Jump to content

Pušenje po kafićima-klubovima ili zdravlje


Recommended Posts

sto je najtuznije izgleda da ovaj BracaS ne troluje :(

Nije trolovao ni prethodni! (pravi BarcaS, a ne ova jeftina kineska kopija mene) :)

Nego Mohi ti sad okrenu pricu sa pusenja na pricu o nepostovanju zakona od strane ugostitelja?

Bojim se da ti nazovem dobro jutro pravo da ti kazem, sve ocekujem da ces mi odgovoriti postom u 12:01 recima "kaze se dobar dan kad prodje podne, dementu".

Link to comment
Share on other sites

ako me zovnes na gajbu da gledamo srbiju u fudbalu... ja cu doci sa cigaretama... ako ti smeta zato sto pusim, ja necu pusiti... postujem... ali ako me zovnes ponovo necu doci ukoliko mi ta cinjenica smeta... i ocekujem da i ti postujes moju odluku, bas kao sto i ja postujem tvoju... na 0-2 cu da pusim, tresem nogom i grickam nokte u isto vreme... da li sam ja lud zbog toga?!? o da jesam i voleo bih da niko ne bude kao ja po tom pitanju... nazalost to je jedna od onih glupih stvari koje primam srcu bez ikakve realne potrebe...

lol... sta ti postujes, majke ti?

ajde ja cu doci sa dopom sledeci put, da gledamo tekmu.. ako ti smeta sto se bodem, ok postujem to, samo sledeci put necu doci.. i koga na kraju boli kurac, sto neki nabedjeni arogantni pajas nece doci da gleda tekmu?

ne povlacim paralelu izmedju nikotina i paje, nego se osvrcem na taj arogantni stav (kao ja sam bitan lik i necu doci sledeci put da gledam tekmu jer ne mogu da pusim) koji zauzimas dok pricas, a sve zbog toga jer si ti gistro navucen i moras da pusis, jer se jelte, treses kad srbija gubi u fudbalu (npr)..

ako to stavljas iznad prijateljstva i blejanja sa drustvom, te ne mozes da napravis neki kompromis ili se suzdrzis tih 2 sata, onda ko te jebe, kad moram tako da kazem.. takav prijatelj mi i ne treba. nije to nikakvo postovanje, vec stavljanje sebe u bitniju poziciju od drugih ljudi (nepusaca u ovom slucaju) jer naravno, oni nisu navuceni na nikotin i ne znaju koje su to muke. nigga pls :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

lol... sta ti postujes, majke ti?

ajde ja cu doci sa dopom sledeci put, da gledamo tekmu.. ako ti smeta sto se bodem, ok postujem to, samo sledeci put necu doci.. i koga na kraju boli kurac, sto neki nabedjeni arogantni pajas nece doci da gleda tekmu?

ne povlacim paralelu izmedju nikotina i paje, nego se osvrcem na taj arogantni stav (kao ja sam bitan lik i necu doci sledeci put da gledam tekmu jer ne mogu da pusim) koji zauzimas dok pricas, a sve zbog toga jer si ti gistro navucen i moras da pusis, jer se jelte, treses kad srbija gubi u fudbalu (npr)..

ako to stavljas iznad prijateljstva i blejanja sa drustvom, te ne mozes da napravis neki kompromis ili se suzdrzis tih 2 sata, onda ko te jebe, kad moram tako da kazem.. takav prijatelj mi i ne treba. nije to nikakvo postovanje, vec stavljanje sebe u bitniju poziciju od drugih ljudi (nepusaca u ovom slucaju) jer naravno, oni nisu navuceni na nikotin i ne znaju koje su to muke. nigga pls :)

Auuuu iz koje si ti price. Sarma je lepo napisao - ako smeta, ok postuje covek. E a posto njemu isto SMETA da ne moze da pusi, ici ce tamo gde moze. I sta je tu arogantno leba ti?

Upravo si ti zauzeo arogantan drkoski stav sa tim "ko te jebe", a ne on.

I ja cu sad tebe da pitam, sa kojim pravom ti trazis od svog druga pusaca da stavi svoju zelju da pusi dok pije kafu, gleda tekmu IZA tvoje da to ne radi jerbo ti hoces da on bleji sa drustvom "zbog drustva"?

