Jump to content

Anti-ACTA protest Subota 25 FEB 2012 14h Trg Republike


Recommended Posts

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Rami

Ja isto kao i nekoliko ljudi odavde mislim da je broj tih ljudi veci nego sto ti mislis (ok, subjektivna stvar). Drugo, mislim da "generacija podojena fashizmom naoruzana do zuba" ne znaci obavezno "horda navijacha sa nozhevima"... nego mislim da je vise opisan mentalitet tu.

Trece, i najvaznije... nije napisala da je to NAJVECI problem, nego da je PRAVI problem... sa chime se slazem, i mislim da je sigurno veci od Granda.

Ali evo da ne bih ja prenosio... kvotovacu chitav njen komentar na ovaj blog sto sam okacio.

Znaci ovde se diskutuje o tome kako su anonimusi oborili sajt Granda i napisali u fazonu "pochelo je".

Vi kažete "borba protiv šunda i kiča", ja čujem "cenzura", i to po starom, dobrom i davno oprobanom receptu elitističko- neoliberalnog govnojeđa koji uspešno izmišlja dve Srbije već 20 godina. Ta klasno beslovesna reprodukcija ideja o "pravim vrednostima" je opasnija od bilo kakvog vebsajta granda ili čega već. A ukidanje prava na izbor zabave je prvi simptom bolesno fašistoidne kulturpolitike (koja opako vonja na diskurs pojedinih desnih, neoliberalno-kapitalističk​ih političkih opcija). Danas grand, sutra pank. Lepo ovaj čovek pita, ko ste vi koju pizdu materinu da meni ili ma kome drugome određujete šta ćemo da slušamo ili gledamo? Jebite se i vi i vaše elitističke definicije kulture. Nije problem ni grand ni siti rekords, to su, eventualno, simptomi. Problem su obraz i dveri, lopuže na vlasti i lopuže u opoziciji, razvaljena zemlja i dečurlija zadojena fašizmom i naoružana do zuba. Taj fašizam nije čula od Željka Mitrovića, čula ga je od Amfilohija i Šešelja i Đilasa i Aleksandra Vučića, od precednika Klunija i Jeremića Vuka i Vojislava Koštunice. Ali pretpostavljam da sajtovi političkih partija imaju zajebaniju zaštitu od sajtova diskografskih kuća. Žao mi je drugovi, ali "počeće" kad srušite sajt SPC ili, u najmanju ruku, RTS-a. Ili makar odeljak "život" na B92.

JA se sa ovim slazem od rechi do rechi.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Mogao bih i ja da se slozim do onog dela o "pravim" problemima. Ne bih nista zabranjivao u kulturi, jer postoji citav dijapazon orudja kojim se neke pojave, pravci i tokovi podsticu ili destimulisu.

A ovo nabrajanje pravih problema je skup nabacanih opstih optuzbi, koje moj istancani njuh za najmanje zajednice cinioce, kada su u pitanju ovakvi naizgled random skupovi, prevodi u optuzbe prema svima koji ne bi da daju Kosovo, ili su na bilo koji nacin povezani sa patriotizmom u percepciji javnosti. Dakle oni su krivi, i njihovo fasisticko sirenje govora - cega, (laznog)drzavotvorstva?

Da je htela da stavi akcenat na nesto drugo, na lopovluk recimo, ne bi u ovu grupu ubacila Dveri, Obraz, Jeremica ili recimo Amfilohija. Dakle, ispravi me ako gresim, ta tvoja drugarica je preokreten koji place za EU i ne podnosi svoju nazadnu okolinu koja nikako da shvati sve sto je ona shvatila?

Meni je to iskreno bulshit zvaka za iskompleksirane ljude koji se politikom niti bave, niti ih preterano interesuje (osim po linijama onih "nisha" na koje su se upecali, a razapeta je mreza takvih nisha, za svakog ponesto fazon), pa samim tim imaju vrlo ograniceno saznanje o predmetu.

