Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Dobro, u ovom trenutku ne mogu da ti navedem tačan propis jebiga, mene su učili da saobraćajna traka služi za kretanje, ne za parkiranje, osim ako nije obeleženo drugačije nekim trenutnim rešenjem.

Ja ne vozim kola jer ih nemam trenutno, ali rantujem na bahate parkirače jer je to nešto što mi najviše ide na kurac - od onih što uzurpiraju ulice, preko onih što se parkiraju do same zgrade na trotoaru maltene, pa pešaci mora da puze uza zid da bi prošli pored, do onih što ih eto mrzi da dodju da ispoziraju do svog omiljenog kafića u knezu 50 metra peške, pa parkiraju svoje besne autiće po sred pešačke zone...

Брате, ајде оно, немојмо да наводимо шта нас све нервира јер то нема везе са овом дискусијом, него који пропис је овде прекршен и зашто треба паук да их носи. ''не могу да наведем тачан пропис јебига'' и ''мене су учили'' мени мирише на ''ја не знам, али мене нервира'', што је лол аргумент у дискусији која има крајње објективну аргументацију и тему, као што је законска одредба.

Од тих твојих набројаних категорија, ови што газе тротоар крше прописе. Као и ови што паркирају у пешачкој зони. Извини, али ''узурпирање улица'' можеш да потежеш ако се ослониш на конкретну одредбу, а не на то што Савке мисли да нема довољно места за саобраћај. А то је регулисано са три метра растојања, а колико видим, овде има три метра.

Мислим, сад већ не знам да ли тролујеш, да ли ти капираш да не можеш у оваквој дискусији да кажеш ''нервира ме'' и ''мене су учили''? Ја и даље нисам сигуран, али не видим ниједан разлог зашто би ово било непрописно паркирање и потпуно сам отворен за то да грешим кад кажем да је овде све по пропису. Али ти ниси НИШТА аргументовао што си рекао, све што је ван закона није аргумент. Имаш ЗОБС на нету, па погледај ако си заборавио, али ако не можеш да ми наведеш тачан пропис, једино што остаје је твој утисак, а то је ирелевантно. Не може никог паук да однесе због утиска. Онда може да носи и плаве аутомобиле, а жуте да не носи.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Evo bas gledam sad , i ne mogu da pronadjem razlog zbog kojeg je ovo nepropisno parkiranje , nema znaka , ima 3 metra izmedju kola/susednog trotoara, nije blizu pesackog/stanice za bus/pruge. Jedino ako je fora u tom obrnutom parkiranju , jebiga...

Evo ima ovde lepo objasnjeno, ja sam pogledao sad onako povrsno i nisam nasao , ako vas interesuje trazite ovde :)

http://ltablice.com/...rkiranje-vozila

Odličan je ovaj link, evo o čemu govorim, oni su se verovatno svi do jednog bez i jednog valjanog razloga tu parkirali osim što im je tu blizu posao, škola ili šta već gde su se uputili:

Vozač koji je zbog neispravnosti na vozilu, saobraćajne nezgode ili drugog opravdanog razloga, prinuđen da vozilo zaustavi na kolovozu

Zatim,

dužan je da preduzme određene mere (da spreči samopokretanje vozila, da obezbedi vozilo od neovlašćene upotrebe) da ne bi svojim vozilom doveo u opasnost druga vozila i da ga što pre ukloni sa kolovoza.

A dobar deo njih što su tu parkirali otišli su na višečasovno obavaljane nekih poslova.

Dalje,

Vozač ne sme da zaustavi, odnosno parkira vozilo na mestu na kome bi ono ugrožavalo bezbednost drugih učesnika u saobraćaju ili predstavljalo smetnju za normalno odvijanje saobraćaja ili kretanje pešaka.

Ukoliko je ovo na slici dvosmerna ulica, ovim parkiranjem je ugroženo saobraćanje u oba smera.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ako je zabranjeno treba da bude znak... retardirano je sto nose kola koja su parkirana kontra, vidite u daljini onaj kamion koji se pripema da nosi onaj spark ili kalos, sta god da je. on je bio parkiran kao ja i ovaj sa ukljucena sva 4

Не видим зашто би било забрањено, буљим у слику већ десет минута ко кретен.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Savke oce da kaze da pandur treba sam da proceni da li da nosi nekog i da se ne oslanja na zakon vec cisto da li je to parkiranje kul.