Ako hoce da istrpi istrpece, ako nece nece i nije na tebi da to komentarises ili ti to smeta dokle god uprkos dogovoru ne krene da vas smara cigaretama. Vidis ni meni nije potreban drug koji misli da sam kul dok god se ponasam po njegovim normama, a cim prestanem ili udjem u raspravu sa njim onda postajem onaj "ko ga jebe".

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je konkretno bilo zanimljivo, nije mi se svidelo odma, ono je mene teralo da nastavim da pusim je to sto kod prve cigare sam imao onih 15 minuta osecaja kao da si naduvan :D Posle je naravno sve islo svojim tokom da se navucem... Sada sam u onom standardnom psiholoskom tripu mora cigara uz kafu, posle dobrog hasa, posle seksa, uz alkohol...

kako dodjes do toga? Pa ja sam dosao tako sto sam sebi govorio, ma zajebavam se malo, ostavicu kad god hocu, pusim mesec dana samo, tih mesec preraste u ma lol, bas mi je sada gust da pusim i zajebavam se sa time, pusim samo 6 meseci, mogu da ostavim kad hocu. Sada pusim jedno 5 godina i pokusavao sam da ostavim i nije islo, mada nijednom nisam onako bas odlucio, nego je bilo ajde probam, od toga naravno nista.

Kao pusac malo "liberarnijih" pogleda na situaciju (znaci nisam u fazonu LOL KO NE PUSI NEK SE JEBE NE KONTA NAS MI SMO CAREVI NEMOJ BITI OKO MENE AKO NECES DIM U OKO) stvarno mislim da cigare nisu ni priblizno lose koliko se to prikazuje i iskreno mislim da ima dosta svakodnevnih stvari koje su pogubnije od pusenja, npr. stres, nesanica, masna hrana, list goes on... Tako da moja zelja da ne pusim nije toliko povezana sa OMG NIJE DOBRO ZA TEBE A RADIS, moj problem sa cigarama je sto kod njih nema pauze kao kod ostalih losih stvari, recimo jedes masno, pa malo drzis dijetu, puno se nerviras pa se malo iskuliras, prikocis, neredovno spavas pa sredis to itd, kod cigara je problem sto su one konstantne i sto vremenom ce se broj samo povecavati nikako smanjivati. Ja ne znam ni jednog pusaca koji kaze kao, "ju jako puno pusim, daj da ne pusim jedno dva meseca da dodjem sebi".

Licemerno je glumiti zrtvu pred pushacem, ako nisi hardcore health lifestyle osoba... To je tesko prihvatiti ali tako je...

http://www.southparkstudios.com/full-episodes/s07e13-butt-out

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

nije licemerno. meni to smeta i necu da trpim ako ne moram, odnosno imam izbora. pod imam izbora mislim na to da se kod mene u stanu ne moze pusiti i to je to. cimer zapali nekad, ali zna da mi smeta i ode u drugu sobu i zapali ili ako je toplo otvori prozor i popusi pored otvorenog prozora. isto je i kad odem kuci, u mojoj sobi nema pusenja, kad odem u dnevnu isto i trazim i od mame i tate, mogu se strpiti dok sam ja tamo, nije da sedim sa njima pet sati.

kad izadjem trpim zato sto nemam izbora.

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

nije licemerno. meni to smeta i necu da trpim ako ne moram, odnosno imam izbora. pod imam izbora mislim na to da se kod mene u stanu ne moze pusiti i to je to. cimer zapali nekad, ali zna da mi smeta i ode u drugu sobu i zapali ili ako je toplo otvori prozor i popusi pored otvorenog prozora. isto je i kad odem kuci, u mojoj sobi nema pusenja, kad odem u dnevnu isto i trazim i od mame i tate, mogu se strpiti dok sam ja tamo, nije da sedim sa njima pet sati.

kad izadjem trpim zato sto nemam izbora.

Ok, ali ti si naveo primer za koji ja mislim da ni jedan pusac ne bi prigovarao, odnosno u svom zivotnom prostoru mozes i imas pravo da postavljas uslove koji tebi odgovaraju. Ne verujem da bi iko negodovao sto ti ne das da se pusi u tvojoj sobi ili u tvom prisustvu u tvom zivotnom prostoru.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...