Jump to content

Pušenje po kafićima-klubovima ili zdravlje


Recommended Posts

U tome i jeste licemerje , ti izadjes kako bi pio alkohol i onda se zalis na pusace. Nemoj misliti da te hejtujem jer ja nit pusim, nit pijem , ali je tako ...

Isto kao kad moja baba kenja mom dedi kako ne valja sto pije i pusi a sama pati od zamascenih vena koje je podmazivala pihtijama i cistom mascu namazanom na hleb, sto joj je i dan danas omiljena ''poslastica''.

Sve su to lose navike i dokle god posedujes neku koja ti sjebava organizam glupo je izigravati healthy guy-a...

Link to comment
Share on other sites

Nije trolovao ni prethodni! (pravi BarcaS, a ne ova jeftina kineska kopija mene) :)

Nego Mohi ti sad okrenu pricu sa pusenja na pricu o nepostovanju zakona od strane ugostitelja?

Bojim se da ti nazovem dobro jutro pravo da ti kazem, sve ocekujem da ces mi odgovoriti postom u 12:01 recima "kaze se dobar dan kad prodje podne, dementu".

Ja okrenuh pricu? Ako se dobro secam tvoj igraona topli brat je rekao "ako je dozvoljeno pusicu", a inace prica je odavno potkacila to jer je dulio izneo misljenje kako nije kul da drzava obavezuje vlasnike kafica vezano za pusenje i vodila se na siroko diskusija oko toga. Mozda da se tvoj topli brat nije ukljucio godinu dana kasnije jer je trulio u nekom cosku igraonice i da ti imas dovoljno sive mase da upamtis diskusiju koju si procitao ne bi pisao gluposti koje pises.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

znao sam da ces spomenuti alkohol, ali kako ja nekom smetam sto pijem, i kako meni smeta sto neko pije?

na stranu koliko je nezdravo pusenje i da zanemarim to, meni smeta dim i smrad istog zato sam i rekao da ne dozvoljavam da se pusi kod mene.

to je i najveci razlog zasto mi nisu jasni pusaci.

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Preformulises prvi red tvog posta , zamenis subjekte , pa ponovo postavis isto to pitanje.

Ono sto mi nije jasno , rekao si kako ti je cudno to sto pusaci svesno rade nesto sto im skodi , a onda se branis time kako ti alkoholom ne stetis okolini.

Koja je logika, ajde da zabranimo cigare , i da svi samo pijemo , umrecemo od napijanja, ali cemo ostati moralni u nasem izvrnutom sistemu zastite zdravlja...

Problem je u tom sebicnom stavu , u kome ti smatras da samosjebavanje organizma koje ne utice na tvoju okolinu nije stetno, i onda sebi dajes za pravo da kazes kako cigarete jesu.

Ja idem u krajnost kad je ova prica u pitanju , ali samo zbog toga sto sam isuvise liberalan kad sam u drustvu drugih osoba koje vole da cirkaju/puse/duvaju i nikad im ne bih rekao nista, jer sam isuvise samokritican i kad pojedem nekakvo govno od koga me boli stomak dva dana, i posle se udaram u glavu i kazem sebi kako nemam pravo da bilo kome zameram nesto dok ne promenim sebe...

Edit :

Da , sve je inace u dimu, on je najstetniji za nas organizam , kako li onda prezivljavaju nepusaci na selu koji moraju da se greju na drva i udisu dim svakodnevno...

Edited by Grgile
Link to comment
Share on other sites

Auuuu iz koje si ti price. Sarma je lepo napisao - ako smeta, ok postuje covek. E a posto njemu isto SMETA da ne moze da pusi, ici ce tamo gde moze. I sta je tu arogantno leba ti?

upravu si...

nije nista arogantno, nego je jadno i mizerno. da neko zarad par dimova cigare stavi to u prvi plan i odjebe npr utakmicu sa drustvom, jer su tamo likovi kojima smeta dim... jel kapiras sad?

ustvari kad pogledam, nisam uopste pogresio kad sam povukao paralelu sa pajdomanom...

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam problem ni sa dimom ni sa alkoholom , dokle god imam sa samim sobom , jer sam isuvise objektivan.