Ja kazem da pandur treba da proceni koga da batina i kog pesaka da vodi u stanicu na treznjenje i bahatu kaznu da naplati. Mene pijanci po ulici nerviraju, isto tako i hipsteri, studenti, narkomani, cigani, jevreji i metalci.

Edited by lol piton

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Савке, сад видим да ти не умеш да читаш прописе. Извини, али то је чињеница. И и даље си самоуверен до даске.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja koliko vidim jasno piše da na kolovozu ne smeš da parkiraš osim ukoliko se nije desilo nešto zbog čega si bio prinudjen da tu parkiraš, jel tako? I da si pritom u obavezi da što je pre moguće ukloniš automobil.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko je ovo na slici dvosmerna ulica, ovim parkiranjem je ugroženo saobraćanje u oba smera.

Nije ugrozeno, saobracaj se normalno odvija. Da je ugrozeno stavili bi znak za zabranjeno zaustavljanje i parkiranje.

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Можда то и пише негде, али ти то ниси квотово. Ти си квотово шта се дешава ако је неко принуђен да заустави возило, рецимо ако је неисправно. Онда си написао да не сме да се паркира негде где се угрожава саобраћај или се смета.

Нигде у твојим квотовима не пише да не сме да се паркира ту.

Под два, не видим да ова возила сметају одвијању саобраћаја.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Poenta je da nikom od parkiranih tu na ulici nije se pokvario automobil, nije hvala bogu imao nesreću, nije im nestalo goriva, nije im se žena poradjala, nije im se hitno išlo na veliku nuždu i šta ti ja znam šta već što bi opravdalo to da oni parkiraju na ulici, a PROPIS eto kaže da na kolovozu možeš parkirati isključivo iz nekog valjanog i opravdanog razloga, a ne zato što ti je eto tu blizu faks ili posao ili ljubavnica.

Pa i ako si imao valjan razlog, moraš automobil ukloniti u najkraćem roku, a ne ostaviti ga tu na više sati, pa još u dvosmernoj ulici.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Савке, читам ЗОБС и НИГДЕ не каже да не сме да се паркира на коловозу. Или ме тролујеш или не читаш како ваља, не знам шта да ти кажем.

едит:

сад си већ безобразан. ДАЈ ТАЈ ПРОПИС КОЈИ КАЖЕ ДА НЕ СМЕШ ДА ПАРКИРАШ НА КОЛОВОЗУ ОСИМ АКО НИЈЕ ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА. Мислим, не кажем да га нема, али немој да ми изводиш из неких петих тачака, већ дај да видим. Кад будем видео, сложићу се са тобом. Немој ме зајебавати јебо га ти.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ја ћу добити три нервна слома.

Ево га члан из ког је Савке извукао онај квоут.

Član 63.

Vozač koji je zbog neispravnosti na vozilu, saobraćajne nezgode ili drugog

opravdanog razloga, prinuđen da vozilo zaustavi na kolovozu, dužan je da preduzme

mere iz člana 68. ovog zakona da vozilom ne dovede u opasnost druga vozila i da ga

što pre ukloni sa kolovoza.

Ukoliko je vozač zbog neispravnosti na vozilu, saobraćajne nezgode ili iz

drugog opravdanog razloga, prinuđen da vozilo zaustavi na šinama, dužan je da ga

sa šina odmah ukloni, a ako to nije moguće, da odmah preduzme potrebne mere da

vozači šinskog vozila na vreme budu upozoreni na opasnost.

Овде пише само шта треба да ради лик који спада у болд. Дакле, ЛИК КОЈИ СПАДА У БОЛД. Савке брате минли, читај оно што пише, а не да правиш закључке и читаш између редова и додајеш оно што се подразумева или што теби личи да је некако, закон не функционише тако.

А ево и члана који нас највише занима:

Član 66.

