopste mogao da se krecem

 

btw nasao sam Computer Gaming World #54 kao item u inventaru, i naletim malopre na netu objasnjenje :)

 

just found a piece of junk "Computer Gaming World #52" and the description says page 54 is dog-eared. So I looked it up and page 54 of that issue is when Wasteland was given the Adventure Game of the Year award. 

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To što ti je Pekar rekao, sa SPACE ih u potpunosti razdvajaš i onda svako može na svoju stranu (samo za izlazak sa mape moraju da budu svi zajedno, čini mi se).

Meni ta veteran rendžerka ima u inventaru francuski ključ koji ne koristi kao melee oružje, i ne dozvoljava da ga dodelim nekom drugom u ekipi (možda ga koristi za neke druge, non combat situacije doduše).

 

to je cini mi se njeno jedinstveno oruzje.imas tekst sta pise..i moze da ga koristi kao oruzje? Po difoltu je ona puska ali ako rucno promenis na fransuski kljuc koristice ga (to govorim za one periode kad se otrgne kontroli pa sama udara po protivnicima...tj kada obavlja automatski napad koristi oruzje koje si joj zadnji put stavio kao primarno, ne menja to)...

 

Ja bas cesto uradam sa tim-da bih stedeo municiju i da protivnici vise napadaju nju jer ima 4x CON od moje ekipe:)

imas ikonicu da li vodis grupno ekipu ili pojedinacno ? prva ikonica sa leve strane 

 

 

juce sam kasno poceo da igram, i imao sam malo vremena tako da sam se fokusirao prvo samo na pravljenje ekipe, a posle i na samu igru da nisam to provalio [:D]   stigao sam tek do AG

 

 

ps. ne znam da li cu morati da spustim nivo tezine sa 4/4 na 3/4  jer je zaista malo poteze...ali za sad se jos ne dam(sem kod zabe-tu nije bilo sanse da je ubijem na 4/4, a da mi ne poginu bar dva lika...)

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Meni žaba bila prvi protivnik, jer sam išao po priči, tu sam spucao dva hirurška seta na lika da ga povratim. Posle polako protiv onih bandita, mada uglavnom imaju melee, al zato voštim bubice i crve po AGu pa samo pršti :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

NPC-a mozes da regrutujes dva , i da ih kontrolises kao i tvoje likove direktno i sa sve opremom inventarom i lvlupovanjem i to onda malte ne nisu NPCevu vec full clanovi ekipe

mozes da imas po jednog NPC-a (ja bar do sada sam imao dve tri prilike za tim) koji ono samo prati tvoje likove i ponekad malo pripuca

 

 

sta radite sa onim silnim itemima, koji su kao junk, ima li ikakve koristi od njih... ali bukvalno sam se nakupio od kravljeg izmeta preko golubijeg govneta do inficiranog srca i raznoraznih sranja

 

G, tri npca možeš da vodiš u ekipi, a da ih regrutuješ možeš brdo, blejaćeti ti u Citadeli. Junk uglavnom se prodaje, mada ima nekih stvari koje će neko želeti specifično da otkupi. Eto recimo baš sav taj izmet koji pominješ, čuvaj ga ;)

 

Obratite pažnju isto da ima itema koji nemaju oznaku junk, ali ni quest item, takvi itemi uvek imaju neku svoju upotrebu, pa ih čuvajte.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pa da, junk uglavnom ničemu ne služi, osim što će možda neke iteme neko želeti specifično da kupi, kao baš sva ta govna koja sam pomenuo G-u.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...