Jump to content

Ljudi, planiraju psetocid!


cali

Recommended Posts

они који имају кола плаћају:

1. регистрацију

2. таксу МУП

3. таблице МУП

4. обавезно осигурање

5. путарину

6. 70% цене горива држави

то би било као кад би ти платио:

1. регистрацију за пса (чип)

2. годишњу таксу за држање пса

3. дозволу за шетање пса ван приватног поседа

4. 3х скупљу храну за пса

5. допиши нешто сам

Ajmo sad.

registracija = tehnicki pregled + naknade drzavi za puteve i sl

tablice = izrada tablica

obavezno osiguranje = jer kola mogu naneti ozbiljnu stetu

putarinu = odrzavanje puteva

cena goriva = jer neki drugi drasko voli zivotinje al ne voli kola

Kod zivotinja bi od registracije imao samo zdravstveni pregled zivotinje mozda i zavodjenje zivotinje u dokumentaciju. Pregled kod veterinara u svakom slucaju placas, a troskovi zavodjenja u dokumentaciju su mali.

Tablice bi bile cip, cip naravno platis ugradjivanje i zamenu na koliko godina vec treba.

Zivotinje po zakonu sa brnjicom ne mogu naneti nikakvu stetu nikome tako da nema potrebe za obaveznim osiguranjem.

Dozvola za setanje? Opet zivotinja sa brnjicom ne moze ugroziti nikoga te ti ne treba posebna obuka i dozvola da se to ne desi. U slucaju da nisi sposoban da obuzdas psa (bakica koja seta sarplaninca) ide ti kazna u svakom slucaju kad ti se otrgne i pobegne pa ti rizikuj ali opet sa brnjicom nece ugroziti nikoga.

Kola zagadjuju, mozda je zato benzin skup. Po zakonu vlasnici pasa moraju pokupiti govna svojih ljubimaca tako da nemas nikakvog "zagadjivanja" mada se u svakom slucaju ne mogu porediti zagadjivanje kola i zivotinje jer ovo drugo zapravo nije zagadjivanje.

U svakom slucaju placas porez kroz hranu za zivotinje, kroz troskove veterinara i kroz obnavljanje cipovanja. I to je sasvim dovoljno za uredjenu drzavu. Sve preko toga je harac, a ovih 30k godisnje po "opasnoj" zivotinji je bezobrazluk.

@gruja, ne brate ni u stanu ni u kuci po njemu nije za zivotinje.

па не правим бре ја паралелу, већ Мохи.

овде се неколико ствари брка... трошкови и приходи, органска повезаност трошкова и прихода, као предуслов опорезивања, праведност и сврсисходност опорезивања, опште и појединачне користи, опште и појединачна одговорност...

Ti imas troskove zato sto policija ne radi svoj posao, ne kontrolise sprovodjenje zakona. Pa ces da resis to tako sto cu ja da placam sto neki tamo ne postuje zakon ali policiju boli kurac da to kontrolise.

Evo ti ga jos jedan super primer ovoga iz gornje recenice. Da svi sa kolima placaju 5x osiguranje i registraciju, a da policija uopste ne kontrolise saobracaj pa da se time naplate sve moguce nenaplacene kazne usled odsustva kontrole od strane policije.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

полиција не сме да се финансира првенствено из казни, јер би тако мања наплата казни водила нестајању полиције, што би водило онда расту нежељених догађаја. ако ја као власник кола јесам изложен далеко већим трошковима од невласника кола, онда и власник паса треба да буде изложен већим трошковима од невласника пса. то је логика. који модалитет треба да се примени, јесте тема за дискусију стручњака. оно што ми, као лаици овде можемо да бистримо, је основ и логика неког опорезивања.

слажем се, и поновићу поново, да је овај порез пљачкашки, без дубљег друштвеног смисла.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pa i oni koji nemaju kola placaju policiju ali se policija dodatno finansira iz kazni onih vozaca koji krse pravila.

Dodatno se finansira iz kazni drasko.

