Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

jebiga leško, sad ćeš opet da primiš :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

polozio sam kolokvijum, al me zato odneo pauk

jebem mater onom ko je smislio zakon

stoji 15 automobila uz levo ivicu trotoara i ja se paralelno parkiram izmedju 2 auta. Vratim se za pola sata kad ono od tih 15 odneli moj auto i nose jos jedan. Odem po auto i pocne pandur da mi objasnjava da nisam smeo da se parkiram uz levu ivicu, sto znaci, da sam se okrenuo i parkirao na isto mesto sve bi bilo po propisu. Bio sam parkiran izmedju ovog opela i onog stila sa cudnim brisacima, ali u kontra smeru, kao ovaj fiat (valjda marea) sa sva 4 upaljena. Pitam onda konja pandura da li bi bilo po propisu da sam se parkirao uz desnu ivicu i time blokirao saobracaj i na to dobijem pozitivan odgovor. Serem se na propise i na državu

evo slike W0UGh.jpg

Link to comment
Share on other sites

Realno, trebalo je svima da vam pokupi kola jer koliko vidim uzurpirali ste traku za saobraćaj, korekt mi if ajm vrong

  • Downvote (-1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ako nema znaka iz tog smera da je zabranjeno parkiranje/zaustavljanje i ako je ostavljeno bar 3 metra sirine do drugog ivicnjaka parkiranje je dozvoljeno. Ali da sjebalo te sto si u kontra smeru okrenut + nije smeo da ti kaze to za desnu ivicu jer to znaci da bi blokirao parking mesta + sigurno ima znak zabrane.

Link to comment
Share on other sites

to sa parkiranjem u pogrešnom smeru su najavili da će da sprovode kad je novi zakon stupao na snagu. duh zakona je valjda da spreči bahato zaletanje na parking mesto preko ulice od četiri trake, al je to glupost jer svakako ne sme da se preseca puna linija. ovako ispada da ne smeš da se parkiraš naopako, al zato smeš na tom istom mestu da uradiš okretanje iz tri poteza plus paralelno parkiranje, što je deset puta disruptivniji manevar.

Link to comment
Share on other sites

Nisam upoznat sa situacijom na terenu, ali ono što ovde vidim na slici su dve trake za saobraćaj, gde je jedna od njih totalno neprohodna zato što su ljudi rešili da parkiraju kola, na vidim tačno kakve to veze ima sa bilo kakvim znakom za parkiranje, pa siogurno neće da stoji zabranjeno parkiranje tamo gde je očigledno da ne treba da parkiraš? To što nema znaka za zabranjeno parkiranje ne znači da sad ja mogu da uzurpiram traku koja služi za protok saobraćaja, mislim da li mi ovde pričamo o istoj stvari?

Meni se digne kosa na glavi kad tako neki mamlaz u nekoj prometnoj ulici u bgu upali sve četiri i ''časkom trkne'' da ''obavi neki poslić'' ,a ovamo sjebe saobraćaj u radijusu od 2 kilometra.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Превише самоуверено причаш, а засниваш цео свој став на некој личној логици, а не на саобраћајним прописима, по некој мојој слободној процени. Ниси ниједном изнео шта и зашто се крши по прописима већ ''е види овај шта ради, ја ценим да је он неваљао''. Шта значи ''очигледно'', за почетак? Све је то регулисано у закону, те очигледне ствари су набројане. Ово паркирање на слици може евентуално да се подведе под једну ставку забране, али је и то више него мутно. Не видим како ово може да се углави у непрописно паркирање.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa krši se po propisima da je njih deset parkiralo kola po sred saobraćajne trake, kako šta se krši po propisima,nisu čak ni koristili metodu pola trotoar-pola ulica, nego su svi celom širinom parkirali po ulici.

Pričamo o tome da na slici vidimo ulicu koja ima sa desne strane parking, a sa leve strane dve trake za saobraćaj, jel tako? Jedna traka je nefunkcionalna za saobraćaj zato što je desetak automobila parkirano na njoj, jel tako? Sad, to što su ljudi izgleda navikli da parkiraju tu kola i što se to toleriše, to je problem države u kojoj se svašta toleriše, ali to ne menja stanje. Ako se već koristi kao parking ta traka, nek gradsko saobraćajno lepo pretvori tu ulicu u ulicu sa jednom trakom za saobraćaj, ovu drugu nek pretvori u parking mesta i gotova priča.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Јел ме зезаш ти? Ја кажем шта се крши по прописима, ти кажеш ''па крши се да је њих десет ово оно''. Наведи ми пропис.

И каква је то метода пола тротоар пола улица? То не постоји осим ако нису означена паркинг места у питању. Не смеш да газиш тротоар осим ако није означено да је дозвољено у том конкретном случају. То што ти заправо предлажеш је непрописно. Кажем ти опет, да ли ти уопште знаш који пропис се крши? Дакле, не Савкетов морални кодекс, него пропис у ЗОБСу. Не причам о толерисању него о сувом закону. Дакле, Савке, немој да ми објашњаваш неком својом логиком, већ ми лепо наведи шта се крши, пошто ја не видим (можда се крши нешто и ја превиђам, али ти до сада ниси ништа навео осим свог утиска).

Не можеш тако, људи морају да знају тачно шта смеју шта не, не можеш да зовеш паука зато што је ''онај лик тамо баш геј што је ту стао'' него ако крши нешто.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Evo bas gledam sad , i ne mogu da pronadjem razlog zbog kojeg je ovo nepropisno parkiranje , nema znaka , ima 3 metra izmedju kola/susednog trotoara, nije blizu pesackog/stanice za bus/pruge. Jedino ako je fora u tom obrnutom parkiranju , jebiga...

Evo ima ovde lepo objasnjeno, ja sam pogledao sad onako povrsno i nisam nasao , ako vas interesuje trazite ovde :)

http://ltablice.com/pravila-saobracaja/ostala-pravila-saobracaja/85-zaustavljanje-i-parkiranje-vozila

Link to comment
Share on other sites

Наведи ми пропис.

Dobro, u ovom trenutku ne mogu da ti navedem tačan propis jebiga, mene su učili da saobraćajna traka služi za kretanje, ne za parkiranje, osim ako nije obeleženo drugačije nekim trenutnim rešenjem.

Ja ne vozim kola jer ih nemam trenutno, ali rantujem na bahate parkirače jer je to nešto što mi najviše ide na kurac - od onih što uzurpiraju ulice, preko onih što se parkiraju do same zgrade na trotoaru maltene, pa pešaci mora da puze uza zid da bi prošli pored, do onih što ih eto mrzi da dodju da ispoziraju do svog omiljenog kafića u knezu 50 metra peške, pa parkiraju svoje besne autiće po sred pešačke zone...

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ја исто не видим, зато и сумњам у то да Савке заснива то што прича на прописима, а то се једино гледа. Јер ако не гледаш тако, човек би морао да гледа у пасуљ да ли је нешто ''кул'' или није. Основна улога закона је да елиминише такве дубиозе, још од старог Рима.

Једино то обрнуто, али то опет није до паркирања него могуће да качи неки други пропис, а то ме мрзи сада да гледам. Линија је испрекидана тако да сме преко ње да се иде.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...