Link to comment
Share on other sites

Mladji brat je njihova generacija, 8 osnovne (ima ih i prvi, drugi srednje) pa mi prica sta se sve tu desava, ide u istu osnovnu u koju sam i ja isao, i malo je reci da sam sokiran nekim saznanjima, s obzirom da ni ja nisam bio cvecka u tim godinama, ali ovo nisu vise one klinacke tuce. Grupica od njih 15 nosi svakodnevno skakavce u skolu, dok je pre par meseci sprecena masovna tuca gde je prilikom "pretresa" nadjeno 10 metalnih armatura, par nozeva i sekira, brate to su deca od 14 godina, nisam znao da imaju snage da drze jebenu celicnu armaturu :D. Naravno ti klinci tripuju i pripadnost odredjenoj navijackoj grupi, i tako ujedinjeni maltretiraju celu skolu, pre 2 dana su nekog malog unakazili tolko da je policija dosla u skolu, medjutim tatica jednog od tih "mudonja" je na poziciji u jednoj banci pa sredjuje kredite skoli itd. i sve se zavrsilo na tome.

Ima i par maltreta vrsnjaka po nacionalnoj osnovi cak i jednog profesora.

A ovo je samo jedan odlomak, jedne osnovne skole i tu jedne od "uglednijih" skola gde kao idu "fina" deca.

Ima tu jos mnogo detalja, posto ti klinci su samo nebitan deo jedne vece price i jedne vece grupe, sticajem okolnosti znam te "vodje", ali to ti mogu sve na pm ako zelis da se ubedjujemo posto ne bih javno dalje pricao.

ko je slaninar, taj picka nije... :D

Link to comment
Share on other sites

Mogao bih i ja da se slozim do onog dela o "pravim" problemima. Ne bih nista zabranjivao u kulturi, jer postoji citav dijapazon orudja kojim se neke pojave, pravci i tokovi podsticu ili destimulisu.

A ovo nabrajanje pravih problema je skup nabacanih opstih optuzbi, koje moj istancani njuh za najmanje zajednice cinioce, kada su u pitanju ovakvi naizgled random skupovi, prevodi u optuzbe prema svima koji ne bi da daju Kosovo, ili su na bilo koji nacin povezani sa patriotizmom u percepciji javnosti. Dakle oni su krivi, i njihovo fasisticko sirenje govora - cega, (laznog)drzavotvorstva?

Da je htela da stavi akcenat na nesto drugo, na lopovluk recimo, ne bi u ovu grupu ubacila Dveri, Obraz, Jeremica ili recimo Amfilohija. Dakle, ispravi me ako gresim, ta tvoja drugarica je preokreten koji place za EU i ne podnosi svoju nazadnu okolinu koja nikako da shvati sve sto je ona shvatila?

Meni je to iskreno bulshit zvaka za iskompleksirane ljude koji se politikom niti bave, niti ih preterano interesuje (osim po linijama onih "nisha" na koje su se upecali, a razapeta je mreza takvih nisha, za svakog ponesto fazon), pa samim tim imaju vrlo ograniceno saznanje o predmetu.

Sto se nje tiche.. ja mogu samo da kazem da je doktor nauka antropologije, i da hejtuje po svim politicarima bez izuzetka, nije clan ni jedne politicke partije, hejtuje po svim organizacijama.. i uopste ne place za EU, interesuje je politika u sklopu njene struke. Ne znam kako ti bilo sta povezujes s Kosovom ovde...

U krajnjoj liniji, to je njeno misljenje, ne moras da se slozis s time, njoj se gade politicari i sve te karikature, stavila je u grupu sve za koje misli da su sljam.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Tih batica o kojima pričate u celoj Srbiji nema više od 15k (i ovo sam preterao da budem na sigurnom). Problem kod njih je što su (kao i ostali šljam) najglasniji jer se ljudi sa iole mozga sklanjaju, ćute i pokušavaju gledaju svoja posla. Problem je što državi sa jedne strane trebaju takvi ljudi jer su glupi i lako je manipulisati njima dok s druge strane konstantno bombarduju narod pričama o nekakvim huliganima koji su uzrok svega lošeg u ovoj državi.

Mora da su se navijačke tuče pojavile pre 5 godina i da su ih Srbi izmislili, pošto u civilizovanom svetu paljenje Pariza i Londona obavljaju nezadovoljni "studenti" i "protestanti" a u Srbiji to rade "ultra desničari", "ekstremisti", "fašisti" itd.

Da me neko ne shvati pogrešno, najsrećniji bih bio kad bi ih sve strpali u zatvor jer oni zaista jesu krezavi šljam, ali davati im atribut "pravog" problema države je u najmanju ruku naivno i smešno.

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Mogao bih i ja da se slozim do onog dela o "pravim" problemima. Ne bih nista zabranjivao u kulturi, jer postoji citav dijapazon orudja kojim se neke pojave, pravci i tokovi podsticu ili destimulisu.