Kola zagadjuju, opasna su cak i ako se koriste po zakonu.

Ljubimci ne zagadjuju, nisu opasni ako se koriste po zakonu.

Koji je osnov onda da se placa neki zamisljeni porez na sta? Luksuz?

Kao sto volis da radis, naveo sam primer, moze biti jos x primera gde vlasnik moze a i ne mora biti kriv u tom slucaju, bakica je nebitna.

Taj profil slika avatar stoji jedno 7-8 godina i skinuo sam ga sa erowida. Dobro si me podsetio, promenicu. Hvala indijancu!

Primer koji si naveo je sranje ali ajde i njega smo razlozili. Navedi tih x primera jos da vidimo. Kao neko ko drzi "law" u avataru bi trebalo da te makar malo interesuje kako to isto pravo funkcionise u teoriji.

Ako tebi ukradu kola i ti ne prijavis to i neko sa tim kolima napravi sranje i ostavi ih negde naravno da ces ti najebati. Ali ako si prijavio nestanak kola onda te boli k.

Svaki primer koji mozes da smislis se moze pokriti i vec je pokriven postojecim zakonima.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

слажем се, и поновићу поново, да је овај порез пљачкашки, без дубљег друштвеног смисла.

ali ga ocigledno podrzavas.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Dodatno se finansira iz kazni drasko.

Kola zagadjuju, opasna su cak i ako se koriste po zakonu.

Ljubimci ne zagadjuju, nisu opasni ako se koriste po zakonu.

Koji je osnov onda da se placa neki zamisljeni porez na sta? Luksuz?

како су кола опасна ако се користе по закону?

порез на то што ја свој хабитат уступам другој врсти, између осталог.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Izmedju 1 i 1.5 tona celika koje se krece brzinom od 50 do 80 km/h kome moze puci guma ili otkazati nesto na kocionom sistemu ili proklizati zbog prosutog ulja iako je zakonski tehnicki ispravno je veoma opasno.

Koji ti to svoj habitat ustupas drugoj vrsti? Ulicu? Ok onda cemo tebi naplatiti ekstra porez sto si debeo i zauzimas vise te ulice od mene.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

немам ништа против посебног пореза на гојазне.

само онда ти да платиш екстрапорез јер ниси ожењен и немаш деце, чиме угрожаваш дугорочни опстанак друштва.

Izmedju 1 i 1.5 tona celika koje se krece brzinom od 50 do 80 km/h kome moze puci guma ili otkazati nesto na kocionom sistemu ili proklizati zbog prosutog ulja iako je zakonski tehnicki ispravno je veoma opasno.

због тога постоји осигурање, а шта ћемо са осталим давањима власника возила?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

па и не мислим да би порез на псе требало да буде толики као за моторна возила.

ко да финансира шинтере, ветеринаре, азиле, крематоријуме, материјал и опрему? сви ми? ај донт тинк соу...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

само онда ти да платиш екстрапорез јер ниси ожењен и немаш деце, чиме угрожаваш дугорочни опстанак друштва.

Ne drale, kontravarijanta, poreske olakšice za tebe jer si ženjen i sa dvoje dece :tf:

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Pa 30k godisnje je vise od prosecne registracije pa u ciju god kasu islo.

Ko da finansira? Drzava koja je dozvolila da dodje do problema. Gde je drzava naravno svi mi jer smo mi birali pametnu gospodu koja se nisu bavila tim problemom godinama unazad.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

вртимо се у круг...

око ових 30к за "опасне" псе... не слажем се, понављам се већ превише пута.

ок, створен је проблем у прошлости и треба да се реши у садашњости. све и да платимо сви ми решавање проблема прошлости у садашњости, од сада, па на даље у будућности, власници животиња треба да финансирају одржавање у садашњости успостављеног система.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Odrzavanje cega drasko? Sprovodjenje zakona? Hoce sad samo grupacija koju potkacinje neki zakon da finansira sve institucije koje su zaduzene da sprovode taj zakon?

