Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

Ne vidim da su nož, žica, srebrnica/srbe na vrbe, itd baje ništa drugačiji od ovih gore, tbh.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Како не видиш? Па није исто кад се Аргентинци и Енглези трве или ми и Хрвати и јебени Амери који уносе други светски рат у неку спику текме са Јапаном. Ти стварно не видиш битан моменат који од ових Амера прави много веће ретарде и ликове који везе са контекстом немају?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Како не видиш? Па није исто кад се Аргентинци и Енглези трве или ми и Хрвати и јебени Амери који уносе други светски рат у неку спику текме са Јапаном. Ти стварно не видиш битан моменат који од ових Амера прави много веће ретарде и ликове који везе са контекстом немају?

Ti oces da kazes da nasi ne unose ta sranja u spiku sa npr vaterpolo tekmom Srb vs Cro ?

Link to comment
Share on other sites

Не, откуд ти то?

Кажем да јапанци америма не могу бити оно што су нама хрвати или чак енглези французима. И зато су ретардирани, зато што је КОНТЕКСТ њиховог убацивања тотално дебилан, неоснован и нема никакву потпору. Док ова друга трвења имају потпору. Да ли су она лепа или ружна, то није поента. Код вековних трвења и клања, текме су само неко отелотворење тих тенденција и увек се сви мрзе и оће да победе ''непријатеље'' и томе слично. Амери не могу имати такав трип са Јапанцима, тако да ово просто по концепту не може спадати у понашање те врсте, него спада просто у одсуство било каквих скрупула. Као кад бисмо ми изгубили од Канађана и срали овако неке ружне глупости. Мислим, ако не видите значајан моменат због чега је ово са америма педесет пута гротескније од ''србе на врбе'', онда не знам шта да вам кажем.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@ doolio

Pa da, nema razlike.

na tvoj edit :

Pa ja stvarno ne vidim razliku nasih debilaca tih sto se loze na ta sranja. Isto povezuju sa sportom, mozda i najvise. Jedan drugar sto ide stalno ne te utakmice presrecan sto smo izvukli hrvate." IDEMO U HRVATSKU DA LOMIMO BLA BLA DIGLA MI SE KARA DZA BU", a takvih je pun kurac u Srbiji danas.

Zar to i nije gore od amera ovih ?

@ grgile

procitaj komentare samo ispod nekih vesti na po netu, ja licno sam video 10 takvih stausa kao ovih americkih na fb kad smo dobili hrvate.

Da se razumemo nemam 1k ljudi na fb, >100.

Meni je to sve isti kurac, povezuju sva sranja cim vidis rec srbin-hrvat.

Edited by Gavralol
Link to comment
Share on other sites

Гавро, ајде прочитај опет шта сам написао, сматрам да је ''па да, нема разлике'' безообразан одговор. Едитово си, добро...

И пусти јебене хрвате него ми покажи ако нас добију новозеланђани да ли ће људи да пишу такве гадости. Ако буду писали, онда ћеш бити у праву.

едит:

брате, србе на врбе је последица међусобног карања вековног. НЕ МОЖЕ ДА БУДЕ ИСТО као и ово са америма. Понављам, да ми вичемо ''нож жица нови зеланд'' кад нас добију новозеланђани, то би било паралелно са овим америма. Јел ви стварно не капирате то? Расплињујеш се, идеш у неку другу проблематику, у батице навијаче и слично. Дакле, имамо логички концепт и контекст, нису битне батице и то што нас нервирају. Причам о концепту који НИКАКО није исти и НЕ МОЖЕ бити исти и то је ЧИЊЕНИЦА. Извини, али тако је, ретко овако наступам, али ово је просто математички тачно.

aj ne serite , mi kad izgubimo od bugara u fudbalu ne govorimo neka nema veze jebali smo vam kevu u drugom balkanskom, to sto vi iznad pominjete nema veze sa tim.

Управо то, а имамо МНОГО више елемената да серњамо о Бугарима него Амери о Јапанцима.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ne branim ja amere ili slicno, ali ovo sto je na slici koju je on postovao mozes isto uraditi i sa nasim "srbima".

Jeste bilo bezobrazno sry, ali valjda zato sto sam ogorcen na ta sranja.

U mojim ocima je to isto, meni su se roditelji razveli zbog takvih nasih "srba" ako me razumes.

A sto se tice navijaca i toga, znas kakvo je sranje kod nas. Svakom klincu su ti klosari idoli.

Edited by Gavralol
Link to comment
Share on other sites

Али не ради се о томе, него о непостојању вековне историјске тенизије између Амера и Јапанаца. Капираш?