A sad da se raspravljamo na tu temu je glupo jer ocigledno je ljudima lakse da kazu ''haha ko te jebe kad povuces objektivan argument moje telo moja stvar'' i nisu spremni ni na trunku samokritike jer im je tako lakse da zive sa sobom...

Link to comment
Share on other sites

evo da zanemarimo da su cigare nezdrave, meni, a verovatno i vecini drugih smeta dim i smrad istog. sta ti sad tu nije jasno?

kakve veze ima sto se neko greje na smederevac? dim izlazi na odzak, a ne u sobu.

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Zato sto se ovde ne vodi polemika na temu ''Kako on sme meni da pusi u facu dok ja radim zgibove u teshi ili plivam u bazenu, ili ne znam ti ni ja sta korisno i zdravo'',

nego tamo gde ides sa namerom da se samosjebavas na neki nacin, i tu dolazi pitanje licemerstva. Sad vi ponovo potegnete argument ''cant touch me bitch, my body my property'' i ok... Mislim glupo , ali je ok....

Link to comment
Share on other sites

Zato sto se ovde ne vodi polemika na temu ''Kako on sme meni da pusi u facu dok ja radim zgibove u teshi ili plivam u bazenu, ili ne znam ti ni ja sta korisno i zdravo'',

nego tamo gde ides sa namerom da se samosjebavas na neki nacin, i tu dolazi pitanje licemerstva. Sad vi ponovo potegnete argument ''cant touch me bitch, my body my property'' i ok... Mislim glupo , ali je ok....

Jel glupo?

Aj onda daj adresu gajbe i najavi kad jedes belog hleba da dodjem da pripalim vatru pored tvog prozora i ventilatorom ubacujem dim u tvoju gajbu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ja zivim i radim sa osobom koja duvani od svoje 11 godine. Na kraju radnog dana, I dont just give a fuck. Postoje milion i jedan nacin na koji mogu da umrem danas. On duvani za svoj cef, meni mirna glava jer je on smiren dok to radi. Tako je sa svima, dok duvane sve fino, mirna reka i fluidno tece dogadjaj. Jedan peder i "Skloni se od mene smeta mi dim, jel znas da me ubijas sa njim?" i kraj prijatne veceri. Jel bi ja voleo da nema cigareta? Naravno. Jel bi ja voleo da svi batale iste i sve da bude super i strava? Apsofuckingstrumfno. Jel aktivno ganjam likove da ugase cigare i slicno? Ne i nikad to necu. Cak me i nervira kad neko to radi u moje ime. Da, imam astmu. Da, imam pumpicu i pijem lekove leti, 3 sprata stepenica je izazov i slicno. And I just dont give a fuck. Ja necu ozdraviti i nece mi biti gore. Necu da padnem u konvulzijama sa penom na ustima ako provedem noc u sobi gde 20 ljudi aktivno podrzava duvansku industriju. Usmrdece mi se odeca ali vec jeste od pekare, jedan miris zamenim sa drugim. Nije kao da necu da operem istu prvom prilikom bila ona nadimljena ili ne. Ne, ne smatram da pusac do mene zeli da me ubije duvanskim dimom. Vece su sanse da me ubije ako ga smaram da ugasi cigaru.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Eto, zato sto sam probao i svidelo mi se?A sad iz medicinskih razloga ako te bas zanima

Mene, recimo, zanima kako neko pusi iz medicinskih razloga? (ako sam te dobro razumeo) I koju to bolest ili poremecaj leci duvanski dim? (ako se uopste radi o cigaretama i duvanu :D)

*Ne podsmevam se, nisam ironican ili slicno, nego me zanima, jer do sad nisam imao priliku da cujem nesto ovog tipa.

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

Cekam da cujem Duletovo medicinsko misljenje. Ali ne vidim kako duvanski dim i prasina mogu biti povezani, to mi deluje kao da meni doktor kaze rokaj ti brufene svaki dan i neces vise biti alergican na penicilin. :D

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

lol... sta ti postujes, majke ti?

ajde ja cu doci sa dopom sledeci put, da gledamo tekmu.. ako ti smeta sto se bodem, ok postujem to, samo sledeci put necu doci.. i koga na kraju boli kurac, sto neki nabedjeni arogantni pajas nece doci da gleda tekmu?