A ovo nabrajanje pravih problema je skup nabacanih opstih optuzbi, koje moj istancani njuh za najmanje zajednice cinioce, kada su u pitanju ovakvi naizgled random skupovi, prevodi u optuzbe prema svima koji ne bi da daju Kosovo, ili su na bilo koji nacin povezani sa patriotizmom u percepciji javnosti. Dakle oni su krivi, i njihovo fasisticko sirenje govora - cega, (laznog)drzavotvorstva?

Da je htela da stavi akcenat na nesto drugo, na lopovluk recimo, ne bi u ovu grupu ubacila Dveri, Obraz, Jeremica ili recimo Amfilohija. Dakle, ispravi me ako gresim, ta tvoja drugarica je preokreten koji place za EU i ne podnosi svoju nazadnu okolinu koja nikako da shvati sve sto je ona shvatila?

Meni je to iskreno bulshit zvaka za iskompleksirane ljude koji se politikom niti bave, niti ih preterano interesuje (osim po linijama onih "nisha" na koje su se upecali, a razapeta je mreza takvih nisha, za svakog ponesto fazon), pa samim tim imaju vrlo ograniceno saznanje o predmetu.

Problem su obraz i dveri, lopuže na vlasti i lopuže u opoziciji, razvaljena zemlja i dečurlija zadojena fašizmom i naoružana do zuba. Taj fašizam nije čula od Željka Mitrovića, čula ga je od Amfilohija i Šešelja i Đilasa i Aleksandra Vučića, od precednika Klunija i Jeremića Vuka i Vojislava Koštunice.

Ja mislim da je drugo na spisku "LOPUZE NA VLASTI I OPOZICIJI".

Tebe boli sto mislis da dveri i kostunaja ne pripadaju problemu. Pripadaju jbg, nisu dveri juce nastali i ne mogu dveri biti jedan covek koji kao nesto smisleno govori u par tv emisija.

Za obraz i amfilohija ne znam sta tacno tripujes? Da su oni samo zagovaraci kosovo je srbija parole i da im se to uzima za zlo?

Zakljucujes da je ona ldp-ovac zato sto nije pomenula ldp? Koji je kurcev faktor ldp, nikad se nisu odlepili od cenzusa, ali nikad.

Ne znam ni ja konkretno zasto je jeremic u ovoj grupi ali realno i on je ds i igra kako papet master mrda prstima ma kolko glumeo ludilo.

I za kraj sto se tice naoruzanih klinaca fasista. I previse ih je 20 po skoli jer i u mnogo manjem broju ce ugnjetavati ostatak skole. Prost princip, bolje 20 obucenih vojnika nego 200 seljaka, koji se provlaci kroz istoriju vazi i ovde. I vise nego dovoljno ih je da se osecaju u drustvu i da jesu problem tj posledica problema ali i dalje problem. Da ne pominjem sto vi racunate samo na one koji nose nozeve, stangle i sl, a ne i na one kojima je to do jaja ali su sisice da i sami to rade sto je kontam 30-40% klinaca.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

jel ima posao?

sa antropologijom?

Pardon, zajebao sam se ja. Nije doktor nauke, nego doktorira ono.. as we speak. A ima posao, radi pri institutu (valjda za antropologiju ili etnologiju bas), i na faksu kao asistent, hah, pri tom .... svira peva u nekom pank bendu i pankerka je, tu je imala iskustvo iz prve ruke s fashistima na primer, skinsima i drugim olosem. Mislim, kapiram da se nekako mozda uklapa u neki stereotip time, ali na primar ja... koji sam uvek hejtovao ribe za sve sto stignem, za nju sam oduvem smatrao da je najpametnija devojka koju poznajem, iako se nisam slagao po pitajnu nekih stvari.

I slozicu se s Mohijem, svaka GRUPA naoruzanih klinaca (pri tom kod nas postoje i te grupe.. pocevsi od navijaca, neonacista, boraca za kosovo (lol) i drugih) kolko god bila mala je opasna sama po sebi, plus jos sto tu uvek postoji klinci i ljudi koji to odobravaju i podrzavaju.

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Tih batica o kojima pričate u celoj Srbiji nema više od 15k (i ovo sam preterao da budem na sigurnom). Problem kod njih je što su (kao i ostali šljam) najglasniji jer se ljudi sa iole mozga sklanjaju, ćute i pokušavaju gledaju svoja posla. Problem je što državi sa jedne strane trebaju takvi ljudi jer su glupi i lako je manipulisati njima dok s druge strane konstantno bombarduju narod pričama o nekakvim huliganima koji su uzrok svega lošeg u ovoj državi.