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Гавра:

Ма знам ја то, зато и кажем, покушај да гледаш неемотивно. И онда ћеш видети да не причам о том контексту, о тој линији поређења. Дакле имамо неку реалност где нације које се не подносе (дакле, без обзира на то да ли је то добро или лоше и како се ми осећамо према томе и да ли нас нервирају батице, а ми смо хипици, дакле, идемо у суву математику и логику) преносе те фрустове и трвења на спортска надметања и онда имаш Аргентинце који би клали Енглезе због острва, Србе и Хрвате са малициозним надјебавањима итд. Значи, небитно да ли је добро или лоше, то је нека реалност и народи имају ту тенденцију да то раде. Дакле, имамо примере за тај модел понашања, имамо и узроке за тај модел понашања (опет, не причамо да ли је оправдан, леп, конструктиван итд. само причамо о стварима које постоје).

Онда имамо Амере. Амери такве каунтерпартове у другим нацијама немају. Ако ми је нешто промакло, можда и имају, али СИГУРНО их немају оличене у Јапану. Иако су као ратовали против њих. Они нису никакви арч немезиси, Џокер и Бетмен или шта већ, што све ове остале нације јесу (опет, не идемо у анализу да ли је то кул). Е, ова реченица је кључна - они немају елемент спрам јапана који је задужен за стварање таквог понашања, а понашају се тако. Значи, ово нису батичарске страсти услед националног фруста, нетрпељивости, ратова или којечега већ просто један недостатак емпатије, васпитања, мозга, перцепције, осећаја, пристојности или било чега сличног. Зато кажем, нећемо у емо варијанте јер онда стварно делује необично ако кажем да је неки Сплићанин који се дере ''србе на врбе'' тридесет пута бољи од ових Амера. Али то заправо јесте тако када се погледа рационално.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ubij, zakolji, da siptar ne postoji , ne moze da se poredi sa ''haha vi ste dobili tekmu ali smo vam mi razneli dva grada'' ovo drugo je konkretno hvaljenje takvim necim , a ovo prvo ne.

Nož, žica, Srebrenica je vrlo konkretno hvaljenje nečim.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

brate to nije jebena poenta uopste , mi mrzimo hrvate nevezano za sport i jebemo im mater izgubili ili ne u fudbalu,basketu itd , a ameri to govore da bi se osecali bolje , da izgube od nas rekli bi e picke oteli smo vam Kosovo , da izgube od Avganistana rekli bi roknuli smo vam Osamu, iako nemaju nista protiv nas za svakoga bi nasli nesto, da li sad razumes da su to 2 totalno razlicite stvari.A sto se tize razvoda tvojih roditelja siguran sam da je forum pravo mesto da pricas o tome , i ono , zanima nas jako zasto su se razveli tvoji , klasican potez u nedostatku argumenata i nerazumevanju citave situacije.

lol 10 postova za 2 minuta

Edited by Ћела

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Ja kapiram vašu peontu, ali vaša poenta nema logike, dakle vi kažete - ok je hvaliti se nečim najodvratnijim što ste učinili nekog drugoj naciji ako je ta nacija vaš ''redovni'' neprijatelj, ali ako nije vaš redovni neprijatelj onda je to gnuso, ružno i bez skrupula, mislim lol.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

...

онда не капираш нашу поенту, кратко и јасно. Нико не сматра да је то кул, али уби закољи је ПРЕНОШЕЊЕ фруста на спорт, а ово са Америма је ТРАЖЕЊЕ НЕЧЕГ НЕСПОРТСКОГ УСЛЕД СПОРТСКОГ ДОГАЂАЈА. Како бре не капираш. И уопште се не ради о томе да ли је мржња између народа кул ствар, што си упоран у томе.

Пера мрзи Мику, имају историју туча, узимања риба један другом, тужакања на часу. Мика добије Перу у баскету. Пера каже Мики да му је мама курва. То смо ми и хрвати.

Пера нема три благе са Миком, можда га и не познаје. Мика добије Перу у баскету. Пера каже мики да му је мама курва. То су амери и јапанци.

И даље не видиш разлику? Није лепо ником рећи да му је мама курва, али ова два примера нису иста никако.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Не, јеботе. Нико не прича да ли је ок или не, нема вредносне димензије. Него да Американци немају никакав објективан разлог за такав однос према Јапанцима.

Одговор Чабкету, улетеше Дулио и Ћела.