Ti komunalci bleje po ulicama pa bleje, pa lepo osim sto smaraju ljude za razgovor mobilnim dok prelaze pesacki neka smaraju i gospodu koja seta kerove bez brnjica i povodca, neka rade proveru cipovanja itd itd i neka naplacuju kazne pa ce kazne od toga zajedno sa svim ostalim sto dobijaju i iz kazni i iz budzeta da finansira celu komunalnu policiju.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Hoce sad samo grupacija koju potkacinje neki zakon da finansira sve institucije koje su zaduzene da sprovode taj zakon?

па то би било негде циљ...

Ti komunalci bleje po ulicama pa bleje, pa lepo osim sto smaraju ljude za razgovor mobilnim dok prelaze pesacki neka smaraju i gospodu koja seta kerove bez brnjica i povodca, neka rade proveru cipovanja itd itd i neka naplacuju kazne pa ce kazne od toga zajedno sa svim ostalim sto dobijaju i iz kazni i iz budzeta da finansira celu komunalnu policiju.

ок, комуналце треба да финансирају фирме, власници животиња, и мањим делом сви грађани.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

па то би било негде циљ...

ок, комуналце треба да финансирају фирме, власници животиња, и мањим делом сви грађани.

Znaci onaj moj primer sa vlasnicima stanova u zgradi koja ima kafic u prizemlju koji treba da placaju neki extra porez jer policija kontrolise radove tih kafica samo zbog njih je nesto cemu ti tezis?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

draško ovde diskutuje sa gledišta nekoga ko u biti ne voli životinje i zbog toga tu nema šta da mu se priča, jednostavno je takav.

mislim, "zauzimaju mi životni prostor", ne zauzimaju nego OPLEMENJUJU al to ako ne možeš da shvatiš onda ne vredi da pričamo.

Link to comment
Share on other sites

Pa onda ni vlasnici pasa ne treba da placaju neke extra namete za angazman komunalaca u sprovodjenju zakona.

ne znam kako si to zaključio iz navedenog.

draško ovde diskutuje sa gledišta nekoga ko u biti ne voli životinje i zbog toga tu nema šta da mu se priča, jednostavno je takav.

гнусна лаж и покушај етикетирања. ја ВОЛИМ животиње, али не мислим да им је место са људима, већ поред људи.

у свом животу сам на гајби држао зерцове и шумску корњачу. најбоље сам схватио колико сам себичан и неправедан кад сам Коју извео на испашу у шуму и кад је покушао да ми побегне исод једне живице. недуго затим пустили смо га у шуми на Авали.

mislim, "zauzimaju mi životni prostor", ne zauzimaju nego OPLEMENJUJU al to ako ne možeš da shvatiš onda ne vredi da pričamo.

да, оплемењују ровећи по контејнерима, серући по парковима и кидишући на пролазнике...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ne znam kako si to zaključio iz navedenog.

гнусна лаж и покушај етикетирања. ја ВОЛИМ животиње, али не мислим да им је место са људима, већ поред људи.

у свом животу сам на гајби држао зерцове и шумску корњачу. најбоље сам схватио колико сам себичан и неправедан кад сам Коју извео на испашу у шуму и кад је покушао да ми побегне исод једне живице. недуго затим пустили смо га у шуми на Авали.

да, оплемењују ровећи по контејнерима, серући по парковима и кидишући на пролазнике...

Tako sto si rekao naprotiv na ono sto sam ja gore rekao.

Nije gnusna laz. Pored ljudi? Gde pored? 100 kilometara pored beograda mislis? Jer ta sto je pored coveka u beogradu tebi uzima isto zivotnog prostora koliko i ona koja je u krevetu sa covekom.

Pitaj psa, macku ili papagaja(odredjene vrste posle odredjenog vremana) zasto se vracaju kuci uvek ako je gazda normalan pa onda idi kupi zlatnu ribicu i cudi se sto nemate neki kontakt i sto ti se ne vraca ako je pustis u reku.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...