Vozač ne sme da zaustavi ili parkira vozilo:

1) na pešačkom prelazu i na prelazu biciklističke staze preko kolovoza kao i

na odstojanju, odnosno rastojanju manjem od pet metara od tih prelaza,

2) na prelazu puta preko železničke pruge, odnosno tramvajskih šina i na

rastojanju, odnosno odstojanju manjem od pet metara od prelaza, kao i u

blizini železničke pruge, odnosno tramvajskih šina, ako se time sprečava

saobraćaj vozila koja se kreću po šinama,

3) na raskrsnici i na odstojanju, odnosno rastojanju manjem od pet metara

od najbliže ivice poprečnog kolovoza,

4) u tunelu, u podvožnjaku, u galeriji, na mostu, na nadvožnjaku,

5) u blizini vrha prevoja ili u krivini gde je preglednost puta nedovoljna ili se

obilaženje vozila ne može izvršiti bez opasnosti,- 26 -

6) na delu puta gde bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenog ili

parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne linije na kolovozu, suprotne

ivice kolovoza ili prepreke na putu bila manja od tri metra,

7) na mestu na kome bi zaklanjalo saobraćajni znak,

8) na biciklističkoj stazi, odnosno traci,

9) na stajalištu za vozila javnog saobraćaja i na odstojanju, odnosno

rastojanju manjem od 15 metara ispred i iza oznake na kolovozu kojim je

stajalište označeno,

10) na putu na kome su kolovozne trake fizički odvojene, osim ako je to

dozvoljeno saobraćajnim znakom,

11) iznad priključka na vodovodnu mrežu i ulaza u kanalizaciju ili drugu mrežu

komunalnih službi,

12) na mestu na kome bi se onemogućio pristup drugom vozilu radi parkiranja

ili izlazak nekom već parkiranom vozilu,

13) na trotoaru, osim ako je to dozvoljeno (regulisano) saobraćajnom

signalizacijom, i ako na trotoaru, kada je vozilo parkirano, ostane

slobodan prolaz za pešake najmanje širine 1,60 metara, koji ne sme biti

uz ivicu kolovoza,

14) na pešačkoj stazi, odnosno na delu trotoara koji je namenjen za kretanje

lica sa posebnim potrebama,

15) na trgovima, na pešačkoj zoni i protivpožarnom putu,

16) na pristupnoj saobraćajnici, kolskom prolazu između stambenih zgrada,

odnosno prolazima u blokovima naselja,

17) na saobraćajnicima van uličnih parkirališta koje povezuju parking prostore

i stambene zgrade sa drugim saobraćajnicama,

18) na kolskom ulazu, odnosno izlazu iz zgrade, dvorišta ili garaže,

19) na saobraćajnoj traci za uključivanje, isključivanje, zaustavnoj traci,

saobraćajnoj traci za vozila javnog prevoza i tramvajskoj baštici,

20) na parking mestu koje je dopunskom tablom saobraćajnog znaka ili

oznakom na kolovozu obeleženo kao mesto za parkiranje za vozila za

osobe sa invaliditetom, ako na vozilu ne poseduje odgovarajuću oznaku,

21) na parking mestu koje je dopunskom tablom saobraćajnog znaka ili

oznakom na kolovozu označeno kao mesto rezervisano za vozila

određenih korisnika, kada vozilo kojim upravlja ne pripada tim vozilima,

22) na površinama na kojima je saobraćajnim znakom zabranjen saobraćaj

vozila.

Izuzetno, vozač vozila kojim se obavlja auto taksi prevoz putnika može

zaustaviti vozilo na mestima iz stava 1. tač. 6), 9), 10), 11) 12), 13) i 18) ovog člana,

kao u saobraćajnoj traci za vozila javnog prevoza kojom se ne kreću tramvaji, i to

samo za vreme potrebno za ulazak, odnosno izlazak putnika.

Шта је од овога прекршено на фотки у коју гледамо?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Zakon nije dobro napisan onda, jer to je jedini deo koji objašnjava uslove parkiranja na kolovozu. Na slici je dvosmerna ulica gde je traka u jednom smeru delimično nefunkcionalna, dakle ugrožava normalno funkcionisanje saobraćaja. Ali je to očigledno na slobodnoj proceni izvršnog organa, lol.

U svakom slučaju retardirano je što su nosili kola sekiri, a ostavili ostalima koji na isti način ugrožavaju/neugrožavaju saobraćaj.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Zakon nije dobro napisan onda, jer to je jedini deo koji objašnjava uslove parkiranja na kolovozu. Na slici je dvosmerna ulica gde je traka u jednom smeru delimično nefunkcionalna, dakle ugrožava normalno funkcionisanje saobraćaja. Ali je to očigledno na slobodnoj proceni izvršnog organa, lol.

U svakom slučaju retardirano je što su nosili kola sekiri, a ostavili ostalima koji na isti način ugrožavaju/neugrožavaju saobraćaj.