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

brate to nije jebena poenta uopste , mi mrzimo hrvate nevezano za sport i jebemo im mater izgubili ili ne u fudbalu,basketu itd , a ameri to govore da bi se osecali bolje , da izgube od nas rekli bi e picke oteli smo vam Kosovo , da izgube od Avganistana rekli bi roknuli smo vam Osamu, iako nemaju nista protiv nas za svakoga bi nasli nesto, da li sad razumes da su to 2 totalno razlicite stvari.A sto se tize razvoda tvojih roditelja siguran sam da je forum pravo mesto da pricas o tome , i ono , zanima nas jako zasto su se razveli tvoji , klasican potez u nedostatku argumenata i nerazumevanju citave situacije.

lol 10 postova za 2 minuta

Gde ja pricam o tome majke ti ? Ja sam to samo pomenuo. Nema tih argumenata koji ce mene ubediti da smo mi bilo sta bolji od njih.

A kakav razlog imaju klinci do 20 god da stavljaju npr :

"Mićo Simpson · Top Commenter

udri govna smrdska kao sto smo ih tukli 90-ih....najebali smo vam se mame cetnicke!!!"

Ovakvih komentara pun kurac imas po netu.

Edited by Gavralol
Link to comment
Share on other sites

Ja sam tako protumačio ovaj post, evo još jednom sam ga pročitao i opet ga tako tumačim, ispravi me ako sam ga pogrešno protumačio. I da se razumemo u startu, samo bez emocija, diskutujemo, ok? :)

[

Кажем да јапанци америма не могу бити оно што су нама хрвати или чак енглези французима. И зато су ретардирани, зато што је КОНТЕКСТ њиховог убацивања тотално дебилан, неоснован и нема никакву потпору. Док ова друга трвења имају потпору. Да ли су она лепа или ружна, то није поента. Код вековних трвења и клања, текме су само неко отелотворење тих тенденција и увек се сви мрзе и оће да победе ''непријатеље'' и томе слично. Амери не могу имати такав трип са Јапанцима, тако да ово просто по концепту не може спадати у понашање те врсте, него спада просто у одсуство било каквих скрупула. Као кад бисмо ми изгубили од Канађана и срали овако неке ружне глупости. Мислим, ако не видите значајан моменат због чега је ово са америма педесет пута гротескније од ''србе на врбе'', онда не знам шта да вам кажем.

Mislim vi govorite o konceptu, o tome da li je ono što oni govore deplasirano, ja u startu govorim o čistom sadržaju, mene taj momenat interesuje i kao takav on se ne razlikuje od balkanske šabanije.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nož, žica, Srebrenica je vrlo konkretno hvaljenje nečim.

Ovo prvo je direktno huskanje na agresiju sa osnovom koju oni pronalaze u svojoj ideologiji i stavovima , a ovo drugo je jadno i bedno podjebavanje.

Ko kad bi te drugar dobio na basketu , a ti njemu kazes haha mozda si me dobio na basketu ali nemas posao, i keva ti je umrla od tumora na mozgu a ja radim i moja je keva ziva, ili kad bi mu reko o jebem li ti mamu usranu u picku, to nije isto...

Link to comment
Share on other sites

To nije isto jer nije isti sadržaj paketa uvreda koji mu izručujem, ovde je isti sadržaj na konkretnom slučaju i ako su razmere drugačije naravno. I u Jasenovcu i u Srebrenici i u Hirošimi se deseilo masovno sranje za neku naciju koje je izvršila druga nacija. Naglašavam dakle, sve vreme govorim o sadržaju uvrede, a ne o osnovama i deplasiranosti uvreda.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Па чекај бре Чабке, па не можеш да издвојиш главни концепт и оставиш сув садржај кад је то за овај случај бесмислено. Мислим, чак и право разликује различита убиства иако је убиство по садржају исто дело (лишио си човека живота). Није готивно убити човека, али че љубоморни муж који је затекао жену на гомили са комшијом кад се вратио са кевине саране добити мању казну него лик који је кокно неко дете тако што га је задавио јер је хтео да види колико треба времена да дете цркне од дављења.

Мислим, океј, ако ћемо сам садржај конкретних порука, онда јесте исти. Али бесмислено је сводити на то, мислим, то не може бити поента. Мислим, по том основу ако сводиш толико апсурдно, можеш доћи на трип да је ''волим те'' и ''кева ти је курва'' исто јер, ето, садржај оба је вербално изражавање и само на то сам мислио, а тај елемент што је једно псовање кеве, а друго изјава љубави, то сам избацио, него се осврћем само на аспект да су оба реченице. Мислим, апсурдно је ТОЛИКО сводити нешто, губи се сама суштина, а то никако није добро ни за шта. Мислим, претерујем са примером, али је стварно бесмислено рећи ''садржај је исти, а на ово нећу да се осврћем'' - па како да се не осврћеш кад је то једино што је битно.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...