Mora da su se navijačke tuče pojavile pre 5 godina i da su ih Srbi izmislili, pošto u civilizovanom svetu paljenje Pariza i Londona obavljaju nezadovoljni "studenti" i "protestanti" a u Srbiji to rade "ultra desničari", "ekstremisti", "fašisti" itd.

Da me neko ne shvati pogrešno, najsrećniji bih bio kad bi ih sve strpali u zatvor jer oni zaista jesu krezavi šljam, ali davati im atribut "pravog" problema države je u najmanju ruku naivno i smešno.

qft

Link to comment
Share on other sites

Ја само да кажем да ако се неко декларише да је против цензуре, фашизма блаблабла, а онда обори сајт гранд продакшна или нечег таквог, ту нема нешто много да се прича. Дал ми волимо гранд или не и да ли он заглупљује или не, то је нека пета прича.

инб4 Миа је у Гранду - ПА ЈЕСТЕ ЛОЛ

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Sto se nje tiche.. ja mogu samo da kazem da je doktor nauka antropologije, i da hejtuje po svim politicarima bez izuzetka, nije clan ni jedne politicke partije, hejtuje po svim organizacijama.. i uopste ne place za EU, interesuje je politika u sklopu njene struke. Ne znam kako ti bilo sta povezujes s Kosovom ovde...

U krajnjoj liniji, to je njeno misljenje, ne moras da se slozis s time, njoj se gade politicari i sve te karikature, stavila je u grupu sve za koje misli da su sljam.

Nemam razloga da ti ne verujem na rec, ali priznaces da je onaj skup specifican po tome sto recimo obuhvata i neke marginalne, vanparlamentarne opcije, a ne obuhvata G17 i Dinkica koji je bio vlast sve vreme i koji je licno odgovoran za dobar deo uzasa. Niti LDP. Ouhvata Amfilohija i SPC u celini, ali ne odapinje nijednu strelu ka bilo kakvom ino faktoru. Iz DS-a je izabrala Tadiju i Jeremiju, one koje dobar deo javnosti percepira kao tvrdo krilo DS-a po pitanju Kosmeta, itd.

Bilo kako bilo, mozda je devojka i najpametnija/najinteligentnija koju poznajes, to ne znaci da je u pravu. Ja jednog mog starijeg buraza cenim kao jednog od najinteligentnijih i najpametnijih ljudi koje poznajem, pa sam se godinama raspravljao sa njim i kolutao ocima na neke politicke stavove i rezone... koje je na kraju promenio posto sam ulozio dosta vremena, argumenata i volje da mu malo otvorim/promenim percepciju.

Ja mislim da je drugo na spisku "LOPUZE NA VLASTI I OPOZICIJI".

Tebe boli sto mislis da dveri i kostunaja ne pripadaju problemu. Pripadaju jbg, nisu dveri juce nastali i ne mogu dveri biti jedan covek koji kao nesto smisleno govori u par tv emisija.

Za obraz i amfilohija ne znam sta tacno tripujes? Da su oni samo zagovaraci kosovo je srbija parole i da im se to uzima za zlo?

Zakljucujes da je ona ldp-ovac zato sto nije pomenula ldp? Koji je kurcev faktor ldp, nikad se nisu odlepili od cenzusa, ali nikad.

Ne znam ni ja konkretno zasto je jeremic u ovoj grupi ali realno i on je ds i igra kako papet master mrda prstima ma kolko glumeo ludilo.

I za kraj sto se tice naoruzanih klinaca fasista. I previse ih je 20 po skoli jer i u mnogo manjem broju ce ugnjetavati ostatak skole. Prost princip, bolje 20 obucenih vojnika nego 200 seljaka, koji se provlaci kroz istoriju vazi i ovde. I vise nego dovoljno ih je da se osecaju u drustvu i da jesu problem tj posledica problema ali i dalje problem. Da ne pominjem sto vi racunate samo na one koji nose nozeve, stangle i sl, a ne i na one kojima je to do jaja ali su sisice da i sami to rade sto je kontam 30-40% klinaca.