Kako si bezobrazan. Da je neko parkirao kao idiot na sred puta ili preprecio put to bi ometalo odvijanje saobracaja. Ovo ne ugrozava normalno odvijanje saobracaja. Saobracaj funkcionise u ovim uslovima.

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Zakon nije dobro napisan onda, jer to je jedini deo koji objašnjava uslove parkiranja na kolovozu. Na slici je dvosmerna ulica gde je traka u jednom smeru delimično nefunkcionalna, dakle ugrožava normalno funkcionisanje saobraćaja. Ali je to očigledno na slobodnoj proceni izvršnog organa, lol.

U svakom slučaju retardirano je što su nosili kola sekiri, a ostavili ostalima koji na isti način ugrožavaju/neugrožavaju saobraćaj.

Ево ти цела листа услова паркирања, на коловозу, ван коловоза, како год. Није ништа лоше написано. Ако нешто није назначено или покривено родитељским чланом, онда је дозвољено. Све је овде регулисано сасвим добро, ништа није лоше написано. Коловоз је валидна површина брате, мислим, ја више не знам шта је теби нејасно, не знам одакле да кренем са постовањем више.

Што се тиче те траке, пола те једне и ова цела хјуџ друга су сасвим довољне за функционисање саобраћаја, па ваљда видиш то? И прочитај ове ствари када је забрањено, ово је прилично покривено са оним правилом од три метра.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Mozda je ovo gradiliste sa leve strane na slici zvalo pauka jer im cirkulisanje kamiona/bagera/robe nije omoguceno, ako je to uopste gradiliste , jbg ovde se ne vidi najbolje.

A mozda se jednostavno izdrkavaju i izmisljaju propise , a ti aj ih zaustavi da ti odnesu kola , ne bi li i tebe odneli...

Link to comment
Share on other sites

ne kapiram, jel ispada da je bitno u kom si smeru bio parkiran?

E moj pravnice, da, po zakonu moras se parkirati u pravcu trake na kojoj se parkiras. I to se uci za testove za polaganje voznje, nije skrivena zackoljica.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Видиш да носе само ове ''погрешно'' оријентисане, очигледно није ствар у паркирању већ у погрешном смеру паркираних возила.

едит:

улете мохи. па тај рад онда, то је то. Претпоставио сам да није због самог паркирања, нема основа.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, ostao sam bez argumenata pošteno, evo ruke. Ali moram ovog puta da budem sore loser i da kažem - parkirajte po ulicama i dalje, baš je kul to.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

to sa parkiranjem u pogrešnom smeru su najavili da će da sprovode kad je novi zakon stupao na snagu. duh zakona je valjda da spreči bahato zaletanje na parking mesto preko ulice od četiri trake, al je to glupost jer svakako ne sme da se preseca puna linija. ovako ispada da ne smeš da se parkiraš naopako, al zato smeš na tom istom mestu da uradiš okretanje iz tri poteza plus paralelno parkiranje, što je deset puta disruptivniji manevar.

Nije to novi zakon. To smo i mi ucili za polaganje testova.

I ne smes nego moras da uradis polukruzno tamo gde je dozvoljeno i da se onda parkiras okrenut u pravom smeru tamo gde si hteo.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ok, ostao sam bez argumenata pošteno, evo ruke. Ali moram ovog puta da budem sore loser i da kažem - parkirajte po ulicama i dalje, baš je kul to.

Nisi sore loser nego sore retard.

Pa ulice su izmedju ostalog i PREDVIDJENE za parkiranje osim ako nije neki od gore navedenih slucajeva (sto je dulio nasao).

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Ok, ostao sam bez argumenata pošteno, evo ruke. Ali moram ovog puta da budem sore loser i da kažem - parkirajte po ulicama i dalje, baš je kul to.

Па проблем је што ти крећеш од ''није кул'' спике. А заборављаш да ако није кул, онда би било регулисано да не сме. Оно што тебе нервира је тротоар (који је регулисан и не смеш на тротоар), пешачка зона, ''заустављање'' од пар сати тамо где не сме паркирање (што је исто регулисано) итд.

Ови ликови ником не сметају, теби је сама чињеница што су на коловозу некул. Што је лол јер је то сасвим легитимно ако не смета. Мораш бити свестан да је коловоз ту и за кретање и за блејање аутомобила ако не смарају неког својим блејањем. Мислим да треба да твикујеш своју перцепцију, иако имаш право на став какав год, овде немаш неку потпору, већ си аверзију према неким петим стварима пренео на неке које немају везе.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...