ne povlacim paralelu izmedju nikotina i paje, nego se osvrcem na taj arogantni stav (kao ja sam bitan lik i necu doci sledeci put da gledam tekmu jer ne mogu da pusim) koji zauzimas dok pricas, a sve zbog toga jer si ti gistro navucen i moras da pusis, jer se jelte, treses kad srbija gubi u fudbalu (npr)..

ako to stavljas iznad prijateljstva i blejanja sa drustvom, te ne mozes da napravis neki kompromis ili se suzdrzis tih 2 sata, onda ko te jebe, kad moram tako da kazem.. takav prijatelj mi i ne treba. nije to nikakvo postovanje, vec stavljanje sebe u bitniju poziciju od drugih ljudi (nepusaca u ovom slucaju) jer naravno, oni nisu navuceni na nikotin i ne znaju koje su to muke. nigga pls :)

arogantan stav?!? procitaj svoj post ponovo, apsoltuno opisuje sta je to arogancija, prijateljstvo, druzenje i iznad svega kompromis...

Ja okrenuh pricu? Ako se dobro secam tvoj igraona topli brat je rekao "ako je dozvoljeno pusicu", a inace prica je odavno potkacila to jer je dulio izneo misljenje kako nije kul da drzava obavezuje vlasnike kafica vezano za pusenje i vodila se na siroko diskusija oko toga. Mozda da se tvoj topli brat nije ukljucio godinu dana kasnije jer je trulio u nekom cosku igraonice i da ti imas dovoljno sive mase da upamtis diskusiju koju si procitao ne bi pisao gluposti koje pises.

pusenje kurceva je ok, ali pusenje cigareta je za svaku osudu... i onda sam ja topli brat... jos imas muda da pominjes sivu masu, a popusio si vise psihoaktivnih supstanci nego sto cu ih ja popusiti za tri zivota...

znam znam... cigarete smrde, a dredovi su trademark cistunaca...

znao sam da ces spomenuti alkohol, ali kako ja nekom smetam sto pijem, i kako meni smeta sto neko pije?

na stranu koliko je nezdravo pusenje i da zanemarim to, meni smeta dim i smrad istog zato sam i rekao da ne dozvoljavam da se pusi kod mene.

to je i najveci razlog zasto mi nisu jasni pusaci.

"pa jasno je meni da se vama to svidja, da je drugacije ne bi pusili. nego meni je, u krajnju ruku cudno, da svesno radite nesto sto vam skodi, u nekim situacijama ne samo vama."

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

poenta cele ove rasprave je pusenje u kafanama. ako se kod tebe kuci ne pusi, necu pusiti ili necu dolaziti, nije problem. tebe boli kurac da li pusim na ulici ili svojoj kuci.

ako ti smeta duvanski dim, ti nemoj ici u kafanu, prosto kao pasulj i nema potrebe ovoliko naglabati. sad cete reci, ali ja ocu u kafanu! pa ocu i ja da prcam adrianu limu pa ne moze.

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

arogantan stav?!? procitaj svoj post ponovo, apsoltuno opisuje sta je to arogancija, prijateljstvo, druzenje i iznad svega kompromis...

pusenje kurceva je ok, ali pusenje cigareta je za svaku osudu... i onda sam ja topli brat... jos imas muda da pominjes sivu masu, a popusio si vise psihoaktivnih supstanci nego sto cu ih ja popusiti za tri zivota...

znam znam... cigarete smrde, a dredovi su trademark cistunaca...

"pa jasno je meni da se vama to svidja, da je drugacije ne bi pusili. nego meni je, u krajnju ruku cudno, da svesno radite nesto sto vam skodi, u nekim situacijama ne samo vama."

Pa meni je sasvim ok kad ti pusis kurac barcasu ili on tebi, kako god ste to dogovorili (hehe kako su super ove vase seljacke fore).

Pa to sto sam ja i pored tih konzumiranja psihoaktivnih supstanci i dalje u ogromnoj prednosti sa sivom masom vam bas ne ide u prilog.

Ponovo, dredove sam ja sam sebi napravio bili oni cisti ili ne (a fyi dredovi se peru) i ti si sam pusio kurac i gutao spermu i to mene ne dotice. Dim koji ti izbacujes na javnom zatvorenom mestu dok ne pusis kurceve me dotice.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...