Ne bih isao toliko daleko da tvrdim da Dveri i Kostunica ne pripadaju problemu. Nekom problemu verovatno pripadaju. Ali tu se opet vracamo na onaj idealizam... Ja njih poredim sa realnom alternativom u ovom vremensko-prostornom preseku stvarnosti koji nazivamo sadasnjost. Dveri nisu ni bili na vlasti, a Kostunica jeste i mozemo ga komotno uporediti sa ovima, po tom pitanju lopovluka. Njega, njegov DSS, kako god. Nek nas kradu za 30% manje, a ja mislim da su krali znatno manje, pa cemo prodisati.

Obraz i Amfilohije? Prvi su marginalni ekstremisti koji su napravili neprijatnosti Brankici i onomad na gej paradi sa stotinak ucesnika. Mali i beznacajni, sa njima se vise mase u medijima da bi se preko njihovog primera satanizovalo sve sto ima veze sa patriotizmom, nacionalizmom, Kosmetom, itd. Drugi je mitropolit SPC... za sta se tereti tacno? Za teske reci upucene Djindjicevim mostima? Brate, ti i ja mozemo da ga ne podnosimo, moze i SPC da nam ne mirise prijatno, ali za sta ga konkretno krivimo? SPC uopste kad smo kod toga?

Mene je cudilo otkud iz celog DS-a, a pricamo o nekom lopovluku kao, ona izabere Jeremica i Tadica. Smrdi na Kosovo sa milje ako mene pitas, ali Pesma kaze da je skroz random. Zgodna slucajnost.

Sto se klinaca tice, ja mislim da je previse i jedan naoruzani i "ludi" klinac po osnovnoj skoli, svasta. Ali ti klinci su sve simptomi, ili posledice, a ne koren "pravih" problema.

Link to comment
Share on other sites

Sto se klinaca tice, ja mislim da je previse i jedan naoruzani i "ludi" klinac po osnovnoj skoli, svasta. Ali ti klinci su sve simptomi, ili posledice, a ne koren "pravih" problema.

Па добро, ово је јасно, али то не значи да се треба бавити САМО кореном. Контам да ћемо опет у ону причу око стављања обруча на терен:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па добро, по дефиницији ствари, клинци батице, гето црнци и екстремистички покрети не могу бити корен. Контам да је то почетна премиса са којом ће се свако сложити. Али ја рецимо не мислим да они нису ''прави проблем'', јесу из простог разлога што се дошло дотле да постоје. То је као кад би реко ''није црна смрт прави проблем, него нехигијена'', лупам. Океј је све то брате, ал шта ћемо сад, морамо да спаљујемо лешеве и карантирамо села, а не да смишљамо нове концепте за супер штале и јавне вецее:)

И добро, ако спалиш село ниси решио проблем, али мораш да спаљујеш та села успут док га не решиш.

Јесте, кад би Амери увели екстраготивну социјалну политику, не би било црња из гета за тријес година, али нећеш то стављати на дневни ред кад узме да те малтретира пет црња из гета док се будеш шетао увече.

Онда, ту је проблем што су ти клинци класичан продукт капитализма, несређене државе и социјалних разлика (што му опет дође ово прво), а то се неће средити ни ако средиш државу. Зато мислим да се ви разилазите у дискусији, јер један прича о Фројдовским решењима, а други оће инстант фикс. Што се мене тиче, то су квалитативно другачије категорије, тако да мислим да треба прво да установите о чему од та два причате, па ћете наћи заједнички језик, ја сам сигуран. Проблем је у томе што ако не причамо о неком за сада бајковитом решењу, типа овог што сам навео за Амере, онда ти остаје актуелни конкретан поглед на ствари, а кад тако погледаш, онда проблем са којим се ти суочаваш и о коме се овде прича, ЈЕСУ клинци који ЈЕСУ задојени фашизмом и тим срањима и то је чињеница. И тачно је да их нема милијарду, али је исто тако тачно да штрче и да није битно што их нема милијарду јер могу да се каубојишу.

И сад, ту може да се прича о томе како сваки екстрем рађа неподобне чланове, али је поента у томе што ће неки Поцеста да ми иде на курац, а неки Урош ће да ме избоде, квалитативна разлика у конкретном утицају на мој живот је неупоредива (приметићеш да кажем ''конкретном утицају'', дакле, оставимо сад причу типа ''поцесте су лоше у великој слици'' и тако то - кад се велика слика буде сређивала, лако ће се средити Поцесте, али ако ме неко избоде, ја сам ћао).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Види стварно, импосибру!

Елем, ботом лајн, анонимуси могу да пљуну Мии под прозор!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Manje vise bih se slozio sa tobom. Fora je sto i sam kazes da su ti klinci uglavnom produkt kapitalizma (bez da ulazimo u siru pricu), to jest velikih drustvenih i ekonomskih raslojavanja. Dakle, ako ih ona devojka i uzme kao problem, neophodno je da je svesna i uzroka tog problema, a ne da krivi SPC i ne znam koga zbog toga.

Link to comment
Share on other sites

Па добро, али има ту и других аспеката. Нпр. теби је јасно да СПЦ не преза од својих изјава о којима не води рачуна, па ако се батице поприме на србство и крст часни и шта све не, па направе срање, онда СПЦ изађе са трипом ''нисмо ми хтели да инспиришемо насиље блабла'', мислим, то је толико прављење Тошом да немам речи. ОКЕЈ, јесте, да је све бајно и сјајно, нико се не би батичарио са тим стварима, али брате НИЈЕ све бајно и сјајно и треба да будеш свестан шта ће бити. А да не помињем да СПЦ и нема навику да излази са триповима ''упс, нисмо знали да ћемо да напржимо батице'', напротив.

Повући ћу паралелу са геј парадом. Гејеви се шетају иако ће пет иљада мандрила да разлупа цео град са трипом ''ех, па да смо у нормалном друштву, не би нико ништа разбио'' и ''нисмо ми криви, не разбијамо ми град, него они''. Брате, ако је већ ситуација таква да имаш мандриле, док и ако их не решиш, немој им махати испред носа јебо те отац ретардирани... Па имај легитимно право колко год оћеш, ти си за мене инцидент лик.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Jasno je meni sto sta oko SPC, kao i bilo koje crkvene organizacije, ali mislim da sam realan kad je ocenjujem ili kad joj sudim. Mislim da je nasa percepcija o SPC kao nekome ko lozi hulibratore da obavljaju prljav posao konstrukt pojedinih medija, NVO-a i dela politicke scene. Ne kazem da u realnosti nisu prisutni razni elementi o kojima pomenuti govore kada javno osudjuju crkvu, ali veze koje se medju njima prave u vecini slucajeva su teska manipulacija pri tumacenju konkretnih dogadjaja. SPC je vec stavljena u kontekst jedne paradigme o zloj, prebogatoj, bahatoj, pedofilskoj, fasistickoj, retrogradnoj organizaciji, i mislim da se kroz tu paradigmu i posmatra svaki njen potez. Dobro, ne tvrdim da to vazi za svakog i u istoj meri, ali to je tendencija i na to se trosi napor, za necije babe zdravlje, naravno.

Imajuci sve to u vidu, razumem da je jednoj takvoj organizaciji jako tesko da deluje normalno i razbija tu predrasudu, citavu paradigmu zapravo, u danasnjim ultra"liberalizovanim" gradjanskim slobodama, sa pokusajem uspostavljanja totalitarizma politicke korektnosti. Sta god da urade u danasnjim okolnostima, a sa teretom pomenute paradigme, bice dozivljeni kao slon u staklenoj radnji.

A posto su batice i gej parada uglavnom primeri za pokazivanje tog negativnog uticaja crkve u drustvu, mene zanima sta bi to neko ocekivao od crkve da uradi a da bude skroz drugacije od toga sto gledamo? Da promeni svoje ucenje i dogmu koju je, i koja ju je, formirala hiljadu godina? Da zarad pi-si-ja precuti sve ono sto smatra da joj je duznost da govori, imajuci u vidu smisao njenog postojanja? Da bude blaga pri osudi onoga sto smatra smrtnim grehom, zbog toga sto u drustvu u kome je, ima i onih koji ce te osude iskoristiti kao povod za nasilje, a za cije postojanje nije sama odgovorna? Mislim, zvucace ti kao da sam neki advokat crvke, iako sam anything but inace, ali meni bi bilo interesantno da cujem odogovre na ta pitanja jer mislim da cu kroz njih shvatiti dal bi vi zapravo zabranili crkvu, ili mislite da je ova nasa zla i iskvarena a moze da bude mnogo bolja ako uradi, sta tacno?

I da ne dodje do jos vece zabune, daleko od toga da mislim da nam je crkva taman ovakva kakva je. Pocev od popova-politicara, pa preko raskosi i luksuza kojim se razbacuje, pa do upadljivog nedostatka tradicionalne uloge koju je crkva u nas imala - brige o siromasnima, pomaganje kulturnih i obrazovnih programa, itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...